Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szalona kontrolka rezerwy oraz wskaźnik poziomu paliwa


jan3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

na początek nie udzielałem się za bardzo na forum, moja wiedza mechaniczna nie jest na wysokim poziomie więc wybaczcie.

Wczoraj miałem taką sytuację, wsiadam do samochodu, odpalam, po przejechaniu dosłownie 3 m wskazówka poziomu paliwa spada na głęboką rezerwę i zapala się kontrolka (chociaż paliwa miałem między pół zbiornika a tą pierwszą kreskę na skali nad rezerwą) no i zatrzymuję się, oglądam miejsce gdzie stało auto ale stare plamy nic nie wyciekło, położyłem się pod auto - zbiornik suchy. Ogolnie byłem przerażony że z wyjazdu nici, no ale wróciłem na miejsce i wskazówka sama zaczęła się podnosić, bardzo powolutku ale zauważalnie, nie mniej jednak rezerwa nie zgasła.

Dodam że auto zachowywało sie normalnie jeśli chodzi o obroty itp.

Moje pytania brzmią następująco: co mogło być tego przyczyną, jak tego w przyszłości uniknąć, czy teraz aby kontrolka zgasła wystarczy zatankować czy coś się grzebać w elektronice - a może jakiś bezpiecznik się przypalił i wariuje?

Ogólnie nie znam się na podpinaniu do komputera samochodu i wyszukiwaniu błędów:( a za każdą poradę serdeczne dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź pływak w zbiorniku bo pewnie padł i o tego wariuje Ci wskazówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest temat w warsztacie na takie objawy wskazówki poziomu paliwa.

Po co kupować pływak jak można zregenerować, chyba że już nie będzie czego (wytarte ścieżki)

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/40869-b5-afn-zlokalizowanie-i-naprawa-plywaka-poziomu-paliwa-w-audi-19tdi-avant-automat/

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja też miałem podobne zdarzenie skazówka ni zgruszki ni z pietruszki leciała na zero dostałem się do pływaka ale tam nis się nie działo natomiast na wtyczce która jest wpięta do pływaka zobaczyłem nienieskawy nalot wyczyściłem go zrobił się dobry kontakt i to był strzał w dziesiątkę piwodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam problem tego typu:

Wskaźnik paliwa pokazuję 1/2 w baku ale świeci się rezerwa , licznik 1/2 fis a jak zatankuję po korek to jest wskaźnik ponad stan, czy da się przestawić samą wskazówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne licznik firmy jaeger. Zrob vagiem test zegarów, rozbierz licznik, zdejmij delikatnie wskazówkę i zalóż ją ponownie. Na trochę, ale te liczniki mają to do siebie, że padają :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...