Skocz do zawartości
IGNOROWANY

prośba o analize logów 1.9 tdi pd 130km


prezes4reral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam prosbe o analize logow , narazie tylko statyczne, problem polega na tym , ze auto duzo pali , normalna jazda w miescie 7,5-8 , szybsza 9-10

ponizej wrzucam narazie logi statyczne , pozniej postaram sie wrzucic dynamiczne

http://vaglog.pl/log_217508.html

DOdam, iz lapy i pompki byly regulowane w zaufanym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem jeszcze raz

Gr.13

http://vaglog.pl/log_217529.html

Gr.18

http://vaglog.pl/log_217530.html

Gr.3

http://vaglog.pl/log_217527.html

Gr.4

http://vaglog.pl/log_217528.html

Edytowane przez prezes4reral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki masz w super kondycji, synchro ustawione na 0 i ani drgnie, przepływka statycznie wygląda ok. Zrób dynamicznie 3, 7, 8, 10, 11. Avf to nie jest oszczędny silnik i wyniki ok 8-9 L to standard. Przy normalnej jezdzie do 140 przeważnie wychodzi mi ok 8L choc rekord to 10L ale rekordowy czas nad baltyk ustanowiony :) jeśli mam czas i hamuje praktycznie tylko silnikiem wychodzi ok 5,8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompki masz w super kondycji, synchro ustawione na 0 i ani drgnie, przepływka statycznie wygląda ok. Zrób dynamicznie 3, 7, 8, 10, 11. Avf to nie jest oszczędny silnik i wyniki ok 8-9 L to standard. Przy normalnej jezdzie do 140 przeważnie wychodzi mi ok 8L choc rekord to 10L ale rekordowy czas nad baltyk ustanowiony :) jeśli mam czas i hamuje praktycznie tylko silnikiem wychodzi ok 5,8.

IMHO Troche przesadzasz z tym spalaniem AVF. Moje Quattro AVF pali max 8,5l/100 w mieście przy mega korkach i jeździe od świateł do świateł. W jeździe mieszanej wychodzi mi spalanie 7l/100 gdzie 50/50 to trasa/miasto i nie rzadko jeżdże po 140-180km/h na tempomacie. Ogólnie mam dość ciężką nogę.

W trasie do Chorwacji przy 5 osobach i pełnym bagażu + trumna na dachu, tempomat przez większość trasy ustawiony na 140km/h po zrobieniu 1350km spalił średnio 5,8l/100. Też nie mogłem uwierzyć, ale to fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się chwaala a moj avf przy mojej jeździe pali 8, wszyscy mówią ile to nie pali w trasie ale ile razy w roku robisz ta trasę ?????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki..Czy program powiekszy spalanie czy moze ciut wplynac na pomniejszenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się chwaala a moj avf przy mojej jeździe pali 8, wszyscy mówią ile to nie pali w trasie ale ile razy w roku robisz ta trasę ?????.

avf w ośce powinien mimo wszystko palić mniej jeżeli wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jeździ krotkie odcinki ten potwierdzi.

Awx który często naprawiam po programie na 165km podobno przy normalnej jeździe wciąga mniej choć po mojemu programu nie robi się po to aby jeździć wolno i oszczędnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki..Czy program powiekszy spalanie czy moze ciut wplynac na pomniejszenie?

Kolego, nie licz że program Ci zmniejszy. Jak będziesz potrafił jeździć ekonomicznie to jest szansa że utrzymasz się na tym poziomie. Poziom spalania jaki przedstawiasz może sugerować że w pewnym stopniu sugerować że nie jeździsz ekonomicznie, dlatego nie nastawiaj się na oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ktos podpowie jak jezdzic ekonomicznie...po drugie program i tak chce zrobic nie dla mniejszego spalania, a dla wiekszego bezpieczenstwa przy wyprzedzaniu.

nie chcialbym tylko po programie zobaczyc 12l na blacie przy jezdzie po miescie ...


wedlug mnie jezdze ekonomicznie , hamuje silnikiem, wczesniej tez mialem diesla moze nieco inny silnik bo na common railu - mazda 6 136kucy ale tam auto palilo 6.5max w miescie.....na trasie 5-5,5max przy 130km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze zrobiony program, a nie "gotowiec" to można nieźle zrobić moc u góry, zaś w obrotach przy normalnej jeżdzie sporo zaoszczędzić. Jednakże mało kto to robi, jest to bardziej czasochłonne niz "normalny" program. Samo wyprzedzenie SOI pozwala zauważalnie zmniejszyć spalanie.

Poprzedni passat avf na wtryskach AL na trasie przy normalnej jeździe do 120kmh można było spokojnie zejść poniżej 5L, ale program zmieniany ze 20 razy :D

Daj jeszcze log gr.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czegos nie ogarniam, nie bedąc tunerem do czego potrzebny ci log grupy 1 w silniku PD ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...