Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

AWX, wywala płyn, gotuje wode

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czołem wszystkim! :hi:

Mam dość nietypowy problem z autem. Wskazania zegara od temperatury wody przyprawiają mnie o niemałe zdziwienie. Mianowicie, gdy lecę sobie na trasie, czasem wszystko jest ok. Gdy jadę natomiast kilka km, woda się gotuje, i co najdziwniejsze: Gdy puszczę pedał gazu, temperatura wraca na 90stopni. Mam ciągły ubytek płynu... Wycieku nigdzie nie widać. Przyczyną może być uszczelka pod głowicą a płyn wywala do kolektora?

Rorząd zmieniony, pompa wody nowiusieńka, termostat już 2 lub 3. Ręcę mi opadają. Liczę na Waszą pomoc. :)

Opublikowano

Sprawdź na postoju, czy załącza się wentylator chłodnicy. Jeśli z tym jest OK, to pozostaje uszczelka głowicy. Można ją wykluczyć sprawdzając płyn w zbiorniczku wyrównawczym, na zawartość CO2. Przepalona uszczelka może powodować, że ciśnienie spalin gotuje i wywala płyn.

Opublikowano

A nie gotuje się przypadkiem od wymiany rozrządu ? :naughty:

Jak się gotuje , to wywala płyn przelewem zaworu korka zbiorniczka wyrównawczego, jego ujście znajduje się na spodzie zbiorniczka :decayed:

Opublikowano
  • Autor

A nie gotuje się przypadkiem od wymiany rozrządu ? :naughty:

Jak się gotuje , to wywala płyn przelewem zaworu korka zbiorniczka wyrównawczego, jego ujście znajduje się na spodzie zbiorniczka :decayed:

Można powiedzieć, że od wymiany się tak dzieje. Stawialiśmy, że winna jest pompa wody, bo miała plastikowy wirnik. Zmieniliśmy rolkę i wrzuciliśmy nową pompę. a woda dalej się gotuje. A czasem nawet jak nie gotuje się to płynu ubywa i tak.

Edytowane przez emceee

Opublikowano

Jak pompa chłodziwa podmieniona i dalej jest problem, to podejrzewam uszczelkę pod głowicą :decayed:

Węże układu chłodzenia nie robią się twarde, po ostrzejszej jeździe pod zbiorniczkiem wyrównawczym jest sucho ?

Edytowane przez piotrsob1

Opublikowano
  • Autor

Pod zbiorniczkiem jest sucho. Ok, to jak będę robił uszczelkę pod głowicą to co wymienić? Na pewno planowanie głowicy, uszczelnianie zaworów, podkładki co tam jeszcze? :)

Opublikowano

Jak pod zbiorniczkiem jest sucho, to uszczelka pod głowicą na 99% jest OK :)

Szukaj jakiejś małej nieszczelności w układzie chłodzenia :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Jak pod zbiorniczkiem jest sucho, to uszczelka pod głowicą na 99% jest OK :)

Szukaj jakiejś małej nieszczelności w układzie chłodzenia :decayed:

A nie jest możliwym, żeby woda waliła do kolektora? No zgłupiałem :facepalm: Myślałem, że to już wina uszczelki na sto proc. :huh: Sprawdzę jeszcze raz. Naleję wody i włożę coś pod zbiorniczek, co by mogło zawilgotnieć.

Opublikowano

Sprawdź specjalnym testerem zawartość CO2 w zbiorniczku. Masz twarde przewody chłodnicze?

Opublikowano

tak jak kolega pisze sprawdz tesc na CO2, ewidentnie wywalona uszczelka pod glowica

Opublikowano

Najpierw to sobie podloz kawałek woreczka foliowego pod korek, może nie trzyma ciśnienia i stąd ten cyrk

Opublikowano

Najpierw to sobie podloz kawałek woreczka foliowego pod korek, może nie trzyma ciśnienia i stąd ten cyrk

W ten sposób to sobie może biedy napykać, jak mu rozerwie któryś wąż, chłodnicę , albo zbiorniczek wyrównawczy :naughty::hi:

Jeżeli już, to zamiana korka z autem które nie ma żadnego problemu z układem chłodzenia :whistling:

Opublikowano

Najpierw to sobie podloz kawałek woreczka foliowego pod korek, może nie trzyma ciśnienia i stąd ten cyrk

W ten sposób to sobie może biedy napykać, jak mu rozerwie któryś wąż, chłodnicę , albo zbiorniczek wyrównawczy :naughty::hi:

Jeżeli już, to zamiana korka z autem które nie ma żadnego problemu z układem chłodzenia :whistling:

Pół roku tak jeździłem i nic się nie działo. Tak czy owak, zanim wymieni pól silnika, warto sprawdzić czy winowajcą nie jest koreczek :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Założyłem koreczek od identycznej B6. Problem pozostał. Wczoraj auto pojechało do specja(okaże się), który ma najpierw sprawdzić tą zawartość CO2 a jak sie okaże, że uszczelka to niech rzeźbi uszczelkę :)
Dzięki Panowie za rady! :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.