Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zacięta tylna wycieraczka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Kiedyś miałem przypadek, że tylna wycieraczka włączyła się sama, trochę podziałała i się włączyła. Zdarzyło się tak kilka razy po czym przestało a ja o tym zapomniałem. Wczoraj gdy jechałam znów się włączyła i została w połowie szyby. Nie mogę w żaden sposób jej przesunąć do pozycji wyjściowej.

Miał ktoś taki przypadek?

Co może być tego przyczyną?

Opublikowano

Możliwe że zatarła się oś i dlatego stoi. Przesunąć ręcznie się nie da bo jest przekładnia ślimakowa. Musisz zdjąć dolną część tapicerki klapy i będzie dostęp do mechanizmu. Przed demontażem sprawdź czy masz prąd we wtyczce, bo może tylko przewód się przełamał i stąd problemy.

Opublikowano

mam ten sam problem. U mnie nie działa w ogóle albo zacina się i staje w połowie szyby lub pod kątem 45 stopni. Mechanik mówi, że silniczek jest na wykończeniu.

Opublikowano

To sprawdź, czy nie jest zalany, bo jeśli woda się tam do niego dostaje, to i kolejny szlag trafi.

Opublikowano

mam ten sam problem. U mnie nie działa w ogóle albo zacina się i staje w połowie szyby lub pod kątem 45 stopni. Mechanik mówi, że silniczek jest na wykończeniu.

Mówić to on może...wyciągnij mechanizm i zobacz czy przekładnia jest nie uszkodzona. Jeśli wszystko OK to na 99% zaciera się na tej plastikowej tulei obudowy. Trzeba wyciągnąć silniczek, oczyścić dokładnie jego oś oraz tą tulejkę, nasmarować, nowy oring i będzie jeszcze długo działać. Robota prosta a satysfakcja gwarantowana :wink:

Opublikowano
  • Autor

Czekam na ściągacz. Nie mogę jej zdjąć póki co.

Opublikowano

Potwierdzam - wyciągnąć, przeczyścić i nasmarować - 2 lata temu to robiłem i spokój :)

Edytowane przez Rotmistrz

Opublikowano
  • Autor

Czy tak powinna wyglądać tylna szyba po zdjęciu wycieraczki?

91da3e811b3e6a29a68b086a9ac47cf8.jpg

Co wy na to?

5cb3bb38db9b1334675b1db027503860.jpg

Wyczyścilem tyle ile się dało i potraktowałem WD40

dfcb8418ce2c298f6b4e3e1bf5fb5fb2.jpg

Ogromna warstwa korozji, nożem zdrapałem ile mogłem

d94e64abf6981257e31fca2ab0acc217.jpg

Rozeblaem silniczek który okazał się suchy.

2599ed3742a0915b1136b3f470577181.jpg

Przy użyciu kombinerek i większej ilości WD40 udało się ruszyć cały mechanizm.

Silnik zamontowałem. Jakiś dziwny dźwięk i dymek. I już chyba po silniku.

Rozebrałem silniczek elektryczny i okazało się ze był miejscami tłusty od WD40, podłączyłem znów, niby ruch był ale znów dymek. Silnik w śmietniku, zamówiony nowy.

Opublikowano

Ta tulejka z pierwszego foto powinna zejść razem z ramieniem wycieraczki. Jak ją zdjąć aby nie uszkodzić trzpienia ?

Opublikowano

Dobre pytanie... ściągaczem nie dałem rady, a nie chciałem uszkodzić dyszy spryskiwacza. Mam plan, żeby wyjąć cały mechanizm i dremelem naciąć ten pierścień tylko nie mogę zdjąć obicia klapy...

Jak zdjąć plastik klapy bagażnika? Trzyma się cholernik gdzies przy szybie i nawet na siłę nie mogłem go zdjąć. Poddałem się i zostawiłem.

Opublikowano

Ta tulejka z pierwszego foto powinna zejść razem z ramieniem wycieraczki. Jak ją zdjąć aby nie uszkodzić trzpienia ?

Ja ciąłem boschką :)

Dobre pytanie... ściągaczem nie dałem rady, a nie chciałem uszkodzić dyszy spryskiwacza. Mam plan, żeby wyjąć cały mechanizm i dremelem naciąć ten pierścień tylko nie mogę zdjąć obicia klapy...

Jak zdjąć plastik klapy bagażnika? Trzyma się cholernik gdzies przy szybie i nawet na siłę nie mogłem go zdjąć. Poddałem się i zostawiłem.

Tam tylko zatrzaski są.

Opublikowano
  • Autor

Ta tulejka z pierwszego foto powinna zejść razem z ramieniem wycieraczki. Jak ją zdjąć aby nie uszkodzić trzpienia ?

Czyli teraz muszę dokupić tylne ramię gdyż moje wygląda tak.

Edytowane przez lord_maciek

Opublikowano

Po prostu przetnij czymś ten szary trzpień.

Opublikowano
  • Autor

313c08dfd52dcfff28703d9dc038159a.jpg

1189802f248957d2f3cf2ca9f215800b.jpg

Opublikowano

Tak - musisz kupić nowe ramię.

Opublikowano
  • Autor

Moje ramię ma numer 8E9955407 B natomiast na eBayu znalazłem 8E9955407 C.

Na stronie http://www.findpart.org/part/aud-8e9955407b/ wychodzi, że to po prostu ta sama część tylko inna literka.

Koszt to 20 funtów.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ośmielę się dodać swoje problemy z wycieraczką :facepalm:

Oprócz w/w mam problem z spryskiwaczem, jak włączam tył to włącza się przód na stałe, oczywiście z tyłu nic nie leci???

Miał ktoś może taki problem ?

Opublikowano
  • Autor

Jeśli chodzi o tył, problemem u mnie była ta oto część http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-Rear-washer-jet-8E9955985-/151740906901?

Tak w środku zardzewiała, że płyn zamiast na zewnątrz trafiał do silniczka i się zatarł.

Opublikowano

A ta część jest wkręcana czy na wcisk ??

Miałeś podobnie, ze spryskiem ?

Opublikowano

Na wcisk.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.