Jump to content
IGNORED

Nie można otworzyć klapy bagażnika

easymoonrider

Recommended Posts

Wczoraj z dwoma kolegami mieliśmy dziwny problem z otwarciem bagażników w swoich autach (a4b6). Dwa auta to avanty i jeden sedan. Zaczęło się od mojego avanta. Kiedy nie mogłem otworzyć bagażnika koledzy postanowili to sprawdzić w swoich autach i o dziwo też nie mogli podnieść klap. Pomyśleliśmy: "jakieś czary". Po jakimś czasie klapy się otworzyły. Później znów był problem z ich podniesieniem. Słychać było elektryczny mechanizm, ale zamek nie chciał puścić. Po przejechaniu krótkiego odcinka mechanizm działa na jedno, dwa otwarcia.

Powiedzcie czy ktoś rzucił czar na nasze auta? Jak je odczarować? :decayed:

Zamek klapy proponuję przekonserwować. Tak na wszelki wypadek to w schowku trójkąta w klapie jest zawleczka awaryjnego otwierania klapy. W razie czego oparcie kanapy w dół i do bagażnika.

• Upvote 1

trzeba rozebrać silownik i wymienić blaszkę w silniczku wszystko opisane na forum. roboty 10min

Zamek klapy proponuję przekonserwować. Tak na wszelki wypadek to w schowku trójkąta w klapie jest zawleczka awaryjnego otwierania klapy. W razie czego oparcie kanapy w dół i do bagażnika.

Właśnie się zastanawiałem od czego jest ta zawleczka... :) Dzięki.

trzeba rozebrać silownik i wymienić blaszkę w silniczku wszystko opisane na forum. roboty 10min

Rozumiem, że to jest to: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/133577-naprawa-silniczka-zamka-w-bagazniku/ ?

założę się o trzy stówki ze wszystkie auta stały klapami w stronę słońca dłuższy czas ?? :)

założę się o trzy stówki ze wszystkie auta stały klapami w stronę słońca dłuższy czas ?? :)

300 stówki dla Ciebie :)

Bardzo Wam dziękujemy. Wymienimy te nieszczęsne blaszki. :wink:

300 stówki dla Ciebie :)

Dziękuję :D:hi:

Nowy siłownik w aso ok 100 zł miałem ten sam problem

Waldek, na następnym zlocie za tydzień bierzemy się za naprawę. :)

Edited by trim

cześć

Zmieniłem blaszkę w silniczku poskładałem wszystko i niestety nie pomogło. Klapa otwiera się tylko kluczykiem

Wcześniej otwieranie klapy przyciskiem działało tak średnio co drugi trzeci raz, coraz słabiej.

Co radzicie - wymienić cały silniczek ?

wczoraj z ciekaawości przeglądałem tamten temat i radzili z różnych metali przycinać tę blaszkę i przetestować z 2-3

wczoraj z ciekaawości przeglądałem tamten temat i radzili z różnych metali przycinać tę blaszkę i przetestować z 2-3

a jaka blacha najlepsza ?

zastanawiam się co dokupić w castoramie np :)

ja dałem o bezpiecznika 30A i działa jak nówka :D zastanawiałem się jeszcze nad nożką od jakiegoś przekaźnika ;)

W dniu 16.04.2015 o 22:19, amaradaar napisał:

ja dałem o bezpiecznika 30A i działa jak nówka :D zastanawiałem się jeszcze nad nożką od jakiegoś przekaźnika ;)

A dokładniej w którym miejscu ten bezpiecznik dałeś?

hehe mała literówka "dałem od bezpiecznika.." blaszkę.. czyli jego nóżkę uciąłem..