Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolizja ze szkodą całkowitą


Rekomendowane odpowiedzi

Przypomnę jeszcze, że przy szkodzie całkowitej przysługuje samochód zastępczy od dnia zgłoszenia szkody, do wypłaty odszkodowania

A masz na to jakąś podstawę prawną bo firma z której mam auto zastępcze twierdzi, że 7 (max 10) dni po terminie od dostarczenia informacji o szkodzie i kosztorysie (mail) od ubezpieczyciela mogę trzymać wypożyczone auto.

Swoją drogą ja chce jeszcze wygarnąć ubezpieczycielowi co z kosztami poszukiwania auta, które godnie zastąpi te uszkodzone.

Edytowane przez domin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczyciel ma obowiązek zrekompensować wszystkie straty poniesione prze poszkodowanego (uszczerbek na zdrowiu, koszty leczenia, utracone dochody, itp, a także zrekompensować wartość pojazdu i ładunku jeśli uległ uszkodzeniu, jak również koszt korzystania z pojazdu zastępczego. Określony termin dotyczy wyłącznie przypadków szkód kwalifikowanych do naprawy (wtedy samochód zastępczy przysługuje na tzw. "technologiczny okres naprawy". Skoro więc nie otrzymałem odszkodowania, to za co niby mam sobie kupić inny samochód? Osobiście korzystałem kiedyś przez ponad miesiąc z auta zastępczego. Podstawą prawną wynajmu zastępczego środka transportowego jest art. 34 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych oraz art. 361, 363, 415 Kodeksu cywilnego. (art. 361 § 2 k.c.).” Poszkodowany nie może ponosić konsekwencji negatywnego zdarzenia, jakim jest powstanie szkody.

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten info ekspert jest do bani! Wycenił wartość bazową mojego auta na 6500. Nijak ma się to do rzeczywistości ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten info ekspert jest do bani!

To oficjalny, urzędowy cennik. na jego podstawie skarbówka oblicza należne opłaty dla samochodów sprowadzonych z za granicy. Raz będzie to korzystne, innym razem nie. Według tego cennika golf mkI będzie wart 1500 zł, a w rzeczywistości zadbanego oryginału nie kupisz poniżej 10 tyś. To samo z moim mercem S klasse z 87 roku wyceniają na 3-4 tyś, a za model w stanie kolekcjonerskim trzeba to pomnożyć x 10

Edytowane przez hak64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te wyceny ni jak się mają do faktycznej wartości auta. Może niech ubezpieczalnie sprubują znaleść takie samo auto które zostało rozbite w tej cenie którą oferują . Bo jeśli na wszystkich portalach aukcyjnych są tylko trzy auta takie jak moje i wszystkie w cenie 13-15 tys. a oni wycenili wartość rynkową mojego auta na 6500 no to niech mi znajdą taki sam samochód za tą kwotę którą oferują a ja chętnie go kupię.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie systemy, pogramy kalkulacyjne są obarczone zasadniczym błędem: nie ma możliwości wprowadzenia wszystkich modeli - są tylko podstawowe i to zwykle ze standardowym wyposażeniem. Warto więc napisać odwołanie od decyzji ubezpieczyciela poparte wydrukami z portali aukcyjnych. Co prawda ubezpieczyciel odpisze nam, "że kwota którą chce uzyskać sprzedający jest tylko pobożnym życzeniem", ale przy tak drastycznych różnicach musi nastąpić korekta wyceny ubezpieczyciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wyglądała tak, że po wycenie ich rzeczoznawcy wynająłem swojego który po oględzinach stwierdził, że z kwoty 6200zł którą oni mi zaproponowali należy mi się 14tys zł. Sprawa trafiła do sądu poprzez kancelarie prawną, która daje mi gwarancje wygrania sprawy i wygrania min. 10tys. W polsce ubezpieczalnie to złodzieje i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no takie życie... Tu zaniża, niezależni rzeczoznawcy i serwis mają kosmiczne ceny na które się towarzystwo nie zgodzi. Pozostaje się tylko odwoływać i jak TU zamknie Ci tę drogę to sąd i walczyć o swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...