Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rudy zjada mi drzwi! Panowie proszę o poradę...


jacek666b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Na blacharce nie znam się kompletnie, więc samemu się nie dotykam.
Wystąpiły mi na drzwiach przednich lewych, i tylnych prawych (dlaczego po przekątnej?) oznaki rdzy. Podczas ostatniej wizyty na myjni, prawie porobiłem dziury myjką.
Wygląda to tak:
P_20150423_183633.jpg
P_20150423_183619.jpg
P_20150423_183623.jpg

P_20150423_183651.jpg
P_20150423_183656.jpg

P_20150423_183706.jpg


Co mam z tym zrobić? Wasze drzwi z 99 roku też tak wyglądają?
Nie wiem czy oddawać do blacharza, czy kupić od kogoś w dobrym stanie o ile takie istnieją..
HELP!

Edytowane przez jacek666b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje z 96r. nie wyglądają tak, z prawymi przednimi miałem podobny problem ale tam purchel by ledwo widoczny, możesz kupić w inne w tym samym kolorze bez rdzy ale ja bym oddał do dobrego lakiernika o ile nie jest przeżarte na wylot tym bardzie, że malowane będzie tylko do listwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyglądają lepiej? Kurde wszystko w tym aucie ori nie malowane a drzwi zjedzone..
Drzwi latają po 150zł i w sumie tyle samo zapłacę za malowanie elementu...tylko znając naszych partaczy to za dwa lata będę miał to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje nie mają w ogóle rdzy, ale widzę listwy też masz raczej do wymiany jeśli masz możliwość kupienia drugich w kolorze to się nie zastanawiaj, na czterech sztukach zawsze co utargujesz :decayed:

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Teraz tylko się zastanawiam dlaczego tylko u mnie zjadlo drzwi...

Wyslane z asus zenfone 5 juzing tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w dużym mieście i to przyczyna . Auta wielu forumowiczów nie zaznają przez cały swój żywot takiej ilości kąpieli solnych w zimie co Twój przez 3 miechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz rację, auto podczas zimy jest białe, nie od mrozu tylko od soli i innego syfu którym walą drogi.
Ok poszukam drzwi, bardzo dziękuję za wszelką pomoc!
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyglądają lepiej? Kurde wszystko w tym aucie ori nie malowane a drzwi zjedzone..

Drzwi latają po 150zł i w sumie tyle samo zapłacę za malowanie elementu...tylko znając naszych partaczy to za dwa lata będę miał to samo.

Gdzie masz cenę 150zł za malowanie elementu?W stolicy 400-550 zł mi krzyczą za element na gotowo.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bierze sie to przedewszystkim od tego, że gniją metalowe wkładki w tych gumowych listwach. Moja rada jest taka, żebyś najpierw zdjął gumowe listwy i zobaczył co sie dzieje dalej bo może być tak, że rozsypią Ci sie w rękach i wydasz kupe kasy na nowe drzwi a później się okaże że musisz wydać drugie tyle na nowe listwy... A jak zdecydujesz się na malowanie dołów drzwi to możesz od razy wyciąć kołki na listwy, zaszpachlować wszystko na gładko i masz spokój dożywotni



Gdzie masz cenę 150zł za malowanie elementu?W stolicy 400-550 zł mi krzyczą za element na gotowo.

no to cenią się konkretnie :facepalm: u mnie na prowincji na końcu świata 300/ element. a 600zł kosztowało mnie malowanie wszystkich drzwi do listwy środkowej i 2 błotników też do lini listwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też założyłem wątek o swoim problemie-blotniku i nie chcę tu koledze smiecic,ale musiałem spytać o tak niską cenę ;-)

Warszawka się ceni niestety.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając co tematu tez miesiąc temu nabyłem a4 sprowadzona z Niemiec w identycznym kolorze jak ty. Wszędzie originalny lakier. I mam te same purchlaki na jednych tylko drzwiach od pasażera będę z przyszłym teściem listwy ściągał bo tylnie juz są silikonem uszczelnione wiec pewnie też już rudy do nich przyszedł xd i tak jak kolega wyżej mówił też mam na klapie bagażnika 2 purchlaki od listwy które też z teściem będziemy się zajmować. Kupując auto kierowałem się stanem technicznym a nie wzrokiem, a oglądałem z 5 sztuk przed tą co kupiłem każda 0 rudego przebiegi magiczne 160kkm-180kkm ale silnik mokry to niby tylko malowane błotniki a widać ze dach pomalowany. Ja mam 234kkm i auto 16 letnie ma prawo do oznak rudego ale trzeba się tym zająć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy dopadł także moje Audi. W sumie to je dostałem już trochę pordzewiałe. Rdzę mam tylko po lewej stronie ale mam ją na oby dwóch drzwiach, nadkolach, klapie bagażnika i na dachu przy przedniej szybie na środku (może jakiś kamień odprysnął kiedyś lakier). Drzwi kierowcy są w najgorszym stanie bo aż listwa odeszła. Dodatkowo pękła mi linka od podnoszenia szyby w drzwiach przednich więc wydaje mi się, że będzie taniej je wymienić.

Pytanie jak najlepiej i zarazem tanio to zrobić. Czy wymienić drzwi i klapę a resztę pomalować czy wszystko dać do blacharza ? Słyszałem opinie, że po malowaniu i tak za jakiś czas rudy się pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...