Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uszczelnienie pompy wtryskowej


tomiqu

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. 10 tys km temu miałem wyciek z pompy wtryskowej, wymieniłem górną i dolną uszczelkę nastawnika pompy i wyciek ustał. Niestety teraz znowy pojawił się wyciek , tyle , że teraz sączy się z dołu pompy , góra jest sucha. Czy aby uszczelnic dół pompy należy ją rozebrać na czynniki pierwsze? Bo wtedy wymiana uszczelek nastawnika była prosta i szybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy skad leci.

Możliwe ze zrobi sie na aucie.

Zlokalizuj wyciek.

PS

Ja bym dał ją do pompiarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś z lubelskiego. Jakieś pół roku temu uszczelniałem pompę u "magika" z Majdanu Sieniawskiego (jeśli masz w miarę blisko) podjedź niech zobaczy, kompleksowe uszczelnienie 500 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo u was krzyczą za uszczelnienie. We Wro cena to 150 pln za dół i górę robione na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie krzyczą ok. 400-450zł.

To taka regeneracja pompy polega tylko na wymianie uszczelek bez żadnych części mechanicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam , że to dużo. Z drugiej strony kupując używaną pompę za podobne pieniądze też nie ma się pewności czy nie cieknie albo ile pojeździ do wycieku. To już chyba lepiej regenerowac starą.

A może ktoś samodzielnie próbował wymieniać te uszczelki?

Edytowane przez tomiqu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga bo roboty dużo.

Zdjąć przód, rozrząd rozpiąć, pompę wyjąć, uszczlnić, założyć, odpowietrzyć, ustawić, zrobić logi. 6-7h to zajmuje jak chce się dobrze zrobić.

Szkoda, że jesteście tak daleko ;-)

EDIT:

Ja to samodzielnie robię.

I nie ma żadnych przeciwskazań aby samemu to zrobić. Ot, dużo wolnego czasu, narzędzia, wiedza itp.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trepek a ile u Ciebie taka usługa kosztuje? Tak z ciekawości :) Może być na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde ja za uszczelnienie pompy i chłodniczki olehu dałem 150 zł.... dodatkowo ustawienie kąta wtrysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale uszczelniałeś całą pompę czy tylko nastawnik? Bo ja za uszczelnienie nastawnika ( 2 uszczelki ) dałem w sumie 100zł.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za uszczelnienie całej pompy? Wyjęcie itp? Bo nie chce mi się w to wierzyć, totalnie. A jeśli tylko nastawnik to proszę - nie siać zamętu, bo to się robi na samochodzie w parę minut. Niedługo wyjdzie, że pompę całą można zrobić za 100zł! A w rzeczywistości okaże się, że tylko jedna z wielu uszczelek została wymieniona i za rok zdziwienie, że czemu się leje z pompy jak robiona była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pół roku pojeździłem po uszczelnieniu nastawnika bez kolejnego wycieku. W sumie to teraz mogę zastrzec , że chcę tylko uszczelnić dół bez ruszania nastawnika. Jakby ktoś z lubelskiego był chętny na robotę to proszę o kontakt na PW. Dostarczę wyjętą już pompę + komplet uszczelek.


Jakie uszczelki i oringi można wymienić bez ściągania pompy ?

Patrząc na schemat to wydaje mi się , że będą to praktycznie wszystkie oprócz "2"

di-WBHW5MYJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć są ludzie, którzy wymieniają 2 bez demontażu pompy. Ale imho to ryzyk-fizyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci dać namiary do goscia z Lubartowa jest w tym szpec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podjołem się sam wyciagniecia pompy i uszczelnienia przy okazji rozrzadu .Kupiłem uszczelki z boscha i wymieniłem wszystkie .

Po włozeniu pompy i złozenia rozrzadu podpiolem kompa z vcds i ustawiłem dawke paliwa,

Chodzi juz 10 miesiecy i jak narazie niema zadnych niepokojacych objaw

Edytowane przez Kucu1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też sam bym chyba podjął się wymiany uszczelek gdyby mi ktoś pompę wyjął :) Tyle, że robiłbym to pierwszy raz i uczył się na swojej pompie :) Heh, korci mnie trochę wepchać tam łapki... :decayed:

bozmek, a ten spec wymieniłby tę " 2" kę bez wyciągania pompy?

Edytowane przez tomiqu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze za 2-ke bym sie niebral bez wyciagania tam sa w srodku dwa wałeczki ktore sie kreca czy jakos tak i gdy sciagniesz ten kwadracik to ci sie to rozsypie .

wiec lepiej jest ja miec tak by to powoli sciagac do gory zeby uniknac niepotrzebnych nerwow przy wkladaniu tego ,niebedziesz wiedział dokladnie w ktorej jest po pozycji .

Polecam wyciagniecie jak na pierwsza samorobke

gdybys wyciagał pompe nie zapomnij sobie oznaczyc kata pompy ja obrysowałem do okola markerem i sroby tez

jak bys potrzebowal pomocy pisz na priv

Edytowane przez Kucu1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to faktycznie masz rację, lepiej jednak wyjąć i zrobić na stole bez nerwów. Oddam to w ręce fachowca i za 400zł będę miał problem z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolał bym 400 zl przeznaczyc na cos innego do samochodu pompe naprawic sam i czegos sie nauczyc przy okazji ,przynajmniej ja tak robie ucze sie na swoim ;-)

nieukrywam ze lubie czegos sie nauczyc komus pomagac i pobawic sie przy tym .

uszczelnienie pompy i wymiana kompletnego rozrzadu z rozkreceniem przodu auta zajolo mi niecale 2 dni na spokuj z sprawdzeniem wszystkiego po 2 razy czy napewno dobrze czy czegos nie pominolem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...