Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] mały problem może ktoś pomoże????


hamciuszek

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie oto pytanko-mianowicie kupiłem sobie niedawno takie audi a4 ajm 115ps 1,9tdi z 10.11.2000r. broblem ktory mi nie daje spokoju to gdy na zapalonym silniku odkrece korek wlewu oleju to dosyć pożądnie zuca tam olejem jak sie przystawi reke to zaraz jest cała w oleju.czy ktoś mi powie czy to w tych silnikach jest normalne bo mój znajomy tak twierdzi,czy coś jest nie tak????????? dodatkowo dodam ze silniczek chodzi naprawde jak nowy nic nie stuka ani puka nie kopci itp poprostu maszynka! no i drugie pytanko czy toprawda ze te silniki są awaryjne i gorsze od tych wczesniejszych???? czyżbym dokonał złego wyboru???? :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :mysli: :mysli: :mysli: :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli AJM to klasniaja sie pompowtryski;)

AHU, AFN, AVG były na zwyklej pompie i sa troszke tansze w naprawie;)

za to AJM sa podatniejsze na chiptuning i maja wysoki moment;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJM sa podatniejsze na chiptuning i maja wysoki moment;) no nie wiem czy podatniejsze a momet maja nie wiele wyszy od AFN co do tego oleju umnie w afn lecutko chlapie z teori sprzedawcow gieldowych jesli diesel chlapie i dmucha to zlom ale juz byl tego typu temat na forum z tego co pamietam i to czysta bzdura ale niech sie wypowiedza fachowcy :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzuca olejem to jeszcze nie tragedia,może być to spowodowane rozbryzgiem przez wałek rozrządu, gorzej gdy z pokrywy zaworów wydobywają się spaliny w postaci lekko niebieskawego dymku,znaczy to, że silnik ma przedmuch do skrzyni korbowej.Najlepiej jest to sprawdzać na rozgrzanym silniku, także poprzez wyciągnięcie bagnetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nie chlapie ale terkocze i wydobywa się lekka para ... widziałem już kilka AJM'ów i wszystkie tak mają. Jak nie ma innych objawów (utrata mocy, ubytki oleju itp., niebieski dym) to zapomnij o temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...