Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak czesto wymieniac osuszacz (skraplacz) ?


Gaszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie jak wyzej. Jak czesto wymienia sie osuszacz? Jakie sa lub moga byc objawy wskazujace na koniecznosc wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam pytanie jak wyzej. Jak czesto wymienia sie osuszacz?
co 2 lata..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie ludzie tego nie wymieniaja bo nie wiedza ze takie cos jest :decayed: wiec ogolnie co 2 lata a w praktyce wgl jezeli nie bedziesz trzymał auta dozywotnio :wink: u moich znajomych stare auta i nie wyminiali a klimy działaja jak szalone :wink: ja wymieniłem u siebie( jeszcze org miałem czyli osuszacz miał 13 lat) po wymianie myslałem ze bedzie jakas roznica ale roznicy nie ma :wink: niektorzy fachowcy twierdza ze osuszacz wymienia sie dopiero jak np. otworzy sie układ jakas nieszczelnosc wymiana chłodnicy itp.

Edytowane przez karol18183
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też spotkałem się z opinią w warsztacie który dobijał mi klimę, że jeżeli wszystko jest szczelne, nic nie było ruszane, to skraplacza się nie rusza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie. Wiec nie bede ruszal, klima raczej nigdy nie byla rozbierana i wg mnie dobrze chlodzi. Czyli jedynym objawiem psujacego sie osuszacza jest spadek wydajnosci klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W układach z dyszą rozprężną nie ma jako takiego ususzacza, ale jest za to tzw. akumulator i pełni on funkcje oddzielania cieczy, w którym odparowują resztki ciekłego czynnika o niskim ciśnieniu które nie zdązyły odparować w parowniku.... w ten sposób chroni sprężarke przed przedostaniem się do niej ciekłego czynnika ....często dlatego padają spreżarki .... warto wymieniać co 2-3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...