Skocz do zawartości
IGNOROWANY

hamulec ręczny


Badzar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po regeneracji zacisków tylnych, mam problem z hamulcem ręcznym. Łapie bardzo wysoko i tylko na jedne koł, drugie trzyma bardzo delikatnie, wymieniałem również klocki hamulcowe, układ jest odpowietrzony. Wiem że jest to układ który sam się reguluje czy da radę wyregulować to manualnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jeszcze klocki się nie dotarły. Pojeżdzij trochę i obserwuj. Nawazie nic bym nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy obydwie linki chodzą tak samo ( czy tyle samo chowają się w pancerz ) Może być linka uszkodzona i zapieczona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dnia dzisiejszego nie uporałem się z tą usterką, niebawem przegląd i wypadałoby to zrobić. Linki sprawdzone chodzą tak samo, rozebrałem zacisk w którym hamulec postojowy nie działał, zaobserwowałem ciekawą rzecz, gdy naciskam kilkakrotnie na dźwignie tłoczek nie wykręca się, tylko delikatnie się porusza (1-2mm) po czym cofa się do pozycji wyjściowej. Czy możliwe jest że coś źle złożyłem podczas regeneracji chodzi mi o blaszki w cylinderku? Może uszkodzony koszyczek? Ma ktoś pomysły?

Edytowane przez Badzar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bardzo podobnie było po złozeniu, ale tak jakby sie ułozyła z tym ze ja dopieor jedną strone robiłem a w tygodniu druga zrobie

z tym że u mnie (przynajmniej tak mi sie wydaje) że lepiej łapie ta strona którą robiłem

a druga rzecz to jak miałem zacisk w ręku to też czasami jak ruszałem tą dźwignią od recznego to czasem sie wysuwał i zostawał tak a czasem również chował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie bardzo podobnie było po złozeniu, ale tak jakby sie ułozyła z tym ze ja dopieor jedną strone robiłem a w tygodniu druga zrobie

z tym że u mnie (przynajmniej tak mi sie wydaje) że lepiej łapie ta strona którą robiłem

a druga rzecz to jak miałem zacisk w ręku to też czasami jak ruszałem tą dźwignią od recznego to czasem sie wysuwał i zostawał tak a czasem również chował

Niestety ale Twoja wypowiedź nic nie wnosi do tematu, dzięki za zainteresowanie. Może ktoś inny się wypowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim stanie jest aluminiowa obudowa od strony ręcznego? Może masz uszkodzoną i ręczny kaput. Ja o to jeden zacisk wyżuciłem bo ręczny nie działał.

Edytowane przez Kolo91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim stanie jest aluminiowa obudowa od strony ręcznego? Może masz uszkodzoną i ręczny kaput. Ja o to jeden zacisk wyżuciłem bo ręczny nie działał.

obudowa jest cała, brak oznak jakiegokolwiek zużycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...