Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana żarnika XENON B7


Sublime

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jeden z żarników w mojej A4 zaczął do paru dni świecić na kolor różowy-prawdopodobnie kończy żywot, więc pasowałoby wymienić już dwie sztuki. Mam kilka pytań z tym związanych:

1. Jaki model żarnika jest w A4 B7 ?

2. Jaką firmę żarników polecacie?

3. Jaką moc mają mieć aby barwa światła była wpadająca bardziej w niebieski niż jaskrawożółty?

i najważniejsze:

4. Co trzeba rozkręcić żeby wymienić żarniki w A4 B7? Można wyciągnąć jakoś te lampy, czy trzeba "pół przodu" rozebrać? :)

Z góry dzięki za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie jest D1S

2. Philips albo Osram

3. Barwa źródła światła nie zależy od mocy a temperatury barwowej:

  • 2800 K – barwa bardzo ciepłobiała
  • 4000 K – barwa biała
  • 5000 K – barwa chłodnobiała
  • 6500 K – barwa dzienna – zimna
Edytowane przez Bednar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zderzak targać skoro żarnik wymieniasz od strony komory silnika.

Strona kierowcy - odkręcasz i odchylasz zbiorniczek wspomagania i jest jako taki dostęp, drobne dłonie się przydadzą. Od strony pasażera demontujesz filtr powietrza razem z obudową i jest spoooro miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak lekko odświeżając . Czy ktoś miał może problem z odpięciem wtyczki od żarnika? Może nie chodzi o samą wtyczkę, co o za krótki przewód przez co nie mogę wyjąć żarnika zanim go nie odłączę, a z drugiej strony nie mogę wypiąć wtyczki na założonym żarniku bo opiera się o inną wtyczkę, która jest niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód zasilania (srebrny) palnika jest wciśnięty z boku w uchwyt, trzeba go wyciągnąć, wtedy będzie luźniejszy, odczepić sprężynki co trzymają palnik, wyciągnąć go i odpinasz wtyczkę

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Odświeżę delikatnie temat.
Czy jest możliwe, że żarniki, które nadal mają białą barawę się wypalają?
Zauważyłem ostatnio, że mruga mi prawy xenon co jakiś czas (różnie, raz na dołkach, raz na prostej). Wczoraj to w ogóle na chwilę zgasły oba (lewy nie mrugał wcześniej). Nagle kończą się oba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak możliwe że będzie świecił na biało. Mogło pójść jakieś przepięcie albo masz problem z zasilaniem przetwornic.

Jeśli mruga to najlepiej zamień stronami będziesz wiedział czy to żarnik czy przetwornica jak żarnik to wymieniasz oba i z głowy ostatnio u nie też zaczął prawy mrugać wymieniłem oba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...