Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] dziwne zachowania bi-xenonów na ostrych skrętach


airot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Spotkał ktoś się z was szanownych forumowiczów z następującym przypadkiem:

przy ostrym skręcaniu albo ruszaniu ostrym ze skręconą kierownicą tj. wymuszaniu

działania esp migają mi światła.. wygląda to dosłownie tak jakby ESP zabierało

im prąd czy napięcie malało i musiały się chwilowo (na czas działania) wyłączać.

Czy to normalne zachowanie czy gdzieś tam leży ukryty problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiający się silnik pompy ABS-u/ESP powoduje dość znaczny chwilowy spadek napięcia w instalacji elektrycznej auta (taki prawie mały rozrusznik).W momencie włączenia xenonów napięcie na lampie wyładowczej wynosi ok 15000 V i spada bodajże o 2/3 gdy się już rozgrzeją. Problem według mnie polega na tym że przetwornice nie są w stanie wytworzyć napięcia 15000v w momencie gdy napięcie w instalacji spada np. o 6V w momencie włączenia się pompy ABS/ESP,a jest ono wystarczające do zasilania przetwornic już rozgrzanych lamp wyładowczych i wtedy problem nie występuje.

Ja bym się tym nie przejmował ten typ chyba tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi jeszcze jedno do głowy, czy na FIS-ie po odpaleniu nie pojawia Ci się czerwony wykrzyknik w kółku, miałem coś takiego w starej B-5-ce, zachodziłem w głowę ja i mechanicy co to oznacza, wyjaśniło się to samo o pewnym czasie po prostu padochę zaliczał akumulator, miał przerwę na jednej z cel przez co występował znaczny spadek napięcia w momencie uruchamiania silnika i pewnego dnia już nie odpalił. Wszystko wróciło do normy po wymianie aku na nowe.Ten symbol na FIS-ie może oznaczać też zaśniedziałe klemy lub słaby kontakt przewodu masowego akumulatora do karoserii. [br]Dopisany: 09 Listopad 2008, 18:49_________________________________________________

ten typ chyba tak ma.

...wytlumacz to komus,kto stracil w nocy swiatla na zakrecie... :wink4:

No cóż mogę polecić tylko na początku taki styl jazdy który nie będzie powodował ingerencji ABS/ESP,(co poprawi także szanse jednostki napędowej na długie życie),a jeżeli nie to może gogle noktowizyjne? :cool1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam może identycznego problemu co koledzy, nie mniej podłączę się do wątku, bo objawy podobne. Zdarza się, że po odpaleniu auta i włączeniu świateł przez ok. 10 min "mruga" mi czasem lewy żarnik (bixenony).

Nie ma znaczenia, czy auto jest po nocy, czy było przed chwilą jeżdżone - czasem jak zapalę światła mruga lampa od strony kierowcy, a czasem nie. Prawdopodobnie pada żarnik...

EDIT:

Pytanie nieaktualne, poczytałem na forum i już wiem, że na 99% pada żarnik, więc wymieniam oba sam i sprawa powinna się rozwiązać. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarniki w 2 letnim aucie raczej nie powiny wysiadać więc przyczyna jest inna tym bardziej że dzieję się to tylko przy skręcie..... najlepiej podjechać do dobrego elektryka i niech wybada co i jak a potem opisz jaki finał :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarniki w 2 letnim aucie raczej nie powiny wysiadać więc przyczyna jest inna tym bardziej że dzieję się to tylko przy skręcie..... najlepiej podjechać do dobrego elektryka i niech wybada co i jak a potem opisz jaki finał :hi:

- Adaś...- nie 2 tylko 3 letnim aucie , poza tym ważne tak naprawdę ile godzin mają wyświecone i też niekoniecznie chodzi o przebieg tylko po prostu jak często były włączone (jak się stoi w korku kilomerów nie przybywa a lampki świecą...-wystarczy dużo jezdzić po mieście) - ja stawiam jednak na żarniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie i masz rację można w korku nawet żarnik wyjarać a jak produkcja była 11.2006 to ma 2 lata :polew: OT a czy Ty wiesz że ja rodzinke w Zielonej mam :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...