Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie w a4 B8 zapisany jest przebieg.


tommy-cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś posiada dokładne informacje gdzie w Audi A4 B8 zapisany jest przebieg? Zmieniałem u siebie licznik a zapomniałem spisać stary stan licznika. Próbowałem VCDSem ale niestety nie pokazuje w tych opcjach pokaz przebieg. Może dlatego że mam chińską wersję...?

Na zagranicznych forach wyczytałem że przebieg zapisany jest w liczniku oraz w kluczyku podobnie jak w BMW. Czy ktoś już zczytywał przebieg z kluczyka w B8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek to wiadomo, ale oprócz tego gdzie indziej? Po zmianie licznika mamy w 17 Instrument aktualny przebieg z nowego(uzywanego) licznika. Kwestia jak sprawdzić jakie nasze auto posiada oryginalny przebieg. Tak jak pisałem niemcy piszą że w kluczyku ponić jest zapisany tak jak marka BMW stosowała od wielu lat,a le czy to prawda, czy ktoś już próbował w ASO odczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDSem nie zmienisz przeciez przebiegu licznika .

W kazdym ASO odczytasz przebieg z kluczyka ( bylo to w kazdym starszym A4 )

Po zmianie licznika przebieg bedzie taki jak w nowym liczniku .

Tylko korekta u specjalisty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem że vcdsem nie zmienię ale zeby powiedzieć temu specjaliście na jaki przebieg ma mi skorygować nowy licznik muszę znać aktualny przebieg auta którego nie spisałem i o to właśnie pytam. Czyli najlepiej podjechać do ASO i poprosić żeby podali aktualny przebieg? Ten przebieg mam nadzieję nie będzie równoznaczny z tym z nowego licznika tylko tym które auto ma serio przejechane, dobrze rozumię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO odczyta ci tylko aktulany przebieg .

Nigdy nie wnikałem w taki temat ale wydaje mi sie ze kto koryguje liczniki powienien wiedziec gdzie jeszcze jest cos zapisane .

Pewnie sterownik silnika lub czytnik MMI ( pamiec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w ASO jak dam im kluczyk to wyświetli im kilometry które są chwilowo na liczniku czy rzeczywiste? Po to chyba jest ten przebieg zapisany w kluczyku ze powinien być rzeczywisty i zapobiegać korygowaniu liczników albo?

W BMW gdzie kolejek nie zmienimy przebiegu:licznik, sterownik silnika czy ABS to w kluczyku zawsze będzie zapisany oryginalny przebieg no chyba ze ktoś już zakoduje nowe klucze ale to już tam jest wtedy więcej sterowników do wymiany. Wiesz jak to się ma w Audi Grzesiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO podadza ci co najwyzej jaki byl przebieg przy ostatnim serwisie.

Bedziesz wiedzial kiedy i przy jakim przebiegu bylo robione.

Z tego co sie orientuje to przebieg jest zapisany w zegarach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale męczycie chłopa ;)

Umów się do typa od cofania liczników i odczyta CI bieżący przebieg z klucza bo dobry kozak w kluczyku też zaniża nalot. W B8 na obecną chwilę na prawdę ciężko sprawadzić czy był cofany, chyba tylko Abrites zostaje. Cos mi jeszcze się kołacze że w ECU da się odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kluczyku jak najbardziej jest aktualny co do kilometra ( jak szukalem auta prywatnie dla siebie to przetestowalem ta opcje dokladnie, zarowno na polskiej jak i niemieckiej ziemi bo zeby zmienic przebieg w kluczach to trzeba je wymienic );

ale w serwisie tego nie sprawdza,tylko ten przegladowy;

jest tez w sterowniku silnika jezeli to diesel EDC17, ale tu potrzeba wyjecia i otwarcia sterownika zeby to odczytac i rowniez ASO tego nie wykona

najprosciej przebieg odczytac z zamrozonych ramek w bledach samochodu ... z jakiego kolwiek sterownika o ile wczesniej nikt ich nie wykasowal

Edytowane przez mieto3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kluczyku jak najbardziej jest aktualny co do kilometra ( jak szukalem auta prywatnie dla siebie to przetestowalem ta opcje dokladnie, zarowno na polskiej jak i niemieckiej ziemi bo zeby zmienic przebieg w kluczach to trzeba je wymienic );

ale w serwisie tego nie sprawdza,tylko ten przegladowy;

jest tez w sterowniku silnika jezeli to diesel EDC17, ale tu potrzeba wyjecia i otwarcia sterownika zeby to odczytac i rowniez ASO tego nie wykona

najprosciej przebieg odczytac z zamrozonych ramek w bledach samochodu ... z jakiego kolwiek sterownika o ile wczesniej nikt ich nie wykasowal

Kolego mieto3 to jak sprawdzałeś rzeczywisty przebieg z kluczyka? Co masz na myśli ze w serwisie sprawdzą tylko przeglądowy kluczyk?

Na niemieckim forum wyczytałem ze jeden chłopek też zmieniał licznik mając auto na gwarancji i co do przebiegu powiedzieli mu że ma się nie martwić tym co ma na liczniku bo oni i tak umieją sprawdzić rzeczywisty przebieg z kluczyka.

Kolego mieto3 jak masz arbitresa to może zobaczysz czy nie możesz nim odczytać ze sterownika silnika przebiegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kolego mieto3 to jak sprawdzałeś rzeczywisty przebieg z kluczyka? Co masz na myśli ze w serwisie sprawdzą tylko przeglądowy kluczyk?

mam kolege w serwisie on twierdzi ze nie moga odczytac ... ale nasz serwis a niemiecki ... ja moge i to mnie interesuje

Kolego mieto3 jak masz arbitresa to może zobaczysz czy nie możesz nim odczytać ze sterownika silnika przebiegu?

no przeciez napisalem ze mozna, ale ster trzeba wyciagac i czytac na stole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. W parametrach w niektórych sterownikach widać przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. W parametrach w niektórych sterownikach widać przebieg.

ale te parametry czytaja z licznika

wiec jezeli zmienimy w liczniku to i w parametrach sie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie z licznika. Istnieją sterowniki pokazujące przebieg w parametrach, Różnica w aucie, o którym piszę wynosiła około 1000 km w stosunku do tego co na liczniku. Ponadto dokładność mierzenia przebiegu była 1 metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie z licznika. Istnieją sterowniki pokazujące przebieg w parametrach, Różnica w aucie, o którym piszę wynosiła około 1000 km w stosunku do tego co na liczniku. Ponadto dokładność mierzenia przebiegu była 1 metr.

to napisz nam kolego cóż to za tajemicze sterowniki

z checia sprawdze u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie sprawdź.

Ja nie mam zwyczaju prowadzić notatek z każdego auta, które diagnozuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już nieaktualne ale jeśli w nowym liczniku w pomiarach nr 2 nic nie kasowałeś to zapisałbym ile km zrobiłeś, później założył na chwilę stary licznik, zapisał przebieg i dodał ten z nowego licznika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas wypalania filtra cząstek stałych, Audi A4 B8, 2.0 TDI, automatycznie zapisuje się przebieg w momencie wypalania? Czy idzie to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...