Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Trudny rozruch

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, auto posiadam ok pol roku i kilka razy przytrafilo sie ze po wcisnieciu kluczyka silnik nie uruchomil sie, dopiero za 2-3 razem odpala. Moze zle go uruchamiam... a robie to w ten sposob ze naciskam kluczyk trzymajac juz wcisniety hamulec (automat), poroblem wystepuje tylko z rana na zimnym silniku.

Opublikowano

filtr paliwa kiedy wymieniałeś?

Opublikowano
  • Autor

Tego niestety nie wiem, ja nie wymienialem, musze do ksiazki zerknac

Opublikowano

proponuje zacząć od tego jak nie wiesz kiedy był wymieniany..

Opublikowano
  • Autor

Wedlug ksiazki powinien byc wymieniony 5 tys km temu

Opublikowano

to wymieniaj filtr w 1 kolejności..

w PL nie ma co na tym oszczędzać bo ON nie jest super jakości..

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor

Tankuje tylko aral lub shell i tylko w DE bo tutaj mieszkam i mam dziwne przeczucie ze to nie filter o ktorym mowa, dzisiaj odpalil za drugim razem ale grzalem 2x swiece, pytanko jak odpalacie swoje motory, moze robie cos nie tak...

Opublikowano

jak grzałeś 2 razy świece? przy tych temp po wciśnięciu kluczyka zapala praktycznie od razu bez "zwłoki" na grzanie..

Opublikowano
  • Autor

Po wcisnieciu kluczyka bez hamulca wlacza sie zaplon i tez na chwile zapala sie spirala grzania swiec ,po docisnieciu bez hamulca wyciagam kluczyk i operacja ponowna z tym ze wciskam hamulec i rozrusznik uruchamia sie, na oko wykonuje jeden obrot i powinien odpalic co nie zawsze uruchamia silnik

Opublikowano

moim zdaniem Twoja procedura przy aktualnych temperaturach nic nie daje.. widzisz różnice między zapalaniem od razu a podwójnym?

35 sekunda filmiku - tak zapala? sekundę zakręci..

Opublikowano
  • Autor

Kreci identycznie ,ale drugi dzien z rzedu nie odpala za pierwszym razem , silnik uruchamia sie za 2-3 razem, na cieplym jest tak samo jak na filmie czyli od razu

Opublikowano

Skoro czas na filtr paliwa - wymień i zobacz jaki będzie efekt

Opublikowano
  • Autor

Tak zrobie ale gdyby tylko to bylo przyczyna to na rozgrzanym silniku tez powinno byc cos nie tak a po uruchomieniu zimnego i ponownym odpaleniu jest ok, jutro podjade do serwisu zapytam ile krzycza bo w polowie lipca jade do PL i jesli bedzie duzo taniej to zrobie to w Polsce

Opublikowano

Po wcisnieciu kluczyka bez hamulca wlacza sie zaplon i tez na chwile zapala sie spirala grzania swiec ,po docisnieciu bez hamulca wyciagam kluczyk i operacja ponowna z tym ze wciskam hamulec i rozrusznik uruchamia sie, na oko wykonuje jeden obrot i powinien odpalic co nie zawsze uruchamia silnik

Swiece zarowe dzialaja dopiero jak jest 5*C albo mniej, takze Twoj sposob nic nie zmienia.

Opublikowano
  • Autor

Ok .Czyli swiece odpadaja

Opublikowano

Może to wina słabego akumulatora ?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Aq faktycznie jest chyba od nowosci i kiedys zaswiecila sie kontrolka akumulatora ale nie zwrocilen na to wiekszej uwagi. Ostatnio nie jexdzilem wogole tylko zona do sklepu ok 2 km, wczoraj przegonilem troche po autostradzie i dzisiaj odpalil normalnie

Odswieze temat, jestem po wymianie filtra paliwa, kontroli akumulatora i sprawdzeniu bledow i czasami nadal nie odpala za pierwszym razem a dodatkowo wydaje mi sie ze problem nasila sie bo teraz jesli nie odpali za pierwszym razem toodpala za 3 lub 4, ktos ma jeszcze jakis pomysl

Opublikowano

I co z tymi błędami, nie było żadnych w sterowniku silnika ?

Wygląda to na problem z budowaniem odpowiedniego ciśnienia paliwa przez pompę wysokiego ciśnienia, podczas uruchamiania silnika :hi:

Możliwe przyczyny to cofające się paliwo albo problem z zaworem regulującym ciśnienie paliwa na szynie CR.

Osobiście obstawiam pierwszą przyczynę , trzeba szukać nieszczelności w układzie zasilania w paliwo :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Bledow nie bylo zadnych, dodam ze problem z uruchomieniem wystepuje nie za kazdym razem, mozliwe ze swiece zarowe zaczynaja nie domagac?

Opublikowano

Przy takich temperaturach jak teraz, to jakby nawet wszystkie świeczki były zfajczone, to pwinien odpalać bez zająknięcia :decayed:

A czy problem z odpalanniem nie ma związku np. z ilością paliwa w zbiorniku ?

Albo nie zalezy od tego czy auto np. stoi tyłem albo przodem pod górkę ? :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.