Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rodzaje skrzyń biegów a kiczba koni mechanicznych


Matifcb

Rekomendowane odpowiedzi

jasne ze jest i nie chce tu wyniku do czesci setnych ale ogolnym stwierdzeniu jakiego rzedu to jest roznica. Oczywiscie wiadomo ze chodzi o porownywalne warunki czyli jakas podobna jazde. Glupota by bylo porownywac kogos kto jedzie w gory w Polsce do kogos kto przejechal raz 400km autobahna w Niemczech. Nie wyczytalem tego w necie dlatego pytam z ciekawosci poprostu. Co do kupowania auta to prosze uprzejmie i kulturalnie o pozostawienie mi czasu kiedy zaczne po nie jezdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i tutaj tego nie wyczytasz. Mi wychodzi 10.5 z ostatnich tankowań, ale noPb. Jazda gdzieś tak 80% małe miasto, odcinki po 2-5km. Raz na jakis czas 15km na wieś.

Inny będzie robił 80% przebiegu po mieście i wyjdzie mu 15/100 noPb...

Z racji niższych obrotów w BFB VI biegowym pewnie do 0.5l/100km można ugrać w trakcie jazdy w trasie, zakładając, że drugie auto z krótszą skrzynią będzie jechać identyczną trasą, z taką samą prędkością i na takich samych kołach. Na więcej nie liczyłbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar wrzucic gaz ale rzeczywiscie jesli to ma byc rzad niecalego moze litra i to w trasie to poprostu nie skupiam sie na skrzyni bedzie jaka bedzie bo mi sie to zywnie nie oplaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ktrótko po długim doświadczeniu z 1.8T , a miałem już 5, 6 i auto

Kup automata jest pełen relaks. nie ważne czy pali 11 czy 13 bo i tak taniej niż na ON :)

Powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mowisz o L benzyny ? ja chcialbym gaz wrzucic wiec pewnie spalanie bylo by jeszcze pare litrow wyzsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy pod uwagę że skrzynia 6 to nie tylko mniejsze spalanie ale i komfort dla uszu w długiej trasie ( mniej.dB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2015 o 14:02, jacek70 napisał:

U mnie siedzi skrzynia 6 . Z ciekawości podam że na 5 biegu prędkość 120 = obroty 3000. Ta sama prędkość na 6 obroty 2200. Polecam 6 warto.

Witaj, proszę podaj jakie masz oznaczenie/kod Twojej skrzyni która robi prędkość 120km/h na 6 biegu przy obrotach 2200.

dziekuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BFB w Q skrzynie 6-biegowe były chyba od roku modelowego 2004.

Do tego ta oszczędność 0,5l /100km wynikająca z 6-ciu biegów jest niwelowana napędem Quattro, który znowu podwyższa spalanie o te pół litra. Więc wychodzi na zero względem 5-cio biegowej ośki. Nie mówię oczywiście o przyjemności z jazdy, tylko o spalaniu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem, żeby zmienić skrzynie na 6 biegową ale nie dla spalania tylko dla komfortu. Jadąc 140km/h przy 5 biegów mam dokładnie 3750obr i niestety trochę głośno jest w kabinie.
Przy 6 biegowej miałbyś wtedy ok 3000 orb a to bardzo duża różnica w hałasie.

Skrzynia która ma takie przełożenia to skrzynia z A4 B7 od roku 2004, oznaczenia GJW. 

Słyszałem też, że do AVJ ośki pasuje skrzynia z silnika 2.4 ale nie wiem ile w tym prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że obojętnie czy 5biegowa czy 6biegowa skrzynia po przekroczeniu 130 w kabinie będzie głośno. Opory toczenia kół i powietrza zrobią swoje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum to co innego jak wycie silnika. Przy prawie 4tyś obr jazda przestaje być komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.03.2017 o 22:31, polodriver napisał:

Witaj, proszę podaj jakie masz oznaczenie/kod Twojej skrzyni która robi prędkość 120km/h na 6 biegu przy obrotach 2200.

dziekuje.

 

 

Sorry że dopiero teraz odpisuje.  

Moja skrzynia to GJW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2004 roku były montowane takie skrzynie nawet w B6 AVJ. Z wcześniejszych lat nie ma skrzyni 6 biegowej o takim przełożeniu (mowa oczywiście o skrzyniach do 1.8T)

Dodatkowo trzeba się uporać z jednym czujnikiem. Do 2002 roku czujnik był montowany w skrzyni, od 2002 na kole.

Edytowane przez aiwer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2015 o 14:02, jacek70 napisał:

U mnie siedzi skrzynia 6 . Z ciekawości podam że na 5 biegu prędkość 120 = obroty 3000. Ta sama prędkość na 6 obroty 2200. Polecam 6 warto.

Witam,

proszę o podanie oznaczenia swojej skrzyni 6 biegowej, na ktorej na 6tce przy prędkości 120 obroty 2200.

Potrzebuję zrobić rozeznanie czy to jest oznaczenie

GJW, GDZ albo HER

oraz dokładny miesiąc i rok Twojego auta.

dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2017 o 13:29, polodriver napisał:

Witam,

proszę o podanie oznaczenia swojej skrzyni 6 biegowej, na ktorej na 6tce przy prędkości 120 obroty 2200.

Potrzebuję zrobić rozeznanie czy to jest oznaczenie

GJW, GDZ albo HER

oraz dokładny miesiąc i rok Twojego auta.

dziekuje.

GJW  01.2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...