Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5 TDi Dziwne stukanie w silniku


Spiczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam taki problem ,z pod maski wydobywa sie dziwny dzwiek , raz go slychac a raz nie , takie jakby gluche powietrze sie wydobywalo I zauwazylem tez ze przy kednym z wtryskow jest mokro . Jaki moze byc powod ? Jeszcze jedna uwaga , przy odpalonym silniku ,gdy odkrecilem korek od oleju wydobywaly sie spaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego uzupełnij profil i przedstaw się w odpowiednim dziale i wtedy coś doradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil uzupelniony.

Dodam jeszcze zdjecie pogladowe.

http://www.directupload.net/file/d/4026/26ao8z8i_jpg.htm

Edytowane przez Spiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to że mokro koło wtrysków to te uszczelki guowe do wymiany. A o dźwiek fajnie byłoby uslyszec jakbys nagrał. A to że dym to moga być uszczelniacze na zaworach nagraj to wszystko i cos wywróżymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www42.zippyshare.com/v/JQbeKocZ/file.html

Mam filmik ,okolo 30 sec najlepiej to slychac takie charakterystyczne tssst tssst ,jak by powietrze pod cisnieniem .

Jeszcze jedna uwaga , ciagle musze dolewac plyn chlodniczy bo ciagle go ubywa ,jaki moze byc powod ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie widać żeby gdzieś płyn kapał na asfalt jak stoi odpalony bo jezeli nie to uszczelka zdechła i ztad dolewanie płyny i w korku spaliny. Był przegrzany może. A filmik nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mi temperatura skoczyla ponad 110 lekko I odrazu zgasilem ,poczekalem I dolalem wody, ale nie stracił mocy ani nic,a mechanik mi powiedzial ze cofa spaliny ,dlatego sa spaliny w tum korku od oleju , nie wiem o co mu chodzilo...

Jezeli uszczelka pod jedna z glowic to jaki koszt naprawy?

Myslisz ze jak pojade na computer to cos wiecej sie dowiem,jaka jest przyczyna tych usterek?

Edytowane przez Spiczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikoszt napraw nie wiem bo ja wszystko sam robię. No dobrze byłoby pojechać na komputer skad jestes bo ja mam kompa zawsze chetnie podlacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo.dźwięk jakby uciekahaxego powietrza pod ciśnieniem. Okazało się, że odleciały trzy dzwigienki pod pokrywą zaworów. Do wymiany wałki popychacze, dzwigienki, filtr odmy, który jest odpowiedzialny za utrzymywanie stałego ciśnienia w silniku, wydaje mi się, że ten dźwięk, to właśnie przez zawalony filtr. U mnie koszta to: wałki z popychaczami dzwigienkami i pestkami 2500+ 1000 rozrząd (paski, rolki itd.) 300zl filtr odmy do tego wymiana oleju z filtrem pewnie też z 300-400zl uszczelki pod pokrywy 100zl i robocizna jeszcze dojdzie, strzelam, że z 1000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo.dźwięk jakby uciekahaxego powietrza pod ciśnieniem. Okazało się, że odleciały trzy dzwigienki pod pokrywą zaworów. Do wymiany wałki popychacze, dzwigienki, filtr odmy, który jest odpowiedzialny za utrzymywanie stałego ciśnienia w silniku, wydaje mi się, że ten dźwięk, to właśnie przez zawalony filtr. U mnie koszta to: wałki z popychaczami dzwigienkami i pestkami 2500+ 1000 rozrząd (paski, rolki itd.) 300zl filtr odmy do tego wymiana oleju z filtrem pewnie też z 300-400zl uszczelki pod pokrywy 100zl i robocizna jeszcze dojdzie, strzelam, że z 1000zl

nie taniej wyjdzie zrobić swap na 1.9 tdi awx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak bym go odpalił i usłyszał klekoczące 1.9.... Ehhh nie chce nawet myśleć :D Wolę włożyć trochę kasy w to 2.5 :) Poza tym moc 1.9 - 115km??130?? 2.5- 180km

Edytowane przez nowakd14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...