Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Clima. Cos jest nie tak...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

Dzisiaj mielismy upalny dzień w Olsztynie więc jadąc na zajęcia włączyłem sobie klime na auto no i ak zwykle dmuchawa walnęła z całą mocą tyle tylko, ze miałem wrażenie jakby leciało ciepłe powietrze.(klma była ustawiona na LO). po jakim czasie temperatura powinna wyrażnie spaść bo w aucie cały czas było strasznie ciepło. Miałem wrażenie jakby powietzre wydmuchwane raz było ciepłem, a raz zimne... Czy to normalne czy to może jakiś błąd. Jeżeli to jakaś awaria to gdzie można to naprawić.

pozdrawiam

Opublikowano

w sumie zimne poietrze u mnie to na max jakies 30 sek. i robi się chłodno a za chwile to naprwde zimno :) sprawdz moze masz jakieś błędy na klimie, ewentualnie może trzeba ją dobić,w sensie uzupełnić srodek chłodniczy

Opublikowano
  • Autor

sprawdzałem te kody i wsystepuje tam kilka błdędów tyle, ze ich wartości nie zgadzają się z tymi podanymi na tym forum tz. tzn. wcska m dla przykładu 4c i przycisk recyrkulacji a tam wyskakuje mi wartość ale taka, której nie ma w tablce...

W związku z tym mam trz pytania

1. Gdzie można usunąć takowe błedy i czy jest to sprawa mechaniki czy elekroniki>\?

2.Czy gdyby było mało płynu chłodniczego to czy by się nie wyświetliła jakaś ikonka?

3.Gdzie można taki płyn kupić i gdzie się go dolewa?

pozdrawiam

Opublikowano

Jeśli brakuje czynnika chlodzacego to nic sie nie pojawia po prostu nie chlodzi a nigdzie sie go nie dolewa tylko udaje sie do kogos kto sie tym zajmuje i on Ci uzupełni ubytek sam tego nie zrobisz :wink:

Opublikowano
  • Autor

dzieki za odpowiedź. zrobie tak jak powiedziałeś. mam nadzieję, ze to włassnie brak chłodziwa, a nie jakaś awaria jest przyczyną mojego problemu.

wiecie może ile powinna kosztować taka operacja bo nie znam sie na cenach , a nie chce byc zrobiony w ..trąbę.

pozdrawiam

Opublikowano
dzieki za odpowiedź. zrobie tak jak powiedziałeś. mam nadzieję, ze to włassnie brak chłodziwa, a nie jakaś awaria jest przyczyną mojego problemu.

wiecie może ile powinna kosztować taka operacja bo nie znam sie na cenach , a nie chce byc zrobiony w ..trąbę.

pozdrawiam

zalezy od warsztatu

przedział to 150-250zł

Opublikowano

Ja zaplacilem 80 zł to zalezy od tego ile brakuje gazu w klimie :wink:

Opublikowano

Podłączam się do pytania "FURIO", a czy mając błąd "603 - siłownik klapy przestrzeni dol/odmrażania- V85 - zablokowany lub brak napięcia" może być też przyczyną, że klima b. długo dochodzi i bardzo słabo chłodzi. Czy przyczyną jest niski stan czynnika ?

Opublikowano
Podłączam się do pytania "FURIO", a czy mając błąd "603 - siłownik klapy przestrzeni dol/odmrażania- V85 - zablokowany lub brak napięcia" może być też przyczyną, że klima b. długo dochodzi i bardzo słabo chłodzi. Czy przyczyną jest niski stan czynnika ?

a może jakaś wtyczka jest odpięta od silniczka,odkręć schowek lub ten plastyk co jest pod kierownicą i przepatrz silniki które są przy klimatyzacji, może coś tam jest nie podłączone.

Opublikowano
dzieki za odpowiedź. zrobie tak jak powiedziałeś. mam nadzieję, ze to włassnie brak chłodziwa, a nie jakaś awaria jest przyczyną mojego problemu.

wiecie może ile powinna kosztować taka operacja bo nie znam sie na cenach , a nie chce byc zrobiony w ..trąbę.

pozdrawiam

W Olsztynie robią klimy na Augustowskiej na przeciw INTER PARTS, biąrą 150 zł.ale... nie uwzględniają reklamacji :cry: Nabijałem u nich gaz latem ubiegłego roku do golfa i część uciekła - nie sprawdzili szczelności :???: Powiedzieli że trzeba dobić i znowu 150pln :twisted:

Mam gościa w Szczytnie bierze tyle samo ale robi to porządnie :wink:

Opublikowano

A u mnie gosc i to konkretny bo juz mu kiedys zaufalem powiedzial ze bez filtra ze wszystkim nawet z odkarzaniem i calym przejzeniem no wsio 180 zl. Czas trwania zabiegu do 3 godzin.

Opublikowano

Ale troche dziwne ze gosc nie sprawdzil szczelności przed nabiciem nowym gazem, ja udalem sie do goscia od lodówek :wink: i sprawdzil ze zwialo zaworkiem tym z przodu ktos go odkrecil :???: tylko ze i tak mam maly problem z wiatrakiem od klimy bo lożysko siadło :evil:

Opublikowano

lukas23 w Wawie uzupelniales klime? Jak tak to gdzie polecasz podjechac?

pzdr.

Opublikowano

boom_mike, niestety w Zamościu tam mi kolega polecil magika który napełnia klimy w Cieżarówkach tam to dopiero wchodzi czynnika chlodzacego :shock:

Opublikowano
Ale troche dziwne ze gosc nie sprawdzil szczelności przed nabiciem nowym gazem, ja udalem sie do goscia od lodówek :wink: i sprawdzil ze zwialo zaworkiem tym z przodu ktos go odkrecil :???: tylko ze i tak mam maly problem z wiatrakiem od klimy bo lożysko siadło :evil:

:shock: Ale jak to tak ktoś odkręcił i wyleciało ? przecież tam chyba jest jakiś zawór zwrotny? - czy się mylę?.

Opublikowano

jak kupilem fure to sie troche zaciekawilem tym bo wokol tego zaworka byl zielony nalot no ale powiem ze po roku jest ok ostatnio odpalam po zimie i 30 sekund i idzie zimne powietrze i nawet nie smierdzi starymi skarpetkami :lol:

Opublikowano
Ale troche dziwne ze gosc nie sprawdzil szczelności przed nabiciem nowym gazem, ja udalem sie do goscia od lodówek :wink: i sprawdzil ze zwialo zaworkiem tym z przodu ktos go odkrecil :???: tylko ze i tak mam maly problem z wiatrakiem od klimy bo lożysko siadło :evil:

Wstępnie sprawdził szczelność , ale jeśli jest za mało- istnieje prawdopodobieństwo małej niszczelności gazu- to powinno się napełnić czynnikiem chl. z czymś co fosforyzuje (fosfor :?: :mrgreen: ) i z tydzień pojeżdzić . Wyjdzie najmniejsza nieszczelność, zlikwidować i dopiero napełnić właściwym czynnikiem :mrgreen:

[ Dodano: 2006-05-07, 10:41 ]

Ale troche dziwne ze gosc nie sprawdzil szczelności przed nabiciem nowym gazem, ja udalem sie do goscia od lodówek :wink: i sprawdzil ze zwialo zaworkiem tym z przodu ktos go odkrecil :???: tylko ze i tak mam maly problem z wiatrakiem od klimy bo lożysko siadło :evil:

:shock: Ale jak to tak ktoś odkręcił i wyleciało ? przecież tam chyba jest jakiś zawór zwrotny? - czy się mylę?.

Jest zaworek- kulka , wystarczy go wcisnąć i robi się ciepło :wink:

Opublikowano
  • Autor

uffff. Nareszcie chłodek :-)

Byłem u fachowców w olsztynie i po nabiciu gazu nic sie nie poprawiło. ZAczęli mnie straszyć wymianą sprężarki ale wystarczyło wymienic taki mały , śmieszny filtr i już wszystko działa.

Dziwne jest tylko to, ze ten stary filtr jak sami powiedzieli wcale nie był zapchany...

Mam jeszce jedno pytanie. Czy po wyłączeniu silnika powinien byc słyszalny "syk" Słychać go przez parę chwil i potem zanika. Mechanicy od klimy mówią, ze wyrównuję się ciśnienie.

Cała operacja kosztowała 180 pln :-(

pozdrawiam

Opublikowano
uffff. Nareszcie chłodek :-)

Byłem u fachowców w olsztynie i po nabiciu gazu nic sie nie poprawiło. ZAczęli mnie straszyć wymianą sprężarki ale wystarczyło wymienic taki mały , śmieszny filtr i już wszystko działa.

Dziwne jest tylko to, ze ten stary filtr jak sami powiedzieli wcale nie był zapchany...

Mam jeszce jedno pytanie. Czy po wyłączeniu silnika powinien byc słyszalny "syk" Słychać go przez parę chwil i potem zanika. Mechanicy od klimy mówią, ze wyrównuję się ciśnienie.

Cała operacja kosztowała 180 pln :-(

pozdrawiam

dokladnie u mnie tez jest syk po wylaczeniu :wink:

Opublikowano

i u mnie też słychać przez kilka może kilkanaście sekund syczenie w okolicach podszybia o strony pasażera

to chyba norma

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.