Jump to content
IGNORED

Wymiana sanek w B5

A4-Tomek

Recommended Posts

:hi:

Wymieniał ktoś kiedyś sanki zawieszenia? Jak to ogarnąć żeby nie trzeba było zbieżności czy geometrii ustawiać bo wiem że otwory w tulejach są owalne. Będę wymieniał sanki bo z racji że moje padło jeździło w Bawarii ma mocno skorodowane sanki i doszedłem do wniosku je wymienić. Znalazłem w miarę zdrowe sanki i szykuję je do wymiany. Żeby silnik zawisł planuję go podwiesić na łańcuchu na belce a skrzynię ustawić na podnośniku nad kanałem. Tylko czy belka utrzyma silnik diesla.

Witam.

Wymieniłeś może te sanki?
Dużo z tym roboty? Czeka mnie taka sama operacja.

podłaczam sie do pytania. nikt nie wymieniał??

Z racji owalnych otworów w tulejach najlepiej ustawić wszędzie "mniej więcej" po środku i skręcić wszystko na opuszczonym aucie na kołach. Silnik podwiesić belką na łańcuchu, a skrzynię podeprzeć. Zależy kto ma jakie warunki. Najlepiej na podnośniku. Po całym zabiegu moim zdaniem należałoby ustawić geometrię zawieszenia. Pozdrawiam

Moim zdaniem jak zakłada się inne sanie to zbieżność tak czy siak będzie do sprawdzenia.

panowie tam są otwory do ich ustawienia jak ustawimy przód na otwory to tył sam nam się ustawi :hi:

Tuleje nie mają okrągłych tylko owalne otwory więc ustawienie nie będzie takie samo.

oprócz otworów na sruby sanki posiadają otwory centrujące w przedniej czesci.

przyjrzyj sie kolego