Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różnica w spalaniu 17" 225 zimowe < 18" 225 letnie


prof87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dziwną sytuację z kołami. A mianowicie na letnich oponach auto (A4 B8) pali mi więcej niż na zimowych, Obydwa komplety kół to Hankook, letnie to Hankook Ventus Evo 2 są na felgach tuningowych AEZ Valencia Dark 18 cali, zimowe na oryginalnych felgach Audi 17 cali , natomist szerokośc opony w każdym wypadku taka sama 225. Felgi AEZ zreszta do jakiejś chinszczyzny nie należą, a tanie też nie są, ogolnie komfort na tych AEZ dużo gorszy przez niższy profil opony.... Jak więc możliwe że na zimowych pali mniej ? Dzieki za wyjaśnienia ,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz B8 i płaczesz o przykładowy litr spalania? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeju nie chodzi że płaczę czy nie płacze , tylko chodzi o to żeby wyjaśnić dziwną sytuację.... Czy różna wielkośc felgi przy tej samej szerokości opony daje zawsze różnice w spalaniu czy tylko u mnie jest w takim razie "coś nie tak". Pomijając już fakt że na letnich oponach auto powinno palić mniej.

Edytowane przez prof87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe koło, to większy opór, więc teoretycznie auto powinno palić więcej na 18" niż na 17", tylko rzeczywiście też mnie dziwi fakt, że zimą było mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy koło większe ale szerokość koła (opony) w zasadzie takie samo, a chyba to ma najwazniejszy wpływ na opór... Nie wiem czy większa felga przy tej samej szerokości opony też wpłynie na spalanie i czy to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tylko rzeczywiście też mnie dziwi fakt, że zimą było mniej.

Bo zimą delikatniej depta się na pedał gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć na wagę 17 i 18, to jeden z mniejszych powodów większego spalania znajdziesz

Wysłane z mojego LG-D802

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak myslalem waga calego koła (felga + opona). A to jest reguła, że koło na wiekszej feldze a identycznie szerokiej oponie bedzie zawsze ciezsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast liczyć ile ważą poszczególne koła lepiej zobacz jaka jest różnica w klasie opony letniej i zimowej z etykiety. Im wyższa litera tym wyższe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież im większa felga, tym cięższa...

No tak to jest jasne, ale znowu jest "mniej gumy" , bo suma sumarum większa felga to mniejszy profil opony a zarazem waga opony. Opona ma indeks spalania C, tyle że zimowe też mają C a w ogole nie wiem czy tyi etykietami w ogole można sie sugerować.

Edytowane przez prof87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar felgi wpływa na wage to raz a producent to dwa :)


sama waga opony to raczej groszowe sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba wykminiłem ten temat i rozwiązałem zagadkę... Rozmiar i waga felg to jedno , ale drugi i zapewne wazniejsze to rożnice w średnicy całego koła (felga + opona). Wedlug wskazań kalkulatorów roznice pomiedzy R17/55/225 mm a R18/45/225 mm wynosi 19 mm, co za tym idzie pewne przeklamania predkosciomierza, im wieksza predkosc tym wieksze przekłamanie. Dla mojej predkosci przelotowej na autostradach 160 km/h w rzeczywistości mam blisko 170 km/h.... tak to niestety wygląda, aby wszytsko było zrównoważone i najbliżej rozmiarów wzorcowych opona na tych R18 musialaby być 45/245 mm. Stad też różnica w spalaniu przy pozornie tej samej predkości. Mam nadzieje że komuś sie przydadza również te informacje.

Edytowane przez prof87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo w B7 zima 7,5j 225/45/17 lato 8j 225/40/18 na letnich pali więcej gdyż opona rozkłada się szerzej na feldze i opory toczenia są zwiększone, całość wielokośc się nie mzienia bo jest więcej felgi a mniej opory wiec obwód jest taki sam.

Objaw normalny. No i czy na pewno masz opony rozmiarowo przewidziane przez producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba wykminiłem ten temat i rozwiązałem zagadkę... Rozmiar i waga felg to jedno , ale drugi i zapewne wazniejsze to rożnice w średnicy całego koła (felga + opona). Wedlug wskazań kalkulatorów roznice pomiedzy R17/55/225 mm a R18/45/225 mm wynosi 19 mm, co za tym idzie pewne przeklamania predkosciomierza, im wieksza predkosc tym wieksze przekłamanie. Dla mojej predkosci przelotowej na autostradach 160 km/h w rzeczywistości mam blisko 170 km/h.... tak to niestety wygląda, aby wszytsko było zrównoważone i najbliżej rozmiarów wzorcowych opona na tych R18 musialaby być 45/245 mm. Stad też różnica w spalaniu przy pozornie tej samej predkości. Mam nadzieje że komuś sie przydadza również te informacje.

Witaj,

Kolego czy ty masz na pewno dobre rozmiary opon do B8?

Może stąd te zakłamania na kompie auta?

PS. Przy letnich oponach z reguły spalanie jest odrobinę większe: wyższa masa większych felg i opon no i szerokość opon większa.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo w B7 zima 7,5j 225/45/17 lato 8j 225/40/18 na letnich pali więcej gdyż opona rozkłada się szerzej na feldze i opory toczenia są zwiększone, całość wielokośc się nie mzienia bo jest więcej felgi a mniej opory wiec obwód jest taki sam.

Objaw normalny. No i czy na pewno masz opony rozmiarowo przewidziane przez producenta?

No wiec tak oficjalnie na tabliczce przy drzwiach jeśli chodzi o 18" producent wspiera tylko rozmiar R18/40/245. Ja mam R18/45/225 zamienny rozmiar polecony przez wulkanizatora. Felga letnia R18 ma szerokość 8j, natomiast ta zimowa R17 jest to oryginalna felga Audi i jak sprawdziłęm w aktualnym konfiguratorze także ma szerokość 8j, więc teoria o szerszej feldze odpada, pozostaje jej większa waga co nie ulega wątpliwości....

Edytowane przez prof87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...