Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 Cabrio S-Line Avus Pearl Metallic: Matee: CZERWONE koła na zimę :)


mateszymanski

Rekomendowane odpowiedzi

no piszczy.. w firmie na drugim piętrze słyszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz go fabrycznie czy dokładałeś? I jak z jego nadwrażliwością? Nie włącza się przy wietrze etc.?

Bo wydaje mi się, że kultura u nas (motoryzacyjna i ta ludzka) na tyle wzrosła, że nie jest już jakimś dziwactwem zobaczyć auto zaparkowane z otwartym dachem.

W południowej Europie to jest standard, nikt się nie bawi w zamykanie bo i po co. Ja generalnie nie trzymam nic w środku, schowek mam zamknięty na klucz i czasami zostawiam go tak na ulicy, ale raczej nie na bardzo długo i w miejscach, które znam. I to najśmieszniejsze nie w obawie przed kradzieżą, tylko idiotami, którzy naplują/wrzucą coś do środka.

Dochodzi jeszcze jedna ważna kwestia zostawiania auta z otwartym dachem :D ptasie kupy i nieprzewidywalna pogoda w naszym kraju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Toyocie miałem syrene alarmu podłączona pod klakson. Umarłego obudzi. Jak będzie trochę wolnego czasu to tez chce tak podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko nasrania do środka zwiększa zostawienie auta pod linią energetyczną lub pod latarnią :D

Te latające cholery to jakaś zmora... skubańce mają w zadkach chyba laserowe naprowadzanie wspomagane wojskowym GPS-em. W zeszłym roku przy prędkości okołoautostradowej (z tendencją do "nad-" :wink: ) jakiś ptasior zrobił desant na przednią szybę - ułamek sekundy później i trafiłby w pasażerkę...

A z tymi popiskującymi alarmami w Audi to jakaś porażka...

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to im czystsze auto tym więcej nasraja. A mówią, że tylko ludzie potrafią być wredni. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A masz go fabrycznie czy dokładałeś?

w Cabrio mam fabryczny.. chociaż zastanawiam się czy go nie wywalić i nie założyć innego :decayed:

przy wietrze się nie włączył ani razu. choć z drugiej strony.. auto teraz więcej stoi niż jeździ, szkoda mi go wyciągać w taką pogodę.

jak moje auto stoi otwarte w mieście to też zamykam schowek na klucz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A centralny zamek nie zamyka automatycznie schowka po zaryglowaniu?

U mnie tak jest... zamknięcie na kluczyk jest jako opcja, by pasażer(-ka) z ADHD nie wpychał rąk gdzie tego sobie nie życzymy :wink:

Moduły alarmu zbliżeniowego w używce są stosunkowo tanie, po 30-50zł stoją na alledrogo. Wymagane są dwa - jeden na przód, drugi na tył. Zastanawiam się tylko czy one mają w sobie już czujniki czy trzeba by było jeszcze jakieś antenki dokupić by całość zadziałała? I czy na owady jest to wrażliwe czy obojętne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamykanie schowka z centralnego wymaga kodowania bo jak kupiłem auto i dałem na przegląd to w Aso mi włączyli ta opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 też jest zamykanie schowka z centralnego? Ciekawe czy to jest opcja, bo musiałby tam być jakiś siłownik, upierdliwe jest kręcenie tym kluczykiem w zamku. Przyłączam się do pytania o moduły alarmu zbliżeniowego, ciekawe czy dużo z tym roboty, chciałbym to mieć i wtedy bym nie panikował czy ktoś mi tam nie gmera. Bo taka sytuacja: idzie sobie banda dresików i nagle "o zobacz kabriolet, chodź mu wrzucimy peta do kabiny" i nagle wycie i wstyd na całą ulicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 na pewno jest dostępna ta opcja, skoro u mnie jest :wink:

Kwestia tylko czy wszystkie wersje miały siłownik w zamku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż z ciekawości zobaczę dzisiaj jak jest u mnie :) będzie pretekst żeby ruszyć autko z garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W listopadzie dokładam ładne wypuszczone na górę końcówki wydechu :)

s_320_500_n1_90rs.jpg

Polecane w klubie Ulter, średnica 90 mm i z tego co wiem odpowiedni do 2.5 TDI rozmiar montażowy 55 mm: http://ulter.com.pl/pl/offer/endings/single/57

- Dochodzą dystanse tył 25 mm, ale na razie będą jeździły na zimowych 17stkach, bo 18stki idą spać na zimę :)

- Cały czas nie wybrałem się na polerkę przednich lamp z zabezpieczeniem, ale mam nadzieję, że w listopadzie mi się to uda, a lampy wyładnieją :)

- Za to wymieniłem pasek klimatyzacji i rolkę, bo zaczęły piszczeć jak wściekłe - gdyby ktoś kiedyś planował to nie trzeba w tym aucie zdejmować zderzaka do tego, jak to proponują niektóre serwisy, żądając za to chorych pieniędzy.

Natomiast auto jest już wyczyszczone przed ciężkim zimowym sezonem i zabezpieczone, chociaż nie będzie raczej nigdy wyjeżdżało na jakieś złe warunki

Kupiłem w końcu jeden z droższych środków do impregnacji dachu, za poleceniem firmy od auto-detailingu, sprzedali mi w opakowaniu którym sami zabezpieczają dachy.

Koszt: 80 zł (starcza na około 2 razy), jaki będzie efekt i moja opinia o - napiszę wkrótce, bo dach już zabezpieczony, ale cały czas ma sucho :)

IMAG2510.jpg
najpierw porządnie umyty i wysuszony przez dwa dni

IMAG2560.jpg
potem zabezpieczyłem lakier i szyby bo porządne środki potrafią zostawić brutalny ślad a nawet uszkodzić lakier jak gdzieś kapną podczas aplikacji

IMAG2561.jpg

IMAG2563.jpg
po zabezpieczeniu dachu, użyłem wałka do zebrania włosia i pozostałych pyłków i przystąpiłem do impregnacji środkiem 303 - Fabric Guard. Zobaczymy jak sobie poradzi na deszczu, zamieszczę zdjęcie bo zaimpregnowałem naprawdę porządnie i obficie :)
Edytowane przez mateszymanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam tego impregnatu polecam po jakimś miesiącu powtórzyć impregnację i wtedy już na 5-6 miesięcy masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania o moduły alarmu zbliżeniowego, ciekawe czy dużo z tym roboty, chciałbym to mieć i wtedy bym nie panikował czy ktoś mi tam nie gmera.

Zamontowałem to u siebie, najwięcej roboty jest z przepchaniem wiązek do modułu komfortu. Do pełnego moda należy też domontować przycisk z opcją dezaktywacji czujnika (czeka już na montaż :D), ale bez niego alarm też działa.

Fajny gadżet... kablem diagnostycznym można ustawić czułość radaru. Dałem na 100%

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczerą opinię, bardzo długo szukałem nowych felg i te polerowane mi się podobają, to oryginalne felgi grupy VAG.

Ja zmieniam felgi w samochodach średnio 2-3 razy w roku i teraz przyszła pora na coś takiego. :decayed:

Fabryczne 18stki w tym modelu niesamowicie mi się opatrzyły (mam takie w wersji 17 cali na drugiej A4ce).

Długo siedziałem w Photoshopie i przymierzałem różne wzory felg, tutaj mały dowód :)

2_zpsa2sjzhvt.jpg

1_zpsagcquu5b.jpg

A że jestem postrzelony w głowę na tym punkcie to zrobiłem jeszcze głosowanie wśród znajomych bo nie mogłem się zdecydować :D :D (konkurowały jeszcze m. in. felgi 5ramienne "łopaty" z S6)

I wspólnie wybraliśmy te. Po zmierzchu wyglądają jeszcze lepiej dzięki polerce. Moim zdaniem pasują do bryły auta, są masywne i nie giną na nim.

Ogólnie ciężko jest dobrać felgi do tego auta, wszystko na nim ginie i wydaje się mniejsze niż w rzeczywistości, do tego dochodzi przeciętna oferta na rynku (działając w jakimś tam budżecie i szukając felgi o określonych parametrach ciężko kupić to co naprawdę by się chciało).

A z ciekawości, jakie Ty byś widział? :)

p.s tu dla porównania fabryczne, postarzają to auto o dobre 10 lat :)

2005-audi-a4-convertible-wallpaper-nkxn2

Co do kółek, kilka rolek już za mną, zaproszam do swojego tematu, gdzie będę przerabiać dość dużą ilość alufelg, również kilka kompletów mam na sprzedaż, w najbliższą sobotę będę robić przymiarkę kilku nowych wzorów :). Twoje auto zasługuje na dobrą rolkę. :)

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/337569-cabrio-pasja-ponad-wszystko-fotorelacja-prac/#entry4650500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kółek, kilka rolek już za mną, zaproszam do swojego tematu, gdzie będę przerabiać dość dużą ilość alufelg, również kilka kompletów mam na sprzedaż, w najbliższą sobotę będę robić przymiarkę kilku nowych wzorów :). Twoje auto zasługuje na dobrą rolkę. :)

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/337569-cabrio-pasja-ponad-wszystko-fotorelacja-prac/#entry4650500

Ja już na tym aucie przećwiczyłem kilka, a na swoim TT chyba z 5 i wiecznie mam jakiś problem (chyba sam ze sobą ;) )

Chętnie zobaczę co tam masz, z tym że do mnie nic większego niż 18 cali nie wleci. Za często jeżdzę po Warszawie, za dużo tras i jazdy po 4 osoby tym autem na jakieś wypady żebym zmienił rozmiar.

Natomiast zimą wlatują 17stki, a ze mialem juz troche tych felg to nie wiem czy mi nie odbije i nie będą... czerwone ;)

Aktualizacja na Styczeń 2016 :)

1. Felgi zimowe 17 cali na... czerwono.

Życie jest za smutne i za kolorowe żeby czasami nie poszaleć. 17 stki zimowe miały mocno utlenione aluminium, dlatego w całości zabezpieczyłem je PlastiDipem - w kolorze czerwonym. To tylko na 2-3 miesiące więc odważnie, bo czemu nie :)

IMAG0093_1_zps8tukyzyu.jpg

Cała operacja jest bardzo prosta, ale czasochłonna. Felgi trzeba bardzo dobrze umyć, odtłuścić i wysuszyć. Sam PlastiDip jest łatwy w aplikacji, ale wodnisty, mocno spływa, więc potrzeba trochę cierpliwości i odczekania pomiędzy warstwami.

Jak pomalować koła/felgi PlastiDip?

A: umyć

IMAG2925_zps1jhiolrt.jpg

B:

odtłuścić i wysuszyć, zabezpieczyć opony (znacznie mniej pracy, polecam karteczki firmy 3M). Na zdjęciu widać jak zniszczone (utlenione aluminium) były moje 17stki.

IMAG3038_zpst3nhxkhj.jpg

IMAG3037_zpsloudjqfp.jpg

C: malowanie - warstwa po warstwie, z odpowiedniej odległości. PlastiDip jest dosyć rzadki, więc nie można przesadzić, inaczej spływa.

IMAG3039_zpsfczya3ik.jpg

IMAG3040_zps9re4ekbv.jpg

IMAG3042_zpsjtwho5tr.jpg

D: Zostawić do wyschnięcia na 24 godziny, ja wyjąłem kartki kiedy lakier był jeszcze mokry (ostrożnie), dzięki temu nic się nie ciągnęło.

IMAG3043_1_zpsqfzpydyc.jpg

Jeżdżę z tym już cały grudzień i styczeń - zero problemów, nic się nie dzieje, można myć, uszkodzeń brak. Całkiem ładnie pokrył ubytki w felgach. Na 4 koła 17cali na styk starczyły dwie puszki PlastiDip.

2. Dystanse tył 25 mm, na lato muszę koniecznie pomyśleć o przodzie bo teraz jest przesadnie schowany. Myślę że dojdzie 12-15 mm.

IMAG2924_zpshtzhw3sh.jpg

3. Końcówki wydechu zakupione - Ulter 90 mm, polecany na forum, średnica montażowa do 2.5 TDI wynosi 60 mm - tak twierdzą w sklepie a nie jak błędnie krąży w internecie 55 mm.

IMAG0165_zpswhs8fygu.jpg

4. Świeciła mi kontrolka ESP i świec żarowych. Kupiłem w ASO czujnik światła stop, bo zaczynało głupieć i problem z głowy - wymiana 15 minut. Oczywiście nie na oko, tylko najpierw podłączyłem VCDSa :)

5. Pamiętajcie żeby sprawdzać płyny przed trasą :D Mi nic nie ubywa (póki co), ale śpię spokojniej

IMAG0060_zpsdemubcee.jpg

Na wiosnę, dystanse przód i polerka przednich lamp (z zabezpieczeniem). Na razie tyle bo szykuje się przegląd i wymiana chłodnicy (klimatyzacja gubi gaz) :/

Wspomnienie lata

IMAG2042_zpsntsf7gzg.jpg

Edytowane przez mateszymanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwień i kapsle od "eSy" to gruba przesada. Pachnie mi tu odpustem. Reszta bardzo fajnie, ultery zrobią robotę!

wyslane przy pomocy zdartego nankanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest odpustowego w innym kolorze koła, ale byłem przygotowany na taki zarzut :)

Osobiście go nie rozumiem, to nie brewki, chromy, lexusy, nie każdy musi jeździć na srebrnym albo czarnym kole (btw. studiowałem fotografię i broniłem się z kolorystyki, i akurat to połączenie kolorów - czerwień plus taki kolor szarego/graiftowego lakieru to bardzo dobre połączenie - ale luz nie każdemu musi się podobać).

Stąd też po części taka decyzja, wbrew stereotypom (i żeby sprawdzić plastidip plus zabezpieczyć koła). Bo tylko w Polsce jest tak, że jak ktokolwiek ma coś innego to zaraz odpust, nie lubię tego. A już dziwi mnie, że napisałeś to akurat Ty, który jeździł na złotym kole :D Złoty jest mniej odpustowy od czerwonego? :) :)

A Ultery w poniedziałek mam nadzieję zawitają na tyłku, zobaczymy jak to będzie.

P.S Piąty tydzień jazdy na plastidipie - zero problemów i uszkodzeń :)

Edytowane przez mateszymanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci poszło z tym Dipem , wrzuć jak to wygląda na aucie :D
Na bezdotyku miałeś wizytę z felgami, nic nie schodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie był to hejt tylko osobiste spostrzezenie. Co do koloru moich kół, mialabyc oliwka, a nie złoty:P skończyło się na wyborze innego. Nissan toffie metalic hv0

wyslane przy pomocy zdartego nankanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...