Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rura recyrkulacji spalin - ciągle się uszkadza


peju

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś miesiąc po wymianie uszczelki pod glowica przez mechanika stracilem turbo, zapalila sie kontrolka "check engine".

Wizyta u tego samego mechanika, diagnoza - dziura w rurze od recyrkulacji spalin.

Ponizej przykladowe zdjecie o ktora rure dokladnie chodzi:

rurka-recyrkulacji-spalin-059131530j-aud

Przewod wymieniony, wszystko dziala ale jakos tak te turbo nie do konca mi sie podoba... na hamowni wyszlo ok 105KM,

autko na 4-5biegu w okolicach 80-110km przy przyspieszaniu wyraznie slabsze. W sumie to od razu po wymianie uszczelki tak bylo.

Mija miesiac... znow to samo... brak turbo i check engine.

Ta sama rura obluzowala sie... mechanik bronil sie ze mogl cos zle przykrecic. przeprosil i poprawil.

Trzy miesiace pozniej czyli dzis znow to samo - brak turbo i check engine.

diagnoza: znow zrobila sie dziura w tej rurze. Auto u mechanika, rura bedzie wymieniona a ja nadal nie wiem czy problem nie wroci.

Na moje oko jest jak u wspolczesnego lekarza... leczony jest objaw a nie przyczyna.

Tylko co moze tu byc przyczyna? Zbyt duza temperatura, cisnienie??

Co mozna spierdzielic wymieniajac uszczelke pod glowica zeby powstal taki problem ???

Edytowane przez peju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki sam problem w B7 (BPW) raz na pół roku ta rurka pękała na "harmonijce" i następował spadek mocy oraz check na desce a do tego jeszcze 2x wypaliło mi dziurę w pokrywie na silnik i wygłuszeniu maski.Zaczęło mi się to dziać po programowym zwiększeniu mocy i wywaleniu DPFraczej nie winił bym mechanika.prawdopodobnie rurka pęka na skutek drgań silnika i sporego ciśnienia

Rozwiązania są dwa:

1.Usunięcie lub zaślepienie egr

2.Wyspawanie nowej rurki o grubszych ściankach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj , czy wszystko jest solidnie poskręcane, bo podejrzewam że któryś z elementów "sobie lata" a rura jak się zmęczy to pęknąć musi :decayed:

Zakładam oczywiście że Twoje określenie "dziura" nie jest do końca trafne , prędzej to "pęknięcie" :kox:

Jak nie mam racji to mnie popraw :hi::P

P.S. Spotkałem się kiedyś z luźnym kolektorem dolotowym, też się takie rzeczy działy, mocy nie było, i syczało podczas jazdy :naughty:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie rurka pęka na skutek drgań silnika i sporego ciśnienia

co masz na mysli piszac "sporego cisnienia" - chodzi o takie jakie tam panuje normalnie czy znacznie podwyzszone?

rura jak się zmęczy to pęknąć musi

no nie... i tak co 3 miesiace? zanim byla wymieniona uszczelka, nic takiego sie nie dzialo a auto chodzilo żwawiej.

Moze wykonac jakies pomiary cisnienia w silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś , że wszysko się kupy trzyma tak jak powinno ?

Jak coś drży względem innego elementu, to nawet łącząca je rurka z cienkościennej kwasówki z harmonijką się w końcu urwie :kox:

Pierwsze co bym sprawdził, to mocowanie chłodnicy spalin :kox::P

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś , że wszysko się kupy trzyma tak jak powinno ?

Jak coś drży względem innego elementu, to nawet łącząca je rurka z cienkościennej kwasówki z harmonijką się w końcu urwie :kox:

Pierwsze co bym sprawdził, to mocowanie chłodnicy spalin :kox::P

dobry trop :thumbup1: być może śrubka mocująca chłodnicę spalin się poluzowała lub całkiem odkręciła i drgania robią robotę.

choć u mnie wszystko było zamocowane jak fabryka a mimo to rurka egr pękała systematycznie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten trop jak najbardziej do sprawdzenia.

zastanawiam sie jeszcze nad zaslepieniem egr. o ile poczytalem w tym temacie, to nie wiem czy nie wyskoczy jakis blad ktory trzeba jakos programowo usunac.

czy nie kasujac tego bledu mozna normalnie jezdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BPW, ale to bliźniacze motory.

Jak założyłem kryzę (zaślepkę z otworem ), tylko trochę za małym , to waliło błędem zbyt małego przepływu przez EGR, migało żółtą spiralką, ale fura chodziła normalnie :decayed:

Zaślep i potestuj :whistling:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura wymieniona. Mimo prosb, EGR mi nie zaslepili. Zrobiono hamownie. Moc mam 99koni.

Tlumaczli ze tego EGR nie ma sensu zaslepiac.

Moga mi go na hamowni wyprogramowac (za 370zł) lub zrobic cheaptunning z wyprogramowaniem egr za 1000zeta

Chcialem kiedys zrobic cheaptunnig ale by podniesc moc auta a nie zeby przywrocic mu wlasciwa.

poza tym wydaje mi sie ze nie tedy droga.

Co o tym myslicie?

Ponizej wykres (na niebiesko zostal naniesiony wykres jaki kiedys mialem):

2015-04-1_weqrsww.jpg

Edytowane przez peju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...