Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

KOPCI PO WYMIANIE PIERSCIENI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

WITAM WSZYSKICH SPRAWA MA SIE TEGO ZE MIAŁEM WŁASNIE ROBIONY MAŁY REMONT SILNICZKA 1.6.MIANOWICIE BYLY WYMIENIONE PIERSCIENIE PLANOWANIE GŁOWICY USZCZELNIACZE ,BEZ SZLFU I TŁOKI TEZ STARE LUZU NIE MIAŁY I PROGOW TEZ NIE BYŁO .JEDNAK PO ODEBRANIU AUTA DYMI MI NIE TAK JAK PRZED NAPRAWA ALE JEST WIDOCZNY DYMEK PODCZAS JAZDY I NA POSTOJU JAK PRZYGAZUJE .MECHANIK MOWI ZE PIRSCIENIE MUSZA SIE UŁOZYC I TO NORMA ZE TRZEBA POJEZDZIC OK 1000KM I WSZYSTKO BEDZIE GIT .PROSZE O POMOC JESTEM SŁABYM MECHANIKIEM WIĘC NIE MAM POJECIA CZY TO PRAWDA .MOZE MIAŁ KTOS PODOBNY RZYPADEK .BARDZO PRZYDATNA BYŁA BY JAKAS ODPOWIEDZ I PORADA BO JESTEM TROSZKE ZAŁAMANY I NIE WIEM CZY ROBATA JEST DOBRZE WYKONANA .DZIEKUJE I POZDRAWIAM.

Opublikowano

u mnie zaraz po remoncie nie było widać jakiegoś kopcenia ani ubytku oleju ale też musiałem oszczędzać troszkę silnik przez pierwsze 1000 km aby wszystko się ładnie ułożyło

Opublikowano

Moim zdaniem nie zostalo wymienione wszystko co trzeba. Udaj się do innego mechanika po rade.

Opublikowano

dokładnie jak kolega pisze albo cos zostało źle wykonane albo pominięte bo pytałem się zaprzyjaźnionego mechanika i powiedział że to że przez pierwszy 1000km się układa to fak tak jest że trzeba oszczędzać silnik ale kopcenia ni powinno być

Opublikowano
  • Autor

Juz sam nie wiem narazie sie wstrzymam mechanik konkret ,a moze byc tak ze wypala sie oliwa pozostała w tłumiku.Dopiero zrobiłem 110 KM .

Opublikowano

Kumpel jak robił remont tylko ze renault 1.9 dci (pierścienie tłoki szlif wału panewki nadwymiar honowanie cylindrów planowanie głowicy wymienione uszczelniacze + regeneracja turbo) to po pierwszym tysiącu km kopciła na siwo jak zła. Pozniej po tym tysiącu i wymianie oleju stopniowo zaczęła kopcić mniej aż w końcu przestała całkowicie i ten stan utrzymuje sie do dzisiaj.

Opublikowano
  • Autor

Kumpel jak robił remont tylko ze renault 1.9 dci (pierścienie tłoki szlif wału panewki nadwymiar honowanie cylindrów planowanie głowicy wymienione uszczelniacze + regeneracja turbo) to po pierwszym tysiącu km kopciła na siwo jak zła. Pozniej po tym tysiącu i wymianie oleju stopniowo zaczęła kopcić mniej aż w końcu przestała całkowicie i ten stan utrzymuje sie do dzisiaj.

Dzieki kolego poprawiłes mi humor bo własnie kopci mi na siwo nie duzo ale czasami to jest widoczne i wkurzajace.Człowiek sie zastanawia czy robota zpartolona czy tak ma byc.Jeszcze raz dziekówka i pozdrowionka ;)

Opublikowano

POtwierdzam to samo u mnie było zakopciła na siwo i powoli zmiejszała aż prawie przestała raz mocniej walneła na zimnym dłuższym postoju znaczy sie że widoczny dymek a tak to lux zmiana oleju przy okazji po dotarciu bo to ważne przynajmniej ja tak robie i już spokój .. :) olej wlałem świezy ale po ułozeniu sie zczarniał strasznie i do zmiany poleciał :) Spokojnie przejedz nią 1200km-1500km to zapomnisz o dymku :) Pozdro

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

witam ponownie jednak cos nie tak z moim autem bo zrobione 2.500 tys a olej mi złopie 1l na tysiac a mechanior mowi ze wstawił twarde pierscienie i dłuzej musza sie docierac .Ze nie bedzie teraz rozbierał bo i tak nic nie zobacz i zeby jezdzic .Moim zdaniem cos zje..ł a jakie jest wasze zdanie czy moze brac tyle po remoncie

Opublikowano

Litr na tysiąc km ? Zdecydowanie cos jest nie tak zwłaszcza po takim przelocie. Twarde pierścienie ? Pierwsze słyszę. Pierścienie z założenia są twarde ale o jakichś innych specjalnych twardszych od seri nie słyszałem.

Edytowane przez Bartollo

Opublikowano

Najlepiej sprawdzi cisni nie na cylidrach to ci prawdę powie od razu

Opublikowano
  • Autor

Ciśnienie na sucho sprawdzałem i po14 na każdym z cylindrów

Opublikowano

No to moze faktycznie muszą się ułożyć

Opublikowano

Te pierścienie już dawno się ułożyły .Możliwe Ze uszczelniaczami na zaworach puszcza jak jest ciśnienie na cylindrach dobre.

Edytowane przez sawul

Opublikowano

Tak to możliwe ja jak miałem robi by temat silnika w peugeot to na 1tys km woził ponad 0.5litra oleju

Ale później już prawie nic

Opublikowano
  • Autor

Auto oddane dla mechanika niech patrzy czy cos spiepszył czy co tam dolega .Bo ja mysle ze juz powinno po 2.5k wszystko ułozone i brania oleju zero.Odezwe sie co tam było nie tak narazie pozdrawiam i dzieki :)

Opublikowano

Nie to faktycznie długo już po wino być dobrze

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.