Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ludi77

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Ludi77

  1. Może walnięty czujnik sterujący. Nie wiem jak w A4 ale w 80 przy filtrze są dwa czujniki a kostki idące do nich mogą być zamiennie (nie mam pewności, wiedza przed chwilą wyczytana) .
  2. Ludi77 odpowiedział(a) na siz17 temat w 1.8T
    Są to kolejne wersje silnikowe. Różnią się osprzętem, im nowsze tym więcej czujników i elektroniki takich jak egr, elektrycznie sterowana przepustnica itd. Co do budowy to wiem np że tłoki z wersji AEB różnią się od tłoków z silnika AUM montowanego w A3. Prawdopodobnie głowice pasują każda do każdego tylko różnią się, że niektóre mają wyjście na egr a niektóre nie. Co do rozrządu to musisz patrzeć na długość paska bo niektóre wersje miały pompę wody z rozrządem a niektóre osobno. Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
  3. Tak jak Jaro36 mówi, można przełożyć ale najpewniej do wymiany parownik na mocniejszy i pewnie wtryski na lepsze. Reszta podzespołów powinna dać rade jeżeli będzie to można wysterować komputerem pod większą moc. Przy takiej przekładce zalecałbym od razu wymianę rurek i złączek na nowe.
  4. Ludi77 odpowiedział(a) na 2411198721 temat w Audi A4 B5
    A po co Ci taka wymiana? Zakładaj spowrotem sprawną dwumase i masz spokój na lata
  5. Właśnie wymieniłem u siebie silnik z ANB na AEB. Zostawiłem całą wiązkę z ANB oraz kolektor dolotowy z przepustnicą, wtryskami paliwa i turbo. Wyrzuciłem cały EGR i go zaślepiłem. Silnik chodzi normalnie, nie wyświetla mi żadnego błędu, chociaż w komputerze na pewno jakiś będzie przez wycięty EGR. Co do łańcuszka została mi cała głowica z wałkami rozrządu, łańcuszkiem i napinaczem z ANB, jeżeli chcesz to mogę Ci ją sprzedać
  6. Ludi77 opublikował(a) temat w 1.8T
    Jestem w trakcie wymiany silnika ANB na AEB. Wiem, że musze zmeinić przepustnice na ANB gdzie jest sterowana elektronicznie. Dodatkowo w ANB pod kolektorem dolotowym jest przykrecana blaszka na której znajdują się dwa czujniki i sa wpinane dwie kostki (2 pin). Do tych czujników wpinane są węże połączone jakoś z podciśnieniem. Czy ma ktoś schemat jak to wszystko ma być podłączone. Z tych czujników wychodzą dwa cienkie węzyki (takie jak od turbo do kolektora dolotowego) oraz jeden gumowy tez cienki. Nie ma tu posiadacza ANB kttóry by pomógł?
  7. Z tego co tu napisałeś zacząłbym od najtańszego rozwiązania a mianowicie od przeczyszczenia i adaptacji przepustnicy. Jeżeli to by nie pomogło to kolejnym elementem byłaby właśnie pompa paliwa (masz gaz więc może kilka razy się przytarła i nie pracuje jak powinna). Sprawdź te dwie rzeczy, być może uda się to naprawić. Moze ktoś inny ma jeszcze pomysł co może być nie tak.
  8. Jeżeli orzekną jego winę to zgłoś to do swojego ubezpieczyciela, on wypłąci Ci odszkodowanie a następnie ściągnie z opiekunów tego dziecka. Co do tego czy 100% jest jego wina to ja bym nie był taki przekonany. W Polsce jest bardzo dziwne prawo w niektórych przypadkach więc jeden sąd może orzec jego winę a drugi Twoją
  9. U mnie sprawa wyglądała tak, że po wycenie ich rzeczoznawcy wynająłem swojego który po oględzinach stwierdził, że z kwoty 6200zł którą oni mi zaproponowali należy mi się 14tys zł. Sprawa trafiła do sądu poprzez kancelarie prawną, która daje mi gwarancje wygrania sprawy i wygrania min. 10tys. W polsce ubezpieczalnie to złodzieje i nic więcej.
  10. I jak dzieje się coś ? Dużo pracy ze zmianą abk na 1.8t? Jak moja quattro sie nie sprzeda to plan jest taki sam
  11. Witam, jako że kupilem z Niemcowni A4 z zajechanym 1.8T i okazało się, że (uwaga) korbowody się poodkręcały i zablokowało cały silnik a nakrętka uszkodziła blok to zmuszony jestem do jego wymiany. I tu moje pytanie, gdyż tłoki oraz głowica z wałkami są nieruszone to wystarczy wymienić sam blok. Mój silnik to ANB i czy blok pasuje z każdego innego silnika 1.8T czy też muszę szukać wyłącznie ANB?
  12. Witam wszystkich, jako że sprowadzam z Niemiec auta, a czasami trafiają mi się A4 to może przyda mi się Wasza pomoc i może ktoś skusi się na moje auto

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.