Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie jest sensor kurtyny i jak sie do niego dostać , A4 B6 avant


Jay_83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,chciałbym sie dowiedzieć gdzie jest sensor kurtyny w audi a4 b6 , vag wskazuje na tą poduszke ,chce tam zajrzeć i zobaczyć moze wystarczy coś poprawić lub wymienić sensor .nie chce narobić szkód przy demontażu takze proszę o podesłanie linka do tego tematu lub info ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczne czujniki są na słupkach trzeba zdjąć dolne plastiki ze słupka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczne czujniki są na słupkach trzeba zdjąć dolne plastiki ze słupka

możesz bardziej to opisać jak to zdemontować ? tu przy regulacji pasa góra / dół odpiąłem ale trzyma przy suficie plastik,nie wiem jak to bez szkód zdemontować

Witam ,chciałbym sie dowiedzieć gdzie jest sensor kurtyny w audi a4 b6 , vag wskazuje na tą poduszke ,chce tam zajrzeć i zobaczyć moze wystarczy coś poprawić lub wymienić sensor .nie chce narobić szkód przy demontażu takze proszę o podesłanie linka do tego tematu lub info ,pozdrawiam

Już się dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moglbys napisac czy pomogla u ciebie ew. Wymiana sensora w srodkowym slupku bo ja mam blad kurtyny N251 przekroczono gorny limit i ten sensor nie wiem czy kupowac, polaczenie kurtyny okej mam.Moze forumowicze macie jakies pomysly lub rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego moglbys napisac czy pomogla u ciebie ew. Wymiana sensora w srodkowym slupku bo ja mam blad kurtyny N251 przekroczono gorny limit i ten sensor nie wiem czy kupowac, polaczenie kurtyny okej mam.Moze forumowicze macie jakies pomysly lu

Kolego moglbys napisac czy pomogla u ciebie ew. Wymiana sensora w srodkowym slupku bo ja mam blad kurtyny N251 przekroczono gorny limit i ten sensor nie wiem czy kupowac, polaczenie kurtyny okej mam.Moze forumowicze macie jakies pomysly lu

Ja tam tylko zajrzałem i wszystko wygląda dobrze wiązki i jak i sensor ale nic nie mierzyłem , air bag cały czas świeci , ja mam bład otwarcie po zderzeniu i nie wiem dalej o co chodzi . podobno mozna spróbować skasować błąd w sterowniku air bag który jest pod tunelem środkowym jakims crasch data , ale nie ma mnie w kraju i jak wróce to bede z tym walczył dalej , ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź kostkę przy napinaczu pasa(fioletowa 2pin) . Ja na niej miałem brak styku i sypało błędem. Po podgięciu styków w kostce i skasowaniu błędu jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem kostke przy zaapalniku kurtyny jak i przy pasie w slupku fioletowa odpinalen, podginalem itd obydwie.sprawdzilen ten sensor w slupku na dole i sa na nim slady po wilgoci lekko przykorodowane elmementy metalowe 'tuleje mocujace sensor'i czesc gabki byla wilgotna wiec nie wiem czy jest on sprawny. Moj blad

N251-upper limit exceeded

N153-czasami wyskajuje czyli pasa pasazera

chcialbym to sam zrobic bo nie mam kiedy podjechac gdziekolwiej praca .

Wiec tak w moim przypadku w zwiazku ze mam anglika po przekladce brakowalo oslony filtra kabinowego kiedys, przez jakis czas woda na dywaniku i pasazera.Podciagnelo wode do czujnika uderzen bocznych w srodkowym slupku.Wymienilem go przez co blad N153 zapalnik pasazera usunal sie calkowicie, a blad kurtyny ze stanu nie do usuniecie przeszedl w stan do usuniecia.Wiec mysle ok po temacie, proba jazda 5 min powrocil ale juz tylko N251, dwa dni poszukiwan przyniosly efekty.Zauwazylem w powraca w momencie wciskania sprzegla do konca (podlogi).Odkrecilem obudowe pod kierownica i sie okazuje idzie wiazka airbag akurat i w momencie wciskania sprzegla do konca dotykala kabla.Nie jestem w stanie policzyc godzin spedzonuch w aucie.specjalisci juz kurtyne chcieli ,komputer itp. Dzieki za pomoc.

Nr.czujnika uderzen bocznych

8E0959654D

W aso nowy 440 zl ja kupilem uzywke za 20 i dalo efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie problem okazał się jednak w sensorze air bag w słupku środkowym z prawej strony,zaśniedziałe styki we wtyczce jak i w samym czujniku.Wymieniłem piny we wtyczce i otworzyłem sam sensor i okazało się ze ktoś chciał być sprytny i lutował sobie coś w środku,takze kupiłem sensor na allegro o tym samym numerze i kłopot w moim przypadku rozwiązany. Brak błędów w air bag


Witam, u mnie problem okazał się jednak w sensorze air bag w słupku środkowym z prawej strony,zaśniedziałe styki we wtyczce jak i w samym czujniku.Wymieniłem piny we wtyczce i otworzyłem sam sensor i okazało się ze ktoś chciał być sprytny i lutował sobie coś w środku,takze kupiłem sensor na allegro o tym samym numerze i kłopot w moim przypadku rozwiązany. Brak błędów w air bag


Witam, u mnie problem okazał się jednak w sensorze air bag w słupku środkowym z prawej strony,zaśniedziałe styki we wtyczce jak i w samym czujniku.Wymieniłem piny we wtyczce i otworzyłem sam sensor i okazało się ze ktoś chciał być sprytny i lutował sobie coś w środku,takze kupiłem sensor na allegro o tym samym numerze i kłopot w moim przypadku rozwiązany. Brak błędów w air bag


Witam, u mnie problem okazał się jednak w sensorze air bag w słupku środkowym z prawej strony,zaśniedziałe styki we wtyczce jak i w samym czujniku.Wymieniłem piny we wtyczce i otworzyłem sam sensor i okazało się ze ktoś chciał być sprytny i lutował sobie coś w środku,takze kupiłem sensor na allegro o tym samym numerze i kłopot w moim przypadku rozwiązany. Brak błędów w air bag

nie wie,m jak tu sie zdjęcia dodaje, bo chciałem dodac samego sensora i jak pięknie ktoś drucik w niego wlutowywał i poprawial inne luty, dziękuję ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...