Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ciężko odpala na średniej temperaturze


chudy30

Rekomendowane odpowiedzi

panowie audi mi ciężko odpala naj gożej na średniej temperaturze trzeba do kręcić długo,wymieniony czujnik temperatury i nic trzeba jakieś błędy kasować pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kolego dokładnie wyglada ? jak troche postoi po nagrzaniu długo kreci ? U mnie jest tak ze zimny od strzala jak ma 90* to rowniez ksiazkowo natomiast jak sie nagrzeje to długo kreci ale zawsze odpali tak okolo 6 s. jak wcisne pedał gazu do polowo przy przekrecaniu kluczyka to szybciej odpali ale nie zawsze, masz podobne objawy ? Borykam sie z tym juz dłuzszy czas u mnie na vagu tylko 561 bład mieszanki i czujnik kilka razy wymienialem i nic to nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze jest lpg, moze reduktor przepuszcza i dlatego tak sie dzieje. Zobacz jak pojezdzisz na samej pb bez wlaczania lpg czy jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam reduktor jak kolega wyżej pisze. Zrób test szczelności poprzez zakręcie butli z gazem i zdjęcie węża z wtrysków gazu. Jak po nocy zapali od strzału to wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdzane to z parownikiem jeżdżone na benzynie 2 dni,jeszcze logów wagiem nie sprawdzałem może dzisiaj zrobię a parownik ma może 1,5 roku albo dwa parownik scharka firmy


u mnie jest to przy średniej temperaturze naj gożej zimny pali ze strzała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyczny problem i rozkładam rece, rowniez zakrecałem gaz na butli po jego wypaleniu tez i jezdzone na PB 200 km i to samo ;) Chociaz teraz mu sie poprawilo bo jak da sie pedał gazu do połowy to jest sklonny odpalic od razu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemy odłaczne były na cała noc potem jezdzone tylko na PB przepustnica adaptowana i to problemu nie rozwiazuje ;) wydaje mi sie ze to jednak problem przepustnicy gdyz moze sie nie otwierac wystarczajaco przy rozruchu i brakuje powietrza to mieszanki.. to by tłumaczylo blad 561- ustalenie skladu mieszanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to myślę że błąd by to pokazał :) A sprawdzałeś jeszcze temp. na VAG-u przy tym ciężkim odpaleniu :) Czasami jest tak że błąd od czujnika nie wyskoczy a on pokazuje kosmiczne wartości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była sprawdzana na vagu oczywiscie dobrze wskazuje poza tym czujnik wymieniany i rowniez po wymianie sprawdzony takze ;) takze zagadnka nadal aktualna, z samochodem innych problemow nie ma pracuje bez zarzutu zarowno na pb i lpg wiec dziwna sprawa. Tylko logi nie byly robione ale narazie nie ma mozliwosci ich zrobienia a one moze na cos by naprowadzily chociaz jak to kwestia zapalania to nie wiem sam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz mu jeszcze przed odpaleniem przepływkę i zobacz co się będzie działo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie, napisze o efekcie ;)


Odłaczenie przepływki przy rozruchu cieplego silnika nic nie daje nadal długo kreci, mysle nad wtryskiwaczami teraz, moze leja i po nagrzaniu gdy silnik zgszony stoi cieknie paliwo a potem przy rozruchu zalewa swiece i dlatego długo kreci, chciałem je wyjac i sprawdzic jak dawkuja, tylko pytanie czy nie ida tam pod nie jakies gumki (oringi)?? Sama listwa trzyma sie na 2 srubach delikatne podwarzenie i powinna wyjsc ??

Edytowane przez rhinbac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Też mam ten problem, tylko dochodzi jeszcze to że jak długo kręcę to i obroty wariują, dzisiaj odpaliłem może po około 5 sekundach a pozniej przez około 500metrów obroty było dziwnie na dwuch tysiacach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp. sobie sprawdz vag nic nie pokazał u Ciebie ? Jak z ta listwa wtryskiwaczy ? smialo mozna wyciagac czy w cos przed jej demontazem sie zaopatrzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...