Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Olej do klimatyzacji w naszych audi


rafalklon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . jaki olej powinien byc w naszych ykładach klimatyzacji PAG 46, PAG 100, PAG 150 ?

To ważne zeby zwrócic uwage na to co wciskaja do układu zeby nie zatrzec kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej jest standardowy do ukl. klimatyzacji i nie ma różnych rodzajów. Dla oswiecenia litrowa buteleczka kosztuje 130 zł. Nie miałem jeszcze nigdy reklamacji z tego powodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz wymieniłem 3 . a wiem ze jakos w latach 1993 i chyba ponizej stosowano jeszcze inne czynniki oraz oleje w układzie klimatyzacji . czyli bankowo jest ich wiecej . wydaje mi sie ze to wazne bo to tak jakbys nałał innego oleju do silnika niz ten zalecany przez producenta . oczywiscie tu i tu silnik bedzie chodził ale jak długo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste . każdy producent sprężarek zaleca inny olej i taki należy stosować ....z drugiej strony i tak większośc na serwisach stosuje uniwersalne pao 68 i to co przewiduje producent idzie do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczytał trochę na ten temat jaki olej zalać skoro pisze na nim uniwersalny to ok.....ja pracuje w firmie która składa sprężarki od podstaw czyli włącznie z odlewem i u nas w zależności od modelu a jest ich ok 30 zalewa się 2 rodzaje.więc moim zdaniem jest ważne jaki olej zalać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do A4 powinien być PAG46.

Wraz z czynnikiem nie odzyskuje się całego oleju z układu tylko 10-20 ml, reszta zostaje. Wprowadza się tyle samo nowego lub troszkę więcej.

Żeby wymienić cały olej w układzie trzeba go zlać ze sprężarki i przepłukać układ, a potem wlać połowe zalecanej ilości do sprężarki i połowę wprowadzić wraz z czynnikiem. W całym układzie ma byc z tego co wiem 180 ml. Oczywiście nikt tego nie robi jeśli nie ma potrzeby :).

To tak dla informacji bo wiele ludzi na forach wypisuje bzdury na temat oleju w klimatyzacji.

Edytowane przez mateusz233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do A4 powinien być PAG46.

Wraz z czynnikiem nie odzyskuje się całego oleju z układu tylko 10-20 ml, reszta zostaje. Wprowadza się tyle samo nowego lub troszkę więcej.

Żeby wymienić cały olej w układzie trzeba go zlać ze sprężarki i przepłukać układ, a potem wlać połowe zalecanej ilości do sprężarki i połowę wprowadzić wraz z czynnikiem. W całym układzie ma byc z tego co wiem 180 ml. Oczywiście nikt tego nie robi jeśli nie ma potrzeby :).

To tak dla informacji bo wiele ludzi na forach wypisuje bzdury na temat oleju w klimatyzacji.

o i o taka odpowiedz mi chodziło . Bardzo dziekuje kolego ! ciakwe jak to załatwic zeby mi wlali taki olej jak powinien byc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły warsztaty używają właśnie takiego oleju. Wiekszosc aut na tym jeździ. Możesz spytać się jaki olej dają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...