Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana felg w A4 B6


venix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Chcę zmienić swoje felgi w audi A4 B6 Avant na 16 calowe, obecnie mam 17 cali z oponami 235/45/17 i ciężko się tym jedzie po zmianie z zimowych kół 15 cali.

Mam takie pytanie jaka felga będzie lepsza 7,5J x 16 H2 ET45 czy 7,0J x 16 H2 ET35, mam w planie założyć opony 205/55/16

czy między felgami jest duża różnica? Osadzenie się różni więc jedne będą bardziej schowane pod nadkola, ale któreś są bardziej zalecane czy nie ma to większego znaczenia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci ET35 - felga będzie bardziej wysunięta na zewnątrz i naprawdę ładnie to wygląda :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak że konkretne ET jest zalecane przez audi? z tego co czytałem dzisiaj to raczej w rozmiarze 16 cali zaleca się 45? nie ma to jakiś negatywnych skutków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


obecnie mam 17 cali z oponami 235/45/17 i ciężko się tym jedzie

Proponuję nie inwestować w kolejne fele i opony tylko w opony.

Załóż 215/50/17 i będziesz zadowolony jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dużo poprawi? ja zastanawiam się czy 15 nie założyć:) bo komfort jazdy jest dużo lepszy na 15 cali nawet zimowych oponach.

17 calowe felgi mam Dezent F to wygląda to ładnie ale jedzie się nieporównywalnie gorzej. Co do rozmiaru to na naklejce nie ma 215/50/17 że są zalecane to może nie będzie to dobrze wyglądało jeśli ma się zwykłe zawieszenie a nie jakieś obniżone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to idealny odpowiednik fabrycznego rozmiaru mieszczący się w graniach normy 235/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ja zastanawiam się czy 15 nie założyć :) bo komfort jazdy jest dużo lepszy na 15 cali nawet zimowych oponach

A to już twój wybór.

Jak faktycznie jeździsz po kocich łbach to 15" jest dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi

Podsumowując jak założę felgi 7,0J x 16 H2 ET35 o nie będzie nic obcierało w aucie? one niby są trochę wysunięte ale chyba nie aż tak?

bo z tego co widziałem tabele jakie są zalecane to trochę inne były osadzenia kilka mm ale różnica jest.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komfort komfortem, ale jest duża różnica przy hamowaniu jak masz szerokość opony 195 a 235....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zmieniłem 15 na 16 i opony 205/55/16 i nie widzę różnicy w komforcie w trakcie jazdy.

Przejechałem dopiero jakieś 100km trasa/miasto i jest jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie mam 17 cali z oponami 235/45/17 i ciężko się tym jedzie

Proponuję nie inwestować w kolejne fele i opony tylko w opony.

Załóż 215/50/17 i będziesz zadowolony jak ja.

popieram :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...