Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ręczne osuszanie


MowilaZeMa18

Rekomendowane odpowiedzi

chętnie podłączę się podłącze pod pytanie, sam stoję przed kupnem ręcznika do auta i waham się w kupnie - mikrofibra czy ircha. Mam małą ściereczkę 30x30 z mikrofibry i trochę wczoraj nią auto osuszyłem, tylko często musiałem wyciskać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie lepsze tao tao czy mamut ? Po umyciu samochodu i splukaniu zostają mi straszne ślady jak by zacieki na całym uciekam których nie można wytrzeć. Możliwe ze to od wody z karcher czyli ze studni ? Co z tym można zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ prezesik18 widocznie po myciu zostaje Ci zbyt dużo wody na aucie. Czym masz zabezpieczony lakier?

Myłem wczoraj auto bo się zakurzyło. Wcześniej oddałem do Auto Spa na korektę lakieru i w zasadzie nie wiem czym było na koniec zabezpieczane. Po umyciu i wysuszeniu nałożyłem Finish Kare 215 One Step Cleaner Sealant bo kupiłem kiedyś i wcale nie używałem. Nadaję się to na zabezpieczenie lakieru po myciu czy szukać jakiegoś konkretnego wosku? Auto kolor rubinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie lepsze tao tao czy mamut ? Po umyciu samochodu i splukaniu zostają mi straszne ślady jak by zacieki na całym uciekam których nie można wytrzeć. Możliwe ze to od wody z karcher czyli ze studni ? Co z tym można zrobić ?

Niestety nie jestem wróżką i bez zobaczenia choćby na zdjęciu nie jestem w stanie pomóc. Tao i mamut są równie dobre i wybór między jednym z drugim jest wyłącznie kwestią osobistych preferencji. Mam oba ręczniki, ale częściej korzystam z mamuta

@ prezesik18 widocznie po myciu zostaje Ci zbyt dużo wody na aucie. Czym masz zabezpieczony lakier?

Myłem wczoraj auto bo się zakurzyło. Wcześniej oddałem do Auto Spa na korektę lakieru i w zasadzie nie wiem czym było na koniec zabezpieczane. Po umyciu i wysuszeniu nałożyłem Finish Kare 215 One Step Cleaner Sealant bo kupiłem kiedyś i wcale nie używałem. Nadaję się to na zabezpieczenie lakieru po myciu czy szukać jakiegoś konkretnego wosku? Auto kolor rubinowy.

Oddałeś auto na korektę i nie wiesz czym miałeś zabezpieczone? :) Interesujące. Produkty typu "Wszystko w Jednym" jakoś do mnie nie przemawiają a z Twoim #215 trochę tak jest.

Jak lubisz woskować często to Zymol Carbon, jak od czasu do czasu to kup Soft 99 Fusso. A jak na samą myśl o woskowaniu dostajesz białej gorączki to umów się na nałożenie powłoki

Edytowane przez denishome
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ręcznika z mikrofibry z tupperware, do tego ściągaczka do wody i jest git, ale wykręcać niestety trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że mam spore auta (jeep i chevy) to podzielę się spostrzeżeniami. Mamut jest tak chłonny, że przy osobówce, nie będziesz musiał go wyciskać. Z reszta zrobić to samemu to też jest wyzwanie.

W przypadku gdy auto będzie zabezpieczone woskiem/powłoką na lakierze zostają krople, gdy auto nie jest zabezpieczone mamy taflę i tej wody jest bardzo dużo. Dlatego posiadanie ręcznika do osuszania o wymiarach mniejszych niż Tao Tao wg mnie mija się z celem.

Ja mam mamuta do osuszania, Tao Junior do ew zbierania zacieków.

Zaczynałem od flufiego, jednak obecnie uważam, że zestaw Mamut + tao to chyba najlepsza kombinacja.

ściągaczka do wody i jest git

Raczej nie jest git, ściągaczką na 99% rysujesz lakier :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Raczej nie jest git, ściągaczką na 99% rysujesz lakier :(

Nie zauważyłem, jak się to robi delikatnie i z wyczuciem to rysek nie widać. Nie twierdzę że na 100% ich tam nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używa ktoś ten Fluffy? Faktycznie pije dobrze wodę czy to tylko kolejna reklama??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam jednego flufiego:-) i do tego właśnie kupiłem ten http://allegro.pl/wet-wet-look-wwl-tao-recznik-do-osuszania-70x40cm-i5203101295.html. Ktoś może używał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...