Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Co to za cudo?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Klima nie chłodzi, postanowiłem poszukać przyzyny...znalazłem taki oto przewód ( przerwany, przecięty ), czy jest to przewód od klimy ?

DSC_4718.jpg

DSC_4719.jpg

DSC_4720.jpg

Chcę jechać zrobić porządek, lato się zbliża a w aucie gorąco :(

Opublikowano

Tak to przewód od klimy, wydaje mi sie, ze ktoś to naprawił i zrezygnował bo na złączu skraplacza z przewodem widać ślady walki a może i grzania palnikiem. Teraz czeka Cie napewno wymiana osuszacza, przewodu, wyciąganie wilgoci z układu i nabicie klimy, szkoda, ze takie druciarstwo potrafią ludzie zrobić ;/

Opublikowano
  • Autor

jakaś masakra :( tak myślałem, że ktoś z tym walczył :(


jakie koszty mniej więcej ? muszę się przygotować :facepalm:

Opublikowano

osuszacz 60 skraplacz 280 przewody po około 300 zł sztuka, dwie pierwsze części radzę kupić nowe na twoim skraplaczu widać ewidentnie ślady walki i próby odkręcenia i najprawdopodobniej ktoś się poddał a narobił więcej szkód niż pożytku. No i musisz doliczyć nowy filterek plus nabicie. Używane przewody to koszt około 100-150 szt ale musisz uważać aby gwinty były w idealnym stanie bo można uszkodzić gwinty na nowych częściach

Edytowane przez Tom A4

Opublikowano

Czyli 1000 musisz mieć przygotowany. Zapytaj w swojej okolicy ile wezmą za ogarnięcia klimy w warsztacie. Może warto bez zbędnego szukania a i jakaś gwarancja będzie.

Opublikowano
  • Autor

Jutro podjadę i zapytam :( Ktoś niezły śmietnik zrobił...

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Jak kupiłem auto uszkodzony był gwint na tej złączce

koszty

- skraplacz Thermotec --- 178 pln

- przewody skraplacz - spręzarka nowe ( są na allegro ) goodyear - 2 x 100 pln

- osuszacz - 72 pln

i klimatyzacja działa idealnie warto przy okazji wymienić filtr rurkowy - jest okazja - koszt ok 7 pln

Pozdr

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za informację :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

zastanawiam się też nad nową chłodnicą do klimy...jakie polecacie ? widzę na alledrogo po 200 zł, są jakieś zamienniki, ale pytanie - czy warto ? czym się kierować ? są inne w zależności od silnika ?

Opublikowano

Dzięki za informację :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

zastanawiam się też nad nową chłodnicą do klimy...jakie polecacie ? widzę na alledrogo po 200 zł, są jakieś zamienniki, ale pytanie - czy warto ? czym się kierować ? są inne w zależności od silnika ?

Niessens i NRF , kupuj wg katalogu.... Thermotec po roku potrafi sie zrobić jak sito

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za informację :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

zastanawiam się też nad nową chłodnicą do klimy...jakie polecacie ? widzę na alledrogo po 200 zł, są jakieś zamienniki, ale pytanie - czy warto ? czym się kierować ? są inne w zależności od silnika ?

Niessens i NRF , kupuj wg katalogu.... Thermotec po roku potrafi sie zrobić jak sito
Katalogu tzn? :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Dzięki za informację :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

zastanawiam się też nad nową chłodnicą do klimy...jakie polecacie ? widzę na alledrogo po 200 zł, są jakieś zamienniki, ale pytanie - czy warto ? czym się kierować ? są inne w zależności od silnika ?

Niessens i NRF , kupuj wg katalogu.... Thermotec po roku potrafi sie zrobić jak sito
Katalogu tzn? :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

np katalog intercarsu online ... a potem juz wybierasz z listy wg. swojego autka

Opublikowano
  • Autor

Muszę ogarnąć, pierwszy raz to robię :) Nie wiem od czego zacząć :D

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Muszę ogarnąć, pierwszy raz to robię :) Nie wiem od czego zacząć :D

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

z tego co pamiętam to są tam stosowane dwa rodzaje chłodnic ..... musisz zwymiarować swoją a w audi nie jest to trudne :) czyli wysokosc .... szerokość ..... grubość

do Ciebie powinna pasować TA http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/1619172214170-NIS_94207-O4614-chlodnica-klimatyzacji.html

oczywiście jest to przykładowe ..... możesz znaleść taniej

Edytowane przez metik

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję za pomoc :) Myślałem, że coś tańszego się uda :D Na alledrogo tego pełno :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Propoo przewodow to kup przewody od hydrauliki silowej. My zawsze z uszkodzonymi przewodami jezdzimy tam gdzie zakuwaja przewody hydrauliczne, naprawa jednego nie przekracza 50 zl

Opublikowano

Jak nie masz zniżek w IC to nie swiruj pawiana, tylko dzwon z vinem do Dzika, to swój człowiek i jest nadzwyczajnie cierpliwy, doradzi Ci i dobierze a do tego da najlepszą cene.

Opublikowano
  • Autor

Znalazłem przewody w przyzwoitej cenie, co do reszty - jak dozbieram kasy, poradzę się Dzika :)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.