Skocz do zawartości
IGNOROWANY

regulator ciśn. paliwa prawidłowa praca?


ozi58

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ze sprawnego regulatora ciśnienia paliwa z jego króćca powinno dmuchać powietrze? Bo z tego co czytam to wpięcie się w niego oznacza sprawdzenie ciśnienia paliwa Tak? a w moim przypadku po zdjęciu przewodu podciśnienia z regulatora nic się nie wydobywa ale przewód idący do przepustnicy zaciąga powietrze. Czy w takim przypadku mój regulator jest nie sprawny? Jeżeli tak to czy może to być przyczyną złych czasów i korekt?

http://www.fotem.pl/data/mini/male_35427820e44e1923325c67eda84bf76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z regulatora nic nie powinno sie raczej wydobywac, cisnienia tak nie spr. trzeba sie wpinac po miedzy przewod doprowadzajacy paliwo a listwe wtryskowa, zasysa powietrze bo tak powinno byc. Swojego czasu ktos mi mowił ze regulator jest sprawny jak nie czuc z niego oparow benzyny, niech sie wypowiedza jeszcze osoby majace wieksza wiedze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator pracuje w zależności od tego,jakie jest podciśnienie w kolektorze dolotowym i jeżeli jest wysokie/niskie obroty/to utrzymuje niskie ciśnienie paliwa a przy zwiekszaniu obrotów podciśnienie maleje a regulator zwiększa ciśnienie paliwa.Najlepiej by było wpiąć się manometrem i sprawdzić ciśnienie.Na biegu jałowym powinno być w granicach 2,5 bara.Jeżeli ściągniesz ten przewód który idzie do przepustnicy to ciśnienie powinno wzrosnąć o około 0,5 bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za wypowiedź w wolnym czasie sprawdze ciśnienie. Przy sprawdzeniu trzeba było by zastsować jakis trójnik aby się wpiąć, dobrze mówię. Nie dawno miałem okazję zdiagnozować zapieczony ezektor, usprawniłem go poprzez wd 40. Syczenie które myslałem że wydobywa się z okolic listwy wtryskowej okazało się słyszalne z ezektora. Sam ezektor jest szczelny te odgłosy są słyszalne jakby wewnątrz czyżby rozszczelnił się w środku? czy tez ma taką głośno prace. Dodam, że po usprawnieniu ów urządzenia spadły mi parametry przepływu na jałowym (były za duże ok. 4mg) a także parametry sondy (zalewała) ale nadal są duże, a także czasy wtrysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...