Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 A4 1.9 AFN] NADAL SPADEK MOCY


pawel83d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie prosze waz o rade ponieważ nadal mój klekocik ma spadek mocy mimo iż wymieniłem jej N75 oraz dałem turbinke do remontu bo tak zalecił były mechanik co do przepływki to zrobiłem klasyczny test przez wypięcie wtyczki ale wtedy to juz w ogóle nie mogła się uciągnąć tak ze chyba jest sprawna i teraz juz sam nie wiem co jest grane i prosze o jakies rady POZDRAWIAM :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie prosze waz o rade poniewasz nadal mój klekocik ma spadek mocy mimo iż wymieniłem jej N75 oraz dałem turbinke do remontu bo tak zalecił były mechanik co do przepływki to zrobiłem klosyczny test przez wypięcie wtyczki ale wtedy to juz wogule nie mogła się uciągnąc tak ze chyba jest sprawna i teraz juz sam nie wiem co jest grane i prosze o jakies rady POZDRAWIAM :a4fan:

jedna słuszna rada ... zrób diagnoze Vag'iem podczas jazdy i wyniki wklej na forum ....

moge dac jescze druga rade .... kup nowy silnik ..... :twisted:

ale wcale nie musi pomoc :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że masz szczelny układ podciśnienia ? Oba zawory są poprawnie sterowane N18 i N75 ? Akumulator ciśnienia szczelny ? Zawór N18 sprawny ? Turbina na pewno sprawna (sztanga, membrama, wirniki) ? Wężyk ciśnieniowy do ECU drożny ? ECU sprawdzony ? EGR szczelny ? Napięcia na zawory poprawne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dałeś turbinę do remontu, to może teraz trzeba ją odebrać i zamontować w aucie ? Powinno pomóc ;)

Bez diagnozy VAGiem nic nie wymyślimy - albo ucieka ci ciśnienie, albo masz go za dużo, albo masz paliwa nieodpowiednio do powietrza. czyli: albo dolot, albo turbina, albo IC, albo pompa, albo wtryski...

P.S.

Mody: "wogóle" pisze się "w ogóle". Jak już poprawiacie i wrzucacie na czerwono - to w dobrej wersji :bicz::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowi w sobote podpinałem VAGa i wskazał na przepływke czyli ze pomalu wysiada zobaczymy jeszcze jak ją wymiemie co sie będzie działo pozdrawiam i dziękuje za rady

P.S wilkie dzieki SlaVko18v byłem u tego machera którego mi poleciłes :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazał na przepływke

ile razy jeszcze bede pisał ze przepływka nie powoduje notlaufu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do dziś miałem ten sam problem - spadek mocy, przejście w tryb awaryjny i zero frajdy z jazdy. Pomagało odpalanie na nowo. Test VAG'iem pokazał błąd 575 jeśli dobrze pamiętam - złe ciśnienie doładowania. Było kilku specjalistów w pseudo warsztatach, co chciało wymieniać po kolei zawór n75, przepływkę albo nawet cała turbinę. Ostatecznie udało mi się oddać autko w dobre ręce.

Mechanik sprawdził przewody podciśnienia. Były przetarte. Turbinka się trochę zapiekła (brak podciśnienia - nie ruszała się) Pomogło rozruszanie turbinki i autko jak nowe!!!

Koszt: 150 złotych (diagnoza, wstawienie kilku przewodów itp)

Zakład: Auto Centrum Rumia, ul. Grunwaldzka 79

Do dziś autko kopciło i było "gumowe". Teraz czuję jakby połowa koników wróciła:) Ale jazda! Już prawie zapomniałem jak to kiedyś było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie diagnoza VAGem wskazała na przepływke ale dla 100% pewnosci jutro postaram się podać dokładne numery błedów pozdrawiam

no to czekamy ..... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie tak jak obiecałem pojechałem dzis do tego mechanika który robił mi analize VAGem i który stwierdził ze to wina przepływki, dał mi kody błedów i ich opis (a przypominam ze test był robiony w sobote i powtarzany dwa razy i oprócz błedów dotyczących przepływki nic nie wyszło),

a dzis jak podpiął VAGa to nic nie wskazalo zero błędów przepływka dobra choć jeszcze jej nie wymieniłem, sama się naprawiła od soboty szkoda ze tylko ona a nie całe autko bo miałbym problem z głowy nie wiem moze to jego VAG się pomylił ale nie zmienia to faktu ze bryka nadal gubi moc. POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzis jak podpiął VAGa to nic nie wskazalo zero błędów przepływka dobra choć jeszcze jej nie wymieniłem, sama się naprawiła od soboty szkoda ze tylko ona a nie całe autko bo miałbym problem z głowy nie wiem moze to jego VAG się pomylił ale nie zmienia to faktu ze bryka nadal gubi moc.

no czas najwyższy zrobić test podczas jazdy (próba dynamiczna). Pokaż potem logi na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki przypadek u siebie auto gubiło moc po wyjechaniu za miasto, sprawdziłem cały układ powietrza i okazało się, że mała elastyczna część układu jest pęknięta od spodu czego nie było widać na pierwszy rzut oka! po wymianie problem zniknął! :wink:

wrrrr nie będę cię ganiał po postach i cię prosił o zapoznanie się z regulaminem masz ostatnią szansę ->edit by wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...