Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiany rozrządu - co ile km

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam pytanie odnośnie wymiany rozrządu. Posiadam AUDI A4 B7 2005r silnik 1.8T120 kw. Doczytałem się, że pierwsza wymiana powinna być wykonana na około 170 tyś km natomiast jak to wygląda dalej? Po ilu km powinna być druga wymiana?

Jeżeli już taki temat istnieje a nie udało mi się go znaleźć to proszę o przekierowanie.

Pozdrawiam

Opublikowano

Najbezpieczniej z tego co wiem to co 80 Tys km ale niech wypowiedza sie fachowcy,ja bynajmniej tak aby slyszalem

Opublikowano

Ja wymieniałem teraz pierwszy raz przy przebiegu 142 tyś na oryginalnych częściach i mam na wlepce następną wymianę przy 232 tyś Czyli wychodzi ze co 90 tyś

Edytowane przez marcinch001

Opublikowano

ASO Audi przewiduje wymianę rozrządu co 180kkm w 1.8T, u mnie przykładowo na życzenie właściciela pierwsza wymiana była po ~135kkm, druga po 210kkm.

Należy mieć również na uwadze ile czasu minęło od ostatniej wymiany - jak więcej niż 5 lat zmieniałbym nie bacząc na przebieg.

Edytowane przez azure

Opublikowano

Bylo juz poruszane, audi zaleca pierwszy na 180 , nastepne co 120 ale nie dluzej jak 7 lat

u mnie byl wymieniany na 167tysi w 09r(ASO), teraz jest ok 273 i w ten piatek bedzie wymiana

ciekawa sprawa z pompa- prawdopodobnie nie byla wymieniana :naughty: przynajmniej nie ma numeru czesci w kwitach z wymiany w 09roku

w pt sie okarze czy wytrzymala ponad 274 tysi, bo jutro jeszcze trase zrobi 1100 km

Edytowane przez KubaMpakiet

Opublikowano
  • Autor

Dziękuje ślicznie za pomoc.

Pozdrawiam

Opublikowano

jestem juz po, pompa jednak byla wymieniana w 09r , cos mi sie pomieszalo z napinaczem (jego nie bylo w numerach czesci w kwicie ASO :decayed: )

rozrzad wymieniany po 109 tysi, za ciekawie z nim nie bylo napinajaca rolka puszczala smar, lozysko na pompie tez pozostawialo wiele do zyczenia, hydraulik i pasek ok jeszcze by posmigaly :wink: , ori zestaw byl oparty na czesciach NTN, zakupilem zestaw gates'a na hydrauliku w srodku NTN :thumbup1:, pompe airtex, chcialem skf ale ale koles powiedzial ze w ostatnim czasie bylo kilka reklamacji na nie i troche zwatpilem :kwasny:, jeszcze doszly simeringi uszczelki i lancuch, teraz wymienie po 90 :D

Edytowane przez KubaMpakiet

Opublikowano

Jaki łańcuch ? Czemu nie załorzyłeś rozrząd nowego typu ?

Opublikowano

lancuch iwis - w pudelku febi, 100 ziko roznicy przy takim wydaku to raczej tragedi nie ma, na nowym typie conti byl napis china na napinaczu ale lozysko juz japan taki mix, mialem oba w reku i kupilem taki jak byl pierwotnie z hydraulikiem...

Opublikowano

Bezpiecznie to co 60Tyś km

Opublikowano

Bezpiecznie to co 60Tyś km

już nie przesadzajmy ze co 60 tyś jak normalnie pierwszą wymianę robi się przy 180 tyś .

Opublikowano

U mnie Niemiec robił przy 120tys km w Serwisie ja wymieniłem po kolejnych 100 Tkm i pasek i napinacz źle nie wyglądał z tego co czytałem to w tym silniku 100-120tyś

Opublikowano

To nie jest wyznacznik ze pasek dobrze wygląda moze wyglądać a i tak po pewnym przebiegu zerwać sie . Na pewno 90 tyś lekko mozna zrobić

Opublikowano

Moim zdaniem ile można przejechać zależy też od tego w ile czasu się przejedzie te "100tys km" ja zrobię to w 2 lata ktoś inny w 10lat a materiał z którego zrobiony jest pasek napewno się starzeje w jakiś sposób. I pasek to nie wszystko dobra pompa wody też musi być założona a nie jakaś marki krzak

Opublikowano

To przecież oczywistę ja piszę o częściach oryginalnych zakładanych w serwisie audi .

Opublikowano

Dobrze zamienniki to jak oryginał tylko bez znaczka ale jak lubisz płacić za znaczek...

Opublikowano

Przeciez te "oryginaly" tez robia jakies firmy, jak wyzej napisalem zakladany 09r w serwisie oryg rozrzad na czesciach NTN, w "zamienniku gates rolki i napinacz hydraulik NTN z wyfrezowanymi logo vw audi czyli to samo co zakladaja w serwisie za polowe ceny, pasek pk org audi tez ma napis gates, jego zostawilem bo wygladal bardzo dobrze...

Opublikowano

NTN (made in Japan) to rolka z napinaczem hydraulicznym, obecnie zastąpionym przez napinacz automatyczny (made in China).

Opublikowano

Miałem pasek PK contitech zakładany w DE z napisem Made in Germany teraz kupiłem ten sam pasek i mam Made in Romania :) ciekawe czy po jakość spadła hm

Opublikowano

NTN (made in Japan) to rolka z napinaczem hydraulicznym, obecnie zastąpionym przez napinacz automatyczny (made in China).

Ja zalozylem z hydraulikiem takim jak byl pierwotnie, zestaw za 370 zeta z rabatem ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.