-
Nie działa skrócony dolot kolektora ssącego
Może walnięty czujnik sterujący. Nie wiem jak w A4 ale w 80 przy filtrze są dwa czujniki a kostki idące do nich mogą być zamiennie (nie mam pewności, wiedza przed chwilą wyczytana) .
-
Oznaczenia
Są to kolejne wersje silnikowe. Różnią się osprzętem, im nowsze tym więcej czujników i elektroniki takich jak egr, elektrycznie sterowana przepustnica itd. Co do budowy to wiem np że tłoki z wersji AEB różnią się od tłoków z silnika AUM montowanego w A3. Prawdopodobnie głowice pasują każda do każdego tylko różnią się, że niektóre mają wyjście na egr a niektóre nie. Co do rozrządu to musisz patrzeć na długość paska bo niektóre wersje miały pompę wody z rozrządem a niektóre osobno. Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
-
Przekładka gazu
Tak jak Jaro36 mówi, można przełożyć ale najpewniej do wymiany parownik na mocniejszy i pewnie wtryski na lepsze. Reszta podzespołów powinna dać rade jeżeli będzie to można wysterować komputerem pod większą moc. Przy takiej przekładce zalecałbym od razu wymianę rurek i złączek na nowe.
-
sprzegło w 1.8t aeb
A po co Ci taka wymiana? Zakładaj spowrotem sprawną dwumase i masz spokój na lata
-
Inny 1.8T jako dawca części dla ANB?
Właśnie wymieniłem u siebie silnik z ANB na AEB. Zostawiłem całą wiązkę z ANB oraz kolektor dolotowy z przepustnicą, wtryskami paliwa i turbo. Wyrzuciłem cały EGR i go zaślepiłem. Silnik chodzi normalnie, nie wyświetla mi żadnego błędu, chociaż w komputerze na pewno jakiś będzie przez wycięty EGR. Co do łańcuszka została mi cała głowica z wałkami rozrządu, łańcuszkiem i napinaczem z ANB, jeżeli chcesz to mogę Ci ją sprzedać
-
ANB podłączenie podciśnienia
Jestem w trakcie wymiany silnika ANB na AEB. Wiem, że musze zmeinić przepustnice na ANB gdzie jest sterowana elektronicznie. Dodatkowo w ANB pod kolektorem dolotowym jest przykrecana blaszka na której znajdują się dwa czujniki i sa wpinane dwie kostki (2 pin). Do tych czujników wpinane są węże połączone jakoś z podciśnieniem. Czy ma ktoś schemat jak to wszystko ma być podłączone. Z tych czujników wychodzą dwa cienkie węzyki (takie jak od turbo do kolektora dolotowego) oraz jeden gumowy tez cienki. Nie ma tu posiadacza ANB kttóry by pomógł?
-
AEB nierówna praca na benzynie i strasznie zamulony, na LPG OK, problem z odpaleniem Poznań
Z tego co tu napisałeś zacząłbym od najtańszego rozwiązania a mianowicie od przeczyszczenia i adaptacji przepustnicy. Jeżeli to by nie pomogło to kolejnym elementem byłaby właśnie pompa paliwa (masz gaz więc może kilka razy się przytarła i nie pracuje jak powinna). Sprawdź te dwie rzeczy, być może uda się to naprawić. Moze ktoś inny ma jeszcze pomysł co może być nie tak.
-
Kolizja z rowerzystą - wina jednoślada (nieoficjalna)
Jeżeli orzekną jego winę to zgłoś to do swojego ubezpieczyciela, on wypłąci Ci odszkodowanie a następnie ściągnie z opiekunów tego dziecka. Co do tego czy 100% jest jego wina to ja bym nie był taki przekonany. W Polsce jest bardzo dziwne prawo w niektórych przypadkach więc jeden sąd może orzec jego winę a drugi Twoją
-
Kolizja ze szkodą całkowitą
U mnie sprawa wyglądała tak, że po wycenie ich rzeczoznawcy wynająłem swojego który po oględzinach stwierdził, że z kwoty 6200zł którą oni mi zaproponowali należy mi się 14tys zł. Sprawa trafiła do sądu poprzez kancelarie prawną, która daje mi gwarancje wygrania sprawy i wygrania min. 10tys. W polsce ubezpieczalnie to złodzieje i nic więcej.
-
[Audi Coupe] Christine OEM+ 20VT
I jak dzieje się coś ? Dużo pracy ze zmianą abk na 1.8t? Jak moja quattro sie nie sprzeda to plan jest taki sam
-
Do jakiego silnika założe głowice ANB
Witam, jako że kupilem z Niemcowni A4 z zajechanym 1.8T i okazało się, że (uwaga) korbowody się poodkręcały i zablokowało cały silnik a nakrętka uszkodziła blok to zmuszony jestem do jego wymiany. I tu moje pytanie, gdyż tłoki oraz głowica z wałkami są nieruszone to wystarczy wymienić sam blok. Mój silnik to ANB i czy blok pasuje z każdego innego silnika 1.8T czy też muszę szukać wyłącznie ANB?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich, jako że sprowadzam z Niemiec auta, a czasami trafiają mi się A4 to może przyda mi się Wasza pomoc i może ktoś skusi się na moje auto
Ludi77
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta