Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB Drzy po wymianie poduszek silnika.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam taki mały problem ... chyba :D. Ostatnio bardzo telepało mi silnikiem (podczas odpalania i gaszenia najbardziej) Przy okazji zerwała mi sie siatka w układzie wydechowym wymieniana 3 miechy temu. Postanowiłem wymienić poduszki silnika. lewa prawa i czlowa. Przod lemforder boczne Febi. Wszystko fajnie, silnik juz nie telepie nie lata itd. lewarek biegów stoi ladnie w miejscu, nie lata. Jednak caly czas czuc drgania na kierownicy, fotelach i pedałach. To takie bardziej mrowienie niz drganie. Na zimnym silniku jest gorzej bo wtedy widac jak drzy kierownica i lewarek zmiany biegów. Na ciepłym troszkę mniej ale jednak. Co może byc przyczyna takiej sytuacji. Mam jeszcze do wy miany ta sietke z ukl wydechowego ale ona raczej nie powoduje az takich drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z febi nie mam dobrych doświadczeń. Kiedyś wymieniałem poduszkę pod skrzynią ale w dieslu to szybciej ją wyciągałem niż wkładałem. Guma była twarda, a samochód drżał tak że można było sobie kierownicą zęby wybić. Po wymianie na oryginalną nie to auto.

Edytowane przez norbert007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dwumas pada

Dwumas wymieniony 2 tys km temu na luka pelen zestaw

Z febi nie mam dobrych doświadczeń. Kiedyś wymieniałem poduszkę pod skrzynią ale w dieslu to szybciej ją wyciągałem niż wkładałem. Guma była twarda, a samochód drżał tak że można było sobie kierownicą zęby wybić. Po wymianie na oryginalną nie to auto.

Właśnie nie spodziewałbym się że febi to będzie lipa. Omijam marki topran maxgear itd. Powiedz mi Ile dales za oryginaly ?? :D Zadzwonie jutro do mechanika i zapytam co proponuje. Na zwrot częsci to chyb a nie ma co liczyć :D. Czy jest szansa że te poduszki się trochę "wyrobią" Czy lepiej zalożyc coś jeszcze lepszego ?? :) ps. a co można spieprzyć przy wymianie poduszek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dieslu to nawet lemfordera daleko do orginalu, ale w benzynie powinny wystarczyc, kazda inna marka ma za twarda gume, przerabialem to. Ja mam obecnie zalozone poduchy uzywane ori ale z 1.8T wiec nie byly wypracowane tak jak z diesli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wszystko drży na zamienniku.oryginał to pewnie dostaniesz tylko w aso/getem.pl tak samo jak do mojego avf , za zamiennik dałem 450zł ,a ori dwie poduchy na getem 900zł . jestem zły ,że dałem tyle kasy na takie badziewie , ale co znowu wydać tyle kapusty na poduchy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wszystko drży na zamienniku.oryginał to pewnie dostaniesz tylko w aso/getem.pl tak samo jak do mojego avf , za zamiennik dałem 450zł ,a ori dwie poduchy na getem 900zł . jestem zły ,że dałem tyle kasy na takie badziewie , ale co znowu wydać tyle kapusty na poduchy?

Powiem szczerze że ja za te febi dałem 200zł :) no plus ta przednia lema za 25 ale to drobne. Jestem niestety pełen obaw zakładając używane części. Nieudane zakupy jeśli chodzi o tą Audi to napinacz paska, przepływka, radio :D, i pare innych pierdół. Niestety mam takiego farta że kupione części zwykle są gorsze od moich :D. Wiecie ogólnie tragedii nie ma, można nawet się do tego przyzwyczaić, ale jak mam zły dzień i mnie wszystko wkur.... to wtedy czuje te drgania :D. Chyba zostane na tym co mam bo nie ma sensu wydawać kolejne 650 zł na nowe poduchy co w sumie wyjdzie ok 1000zł z kolejnym montażem. :) dzięki za pomoc, ale nie omiekszam do mechaniora zadzwonić bo może za bbardzo te poduchy dokręcił :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja febi reklamowałem i oddali kase.

ile dałeś za montaż demontaż i ponowny montaż ?? :D Co kupiłeś zamiast febi i czy jestes zadowolony ??. W jakim silniku wymienialeś te poduchy ? I czy to były poduchy skrzyni czy silnika. Mi ogólnie nie specjalnie drzy bardziej bym powiedział że czuje mrowienie na kierownicy i pedalach. Troche irytujace ale mozna o tym zapomnieć. N ajgorzej jest jak klimę wlącze :D Wtedy to już ostro drży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem to było w dieslu ale innej marki. Montowałem sam, wymieniłem na oryginał.

Edytowane przez norbert007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przednią poduszkę (ta w podporze) kupiłeś może lema lmi25929 PU (poliuretan) biała/kremowa ??? Czy coś innego ? Jak z ustawieniem jej po montażu, na opuszczonym silniku regulowałeś, żeby była centralnie, nie opierała się o "ramkę" możesz podesłać foto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wiesz. nie wiem do końca bo nie zaglądałem do pudełka no bo i po co :D. W poniedziałek będe wymieniac sobie klocki to podjadę do gościa i poproszę żeby mi co nie co o tym odboju opowiedział np. to czy dobrze wyregulował. Poprosze najlepiej o zdjęcie tej pieprzonej osłony bo przez nią nic nie widac i dam znać :D Także w poniedziałek będzie info a na 80 % to była taka poducha

http://google.plczesc/odboj-gumowy-zawieszenia-silnika,audi,a4-8d2-b5-1994-11-2001-09,1-8-t-150km,5-253-4615-100538-0-35-1928201.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Wymieniłem na zamienniki Corteco. Wibracje były takie, że nie dało się jeździć. Mechanik twierdził, że po kilku tygodniach się ułożą, ale to nie prawda. Kupiłem oryginały i jest OK. Trzeba mieć jednak świadomość, że współczesne oryginały nie są już niestety takiej jakości, jak te z końca lat 90. Ale na pewno lepsze, niż zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu bo te drgania trwają i wyeliminowałem wszystkie inne rzeczy które mogły to powodować. Pytanie teraz czy kupować używki oryginalne ? Czy jakieś inne sprawdzone zamienniki bo na oryginał 350zł za sztukę na tą chwilę mnie nie stać. Co innego gdybym wiedział że inwestując 700zł + wymiana będę mieć pewność że nic drżeć nie będzie :D Gorzej jak wymienie i dalej to samo, wtedy bym się pochlastaŁ :D Pytanie, jak rozpoznać używkę w dobrym stanie ? :D W moich wymontowanych olej chlupał w jednej z bardziej zbutwiałą gumą, druga była ori z 2000 roku i w niej nie chlupało ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Febi, ale dla Lamfordera poduszki robi Cortecco. Porównywałem te poduszki w sklepie, jest to dokładnie ten sam wyrób. I obie są nic nie warte. Używanych nie kupuj, bo będą takie same, jak Twoje stare. Na 90% będą bez oleju, a guma będzie sparciała. Nic nie wymyślisz, tylko oryginał. A i tak, nie będzie tak idealnie, jak na tych z pierwszego montażu. Ale są do zaakceptowania, czuć je tylko z zimie przy dużych mrozach. Przynajmniej tak jest u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Febi, ale dla Lamfordera poduszki robi Cortecco. Porównywałem te poduszki w sklepie, jest to dokładnie ten sam wyrób. I obie są nic nie warte. Używanych nie kupuj, bo będą takie same, jak Twoje stare. Na 90% będą bez oleju, a guma będzie sparciała. Nic nie wymyślisz, tylko oryginał. A i tak, nie będzie tak idealnie, jak na tych z pierwszego montażu. Ale są do zaakceptowania, czuć je tylko z zimie przy dużych mrozach. Przynajmniej tak jest u mnie.

Właśnie problem jest jak jest mróz :) w lato to jakoś ujdzie chyba że klimę włącze. Wiosną jadę do gregor10 na program to najwyżej on oceni czy coś z tym robić :) Fakt że ori poduchy wcale nie moga być lepsze nie napawa optymizmem. Szukałem poduch z okolicy i znalazłem parę ciekawych sztuk. Guma nie poparciała i wycieków nie widać. Podjadę z wagą na oględziny :D:D Oryginał waży ok 700 gram z olejem :) także sprawdzę dagtę produkcji i stan, jeżeli nie będa stare i będa pełne to chyba się skuszę ale to raczej temat na wiosnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Febi u siebie miałem przez 30 km wywalilem to z auta bo decha to myślałem że wypadnie.czulem się jak w polonezie jadę wpadły używki z .org i jak ręką odioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...