Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Shell Helix 10W-40 !!!HELPPPPP!!!


demon83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!!

Wymieniłem olej w silniku 1.9TDi 110KM 1996r. na Shell Helix 10W-40. Panowie po wymianie oleju samochod zaczal glosniej klekotac- az nie przyjemne dla ucha!!Przeczytałem juz posta "na jakim oleju jezdzicie" i jak najszybciej chce wymienic na MOBIL SYNT S 5W-40 myslicie ze ta wymiana przywróci mój równomierny i cichy klekotek??

P.S. W książce Audi A4 przeczytałem że do modelu 1999r. oznaczenie oleju silnikowego to 505 00 a powyższy Mobil spełnia te kryteria!

Z góry dzięki za odpowiedzi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zdeniu

ja zmieniłem oliwe na TEXACO 10W-40

wcześniej z rana po uruchomieniu przez około 2-3 sekundy było delikatne klępnięcie

po wymianie jeż nie mam klepania

"fachowcy" twierdzą iż najpewniej juz był stary/rzadki olej i dlatego z rana potrafiły klepnąć popychacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem oliwe na TEXACO 10W-40

wcześniej z rana po uruchomieniu przez około 2-3 sekundy było delikatne klępnięcie

po wymianie jeż nie mam klepania

"fachowcy" twierdzą iż najpewniej juz był stary/rzadki olej i dlatego z rana potrafiły klepnąć popychacze

zwasze lekko poklekocze rano na zimnym szczegolnie w zimie i chodz bys nie wiem jaki olej wlal to nie pomoze :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadeczenia wiem ze mineralny pomoze, mam podobnie po zmianie na Shell 10W-40, jak odpalam po nocnym postoju to zaklekocze i spokuj, a na mineralnym nawet w zimie tak nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadeczenia wiem ze mineralny pomoze, mam podobnie po zmianie na Shell 10W-40, jak odpalam po nocnym postoju to zaklekocze i spokuj, a na mineralnym nawet w zimie tak nie było

co ty mowisz.przeciez mineralny jest duzo gestszy a w zimie to juz w ogole to tymbardziej bedzie klekotal i to dluzej :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, ale pisze jak było a jest traz, auto stoi w tym samym garażu, a a jak odpalałem auto to ściągałem czapke :razz: może olej lepiej zostawał w szklankach zaworowych i był na tyle gęsty ze nie klekotały tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze poprostu juz szklanki do wymiany a z olejem to przypadek :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może :wink: ale przypadek strasznie dziwny, od razu po zalaniu oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może :wink: ale przypadek strasznie dziwny, od razu po zalaniu oleju :)
zycie lubi zaskakiwac :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na takim Shellu i jakoś specjalnie zwiększonego klekotania nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi klekocze na castrolu.......wymieniłem szklanki na nowe i jest tak samo...myślę że wszystko zależy od oleju....wcześniej mi nie klekotał aż do czasu zalania Castrolem półsyntetykiem 10W-40.....teraz wleje mobil i zobacze czy pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...