Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduł komfortu z allegro. Jak podłączyć leaving\coming home.


sk8rudex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcę zakupić moduł komfortu z tego linku:

http://allegro.pl/modul-komfortu-kierunkowskazow-1x-3x-coming-home-i5342661846.html

Moje pytanie pod jaki przewód podpiąć wyzwalanie coming/leaving home? Zależy mi, aby po naciśnięciu na pilocie przycisku otwarcia zapalały się halogeny oraz jak nacisnę zamykanie też mają się zapalić.

Bezpiecznik nr 6 odpowiada za centralny zamek. Mam ustawione automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km/h. Nie chcę aby zapalały się halogeny gdy są ryglowane drzwi podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam ustawione automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km/h

kolego jak to włączyć? bo szukam szukam i nie mogę nic znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tu jest wzmianka o kodowaniu różnych funkcji w pompce:
Dorobienie kluczyków KOMPLET. Adapracja pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka. - Audi A4 B5 - Audi A4 Klub Polska

i wszystko jasne, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jeden minus tego komfortu coming/livin home :kwasny: że będzie Ci się zapalał również za dnia po każdym otwarciu drzwi wiesz o tym?? ;) bo (nie reklamując oczywiście nikogo) na allegro jest też sprzedawca który ma taki sam moduł tyle że z czujnikiem światła który montujesz sobie gdzie chcesz np. przy szybie i wtedy włącza Ci się to dopiero po zmroku i wydłuża to trochę czas pracy żarówki wiadomo :banan: ale takie jest moje zdanie że wolał bym dołożyć 20 zł żeby wyglądało jak ori :kox: ale każdy robi jak chce i nie chce tu negować czyjegoś zdania oczywiście :D

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chcę żeby zapalał się zawsze. :) obkleiłem halusy na żółto i tak mi się podoba, jak świecą, że najchętniej to bym miał je cały czas zapalone. Dalej nie wiem gdzie podłączyć kabelek od wyzwalania halogenów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie chcę żeby zapalał się zawsze. :) obkleiłem halusy na żółto i tak mi się podoba, jak świecą, że najchętniej to bym miał je cały czas zapalone. Dalej nie wiem gdzie podłączyć kabelek od wyzwalania halogenów :(

ale do coming home czy do tej drugiej opcji bo jak do coming home to jeżeli się nie mylę to szary i biały odpowiadają za włączenie tej funkcji na schemacie aukcji

-czarny : masa (-12V)

-czerwony : +12V za bezpiecznikiem 10A na stałe

-fioletowy : +12V za stacyjką

-pomarańczowy : do żarówki lewego kierunkowskazu od strony +12V

-żółto-zielony : do żarówki prawego kierunkowskazu od strony +12V

-biały : wyzwalanie „Coming home” przez podanie chwilowo +12V

-szary : wyzwalanie „Coming home” przez podanie chwilowo -12V

-brązowy : do żarówki światła cofania od strony +12V

-2xniebieski : wyjście zwierne przekaźnika nr 1 (Coming home, Reverse help)

-2xzielony : wyjście zwierne przekaźnika nr 2 (Coming home, Reverse help)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę mieć comming oraz leaving home. Halogeny mają się zapalać podczas otwierania i zamykania samochodu.. Wiem, które kabelki za co odpowiadają, tylko nie wiem w co się wpiąć, aby halogeny się włączały przy otwieraniu i zamykaniu samochodu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu poszukał przy przełączniku halogenów zlokalizować z miernikiem miejsce z kąd dochodzi prąd na wyłączonym a kiedy wcisniesz to którymi i wtedy bym sie podłączył na wyjściu na halogeny tam przynajmniej ja bym tak kombinował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chaotycznie piszesz i nie do końca rozumiem i chyba ty też mnie nie do końca rozumiesz..

W halogeny na wyjściu wepnę się w bezpiecznik 36(odpowiadający za halogeny). To nie problem. Ciągle nie wiem skąd wziąć sygnał do modułu, aby zapaliły się halogeny po naciśnięciu na pilocie przycisku zamykania oraz otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


-szary : wyzwalanie „Coming home” przez podanie chwilowo -12V
ja to bym podłączył pod sterownik centralnego zamka, jeśli jest nieoryginalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.digakom.com/template/downloads/Pinbelegung_8D0862257.pdf

http://www.digakom.com/katalog.phptu masz opisane piny na pompce centralnego zamka i to tutaj sie musisz wpiąć w sterowanie Comming / leaving home zeby paliło się przy zamykaniu u otwieraniu

a jęsli chodzi Tobie o podpięcie sygnału to proponuje pod przekaźnik nr 10 od świateł p. mgielnych :D

opis z sąsiedniego forum:

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=29&t=126012

Edytowane przez klon58de
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie się wstrzymuje z kupnem modułu, bo przyszło sporo innych wydatków. Póki co zainstalowałem moduł DRL w światłach długich :) opis jest na forum jak coś.. Jak tylko będę miał wolną stówkę kupuję ten moduł i będę kombinował..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos u sb zamontowal to niech da znać bd mi łatwiej

Juz zamontowane super sprawa ? w nocy juz nie mam mokrych butów ?

Juz zamontowane super sprawa ? w nocy juz nie mam mokrych butów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w co się wpiełeś? Zapalają ci się halogeny przy otwieraniu i zamykaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pala się ja mialem modul sterowany + wiec wpielem się w kierunkowskazy przy pompce i wszystko ok jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałeś moduł z tej aukcji co podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo mi nie potrzebne te bajery.... Ja mam modul zwykly z swiatlami dziennymi i dojście do auta ale ten co podales też mam sterowanie +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...