Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak sprawdzic czy mam ESP 1.6


kotlegamarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna stalem sie posiadaczem audi a4 b7 z silnikiem 1.6 benzyna. Na desce rozdzielczej mam huzik z opisem esp ale po naduszeniu nic sie nie dzieje zadna kontrolka sie nie zapala, po przekreceniu kluczyka na zegarach tez nie pojawia sie zadna kontrolka. Jest jeszcze jeden problem mianowicie wskaznik poziomu paliwa nie dziala wskazówka ani drgnie nie dziala nawet podświetlenie owego wskaznika. Dodam jeszcze ze zasieg wyświetla
na fisie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź błędy na vagu .. jak masz przycisk od ESP to masz ta funkcję bankowo tylko jest jakis problem z tym więc tylko vag ci prawde powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP było w standardzie więc musi być, ale masz coś pomieszanie bo powinna się zapalać kontrolka po przekręceniu kluczyka, gdyby były błędy to powinna się ona świecić cały czas, może ktoś coś kombinował aby ukryć awarię przy sprzedaży, no ale jak kolega wyżej napisał podłącz kompa to wtedy będzie coś wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypięła Ci się wtyczka od przycisku ESP wtedy nie będzie żadnych błędów.

Wyjmij przycisk i sprawdź ewentualnie dopchnij mocniej wtyczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wciśnięciu guzika powinna zapalić się pomarańczowa kontrolka na desce, że ESP masz wyłączone. Także jak wyżej chłopaki piszą masz coś nie styka u Ciebie pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypięła Ci się wtyczka od przycisku ESP wtedy nie będzie żadnych błędów.

Wyjmij przycisk i sprawdź ewentualnie dopchnij mocniej wtyczkę

Może być, ale w dalszym ciągu pozostaje problem czemu nie zapala się kontrolka po przekręceniu kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się w poprzednim b5 nie paliła kontrolka od grzania świec, powód przepalona żarówka. Nie wiem jak tam z dostępem w b6/b7 ale może i u Ciebie się przepaliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam niema żarówek tylko diody i prawdopodobieństwo spalenia praktycznie zerowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej to chyba podpiąć vaga do zegarów i zrobić output test i wyjdzie czy "żarówka" świeci czy nie. Przy okazji podpięcia vaga wypadało by też zbadać ABS/ESP bo to chyba jedna grupa i odczytać błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz się z modułem ABS i tam odczytaj błędy i zrób test zegarów jak kolega wyżej proponował, to co podałeś są z silnika ponadto nie widać ich numerów i raczej nie są przyczyną problemu.

Czujnik stopu masz do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Roberto321 ta żarówka to była w cudzysłowu, a co do wymiany czujnika stopu to jak kolega go kupi to niech przeczyta instrukcje montażu, bo były dwa typy tych czujników i można je zepsuć przy błędnym montażu

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...