Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Opony do a4 b6 3.0 v6 quattro na 17" - jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Obecnie mam w moim Audi opony 235/45, zastanawiam się nad zakupem 225/50.

Ze względu na niskie zawieszenie i stan naszych dróg chyba trochę mniej by tłukło w aucie.

Proszę o opinie.

Opublikowano

215/50 jak już, a nie 225/50.

Opublikowano
  • Autor

215/50 jak już, a nie 225/50.

Dzięki kolego

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

pozwólcie ze sie wtrące

mam pytanie mugby mi ktoś wytłumaczyc dlaczego opona 225/45 na feldze 17''

przy zmianie na szerokosci 215 daje sie 50 wysokosc

Opublikowano

Myślę że w wypadku 3.0 V6 215/50 będą za wąskie.

Auto ma sporo mocy i szybko będą się zużywać.

Chyba że masz lekką nogę to jak najbardziej.


mam pytanie mugby mi ktoś wytłumaczyc dlaczego opona 225/45 na feldze 17''

przy zmianie na szerokosci 215 daje sie 50 wysokosc

Tu chodzi o zamiennik 235/45/17

Daje się wyższy profil ale zmiejsza się szerokość.

A po to by zachować zbliżony obwód opony do zalecanej przez fabrykę.

225/45 nie jest rozmiarem polecanym choć wielu na nich jeździ.

Pobaw się na tej stronce to zrozumiesz

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Opublikowano

dzieki

Opublikowano

Miałem 235/45 i była masakra, auto chodziło w koleinach i czuć było każdą dziurę. Zmieniłem na 215/50 i jest niebo a ziemia. Komfort jazdy zupełnie inny a już chciałem wymieniać zawieszenie :) Aha mam twarde, obniżone H&R -60mm :P

Opublikowano

a jakie fabryka zalecała do Twojego modelu bo raczej nie 235

235 jest dedykowana właśnie do 3 litrowej benzyny i nie czuje żeby chodził w koleinach przy zawieszeniu 1BE wręcz przeciwnie, z komfortem ok jest średni ale koleiny ?

Opublikowano

A niby czemu nie ???

Nawet w 1.9 TDI jest ten rozmiar fabryczny we wlepce.

Edytowane przez Fido

Opublikowano

1.8TQ (BEX) tez ma sugerowane jako 235/45/17.

Dobrze ze na jesien bede rozgladal sie za nowymi oponami bo tez zastanawiam sie nad wezszymi tym razem...

Sent from S 9305i

Opublikowano

Miałem 235/45 i była masakra, auto chodziło w koleinach i czuć było każdą dziurę. Zmieniłem na 215/50 i jest niebo a ziemia. Komfort jazdy zupełnie inny a już chciałem wymieniać zawieszenie :) Aha mam twarde, obniżone H&R -60mm :P

Przy takim zawiasie, to jakoś się wcale nie dziwię, że Ci ten rozmiar nie odpowiada...

a jakie fabryka zalecała do Twojego modelu bo raczej nie 235

235 jest dedykowana właśnie do 3 litrowej benzyny i nie czuje żeby chodził w koleinach przy zawieszeniu 1BE wręcz przeciwnie, z komfortem ok jest średni ale koleiny ?

Mogę się mylić, ale każda B6 miała zalecany ten rozmiar właśnie, czyli 235/45/17 i tak jest na każdej wlepce, jaką miałem w ręce.

Opublikowano

A jeździ ktoś na 215/50/17?

Jak mają się takie opony do prowadzenia, czy mając wczesniej 235 zmienialiscie felge na wezsza czy naciagaliscie opone o te 2cm?

Podejrzewam ze wezsza opona moze miec wplyw na spalanie, w koncu ma mniejsze opory toczenia. Jak to wgl. wyglada na feldze? Dzięki

Sent from S 9305i

Opublikowano

Ja.

Komfort o wiele większy i nie rzuca tak na koleinach.

Przy feldze 7,5" nie ma żadnego naciągu.

Węższa opona to mniejsze spalanie.

A o ile ?

Tego nigdy nie sprawdzałem.

Tak to wygląda na 1BE

https://picasaweb.google.com/103344824460604702490/11Marca2014

Opublikowano

No tak, liczac cala jako 2.56cm x 7,5'' to wychodzi ok 20cm więc najlepiej by weszla 205. Nie wiem czy ja nie mam felgi 9" bo opona 235 nachodzi na prosto, tyle ze opony z rantem, wiec dlatego ciekawi mnie 215. Dzienki anyway :)

Sent from S 9305i

Opublikowano

Do 2.0 benzyny też zalecają 235/45/17 ale komfort jest straszny. Może na Niemieckich drogach jest ok. Ja zmieniłem na 215/50/17, felga ori Audi 7,5" i jest super. Na tą felgę z tego co pamiętam dopuszczalne opony od 205mm do 245mm.

Edytowane przez kubunia

Opublikowano

Czyli utwierdziles mnie i w przyszlym miesiacu szukam calego kompletu 215. Nie dbam o przeklamanie licznika o 2-3km, dla mnie na wyspie to zadna roznica, tutaj i tak wiekszosc zwalnia przed radarem nawet 5-10mph co wola o pomste do nieba, ale najczesciej to 2-3 mile a radary i tak ustawione z tolerancja o 10% predkosci.

Jesli tylko dobrze sie jezdzi to dlaczego by nie?

Nie powinno tak tluc zawieszenia no i mniej sie spali.

Dzieki ;)

Pytanie: ktore teraz wybrac? :D

Sent from S 9305i

Edytowane przez RumJanek

Opublikowano

w dziale opony masz ponad 170 stron na ten temat :banan:

Opublikowano

Licznik nie będzie przekłamywał, bo 215/50 to idealny zamiennik 235/45. Obwód koła jest identyczny w obu przypadkach :) Tzn. każdy licznik zawyża ale taki jest wymóg na producentach. Sprawdzałem z GPSem to przy licznikowych 100km/h GPS pokazywał 97km/h

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.