Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak się za to zabrać?Wymiana amortyzatorów przód i tył A4 B6 AVANT


kkamil.sline

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dzisiaj wieczór zamierzam zabrać się za zmianę amortyzatorów przód i tył z 1BV na 1BE.

Na przód mam całe Mcpersony 1BE (sprężyna+amortyzator) a na tył do wymiany sam amortyzator 1BE.

Czy ktoś mi objaśni na co zwrócić uwagę oraz co i jak po kolei robić ?

Z tego co wyczytałem z tyłem nie ma większego problemu bo nie trzeba ściągać tapicerki/boczków z bagażnika więc dwie śruby od góry od jedna od dołu ?

Proszę o rady oraz o pomoc.

Z góry dzięki. :)


AUDI A4 B6 1.8T 190KM BEX AVANT 2003r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu pamiętaj żeby odkręcić cały stabilizator z dwóch stron, wahacze Ci znacznie niżej się opuszczą i łatwiej Ci będzie włożyć sprężyny, amortyzatory z tyłu to nie problem. Z przodem sobie poradzisz jeśli masz cały mcpherson :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 nie ma McPhersona. Jest kolumna zawieszenia.

Najwięcej problemów możesz mieć z odkręceniem nakrętki, która trzyma górne wahacze przy zwrotnicy.

Jest też opcja odkręcenia górnych wahaczy przy kolumnie, ale dostęp tam żaden, a śruby na pewno lekko nie pójdą.

IMO lepiej zastosować tą pierwszą opcję, czyli śrubą przy zwrotnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wymieniając amortyzator z przodu należy zwrócić uwagę na ustawienie konta górnej miseczki sprężyny śrubowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie patenty na to ustawienie prawidłowe. Czy wystarczy zaznaczyć na miskach i sprezynie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów .Czy może ktoś u siebie sprawdzić jak są ustawione dolne otwory w miseczkach sprężyny. Chodzi czy otwór jest skierowany do środka czy na zewnątrz. Odebrałem wczoraj auto z warsztatu i zauważyłem że lewa strona ma otwór skierowany na zewnatrz zaś prawa do środka .zawieszenie standardowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie patenty na to ustawienie prawidłowe. Czy wystarczy zaznaczyć na miskach i sprezynie ?

11stopni + - 2 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaki jest rozmiar klucza do górnej nakrętki amortyzatora przy górnym łożysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o przednią kolumnę to 18 ale klucz oczkowy wygięty(innym tam nie dojdzie) i dobry imbus 7,chyba że masz pneumatyczny klucz to puści. Jak nie to jakiś środek penetrujący i dajesz po chwili. Ja już dwa zawieszenia odkręciłem na kolanie kluczami. Łożyska tam żadnego nie ma bo to nie jest mcperson.

Edytowane przez Kornel1989
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozkręcałem kiedyś faktycznie na kolanach ale pamiętam że się męczyłem bo nie miałem dobrego klucza więc trzeba sobie sprawić dobry fajkowy przelotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...