Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spaliny czuć w aucie


Amigo88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dziwny problem, mianowicie po odpaleniu auta i otwarciu szyby czuję spaliny. Nieważne czy jadę powoli, czy szybko czy też stoję- jak otworzę tylko szybę zaczyna śmierdzieć spalinami. Przy zamkniętej szybie wszytko jest w najlepszym porządku. Nadmieniam iż sprawdzałem układ wydechowy i wydaje się być szczelny. Mam 1.9 tdi 116PS bez pdf. Autko kupiłem zimą a problem widzę teraz gdy zrobiło się cieplej.

Oczywiście prześledziłem całe forum za tym, tematy są podobne ale nic pasującego do mnie ( no chyba że coś przegapiłem to proszę o wskazówkę). Znalazłem nie skończony wątek iż istnieje chłodniczka spalin koła kolektora i czasami się rozsczelnia- jest coś takiego? Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej słabo szukałeś

masz do przejrzenie układ wydechowy a w szczególności plecionki na nim czyli tak zwane tłumiki drgań skrętnych potocznie nazywane plecionkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy słabo, bo jak bardzo układ wydechowy musiał by być nie szczelny żeby - jadąc 100km/h uchylam delikatnie przednią szybę a po 10s czuć spaliny. Przecież to nie możliwe. a propo tej chłodnicy spalin jest coś takiego?

Dodam ze we wcześniejszym aucie miałem taką dziurę w układzie wydechowym że po nogach dawało, a plecionka wyglądała jak ser szwajcarski i o zapachu spalin w aucie nie było mowy podczas jazdy ( ewentualnie na postoju).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym męczyłem. Nie dało się jechać z opuszczonymi szybami. Ale u mnie winę za to ponosiła uszczelka klapy bagażnika. Nie była szczelna i po otwarciu okien zasysało spaliny (podciśnienie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i miałem nieszczelność uszczelki kolektora wydechowego oraz pęknięty kolektor wydechowy. Lubią pękać. Ale ja mam benzyne 1.8T i nie wiem czy diesel ma taki sam układ wydechowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę przy kolektorze czy nie widać spalin na pełnym gazie.

Propo uszczelki przy klapie bagażnika to jak można sprawdzić czy jest szczelna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną była plecionka.Po wymianie plecionki smród spalin skończył się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wymieniłem plecionkę i problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo tej plecionki to widać było że jest popsuta ( nieszczelna) ? czy tak w ciemno wymienialiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tego nie widać

dopiero jak na uruchomionym silniku wejdziesz pod samochód to zobaczysz że wydobywają się z stamtąd (najczęściej trzeba zrobić małą prze gazówkę jeśli uszkodzenie jest w początkowej fazie) spaliny i najczęściej są zasysane do środka auta nawet podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki postaram się to raz jeszcze zweryfikować ale dopiero za dwa tygodnie bedę u szwagra na kanale. Dam znać czy coś znalazlem. Czy plecionka tutaj to drogi gips? kupować ori czy zamiennik tez jest spoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz chyba ori. U tłumikarza bez problemu to ogarniesz. Koszt jakieś 180-250 zł, tylko bierz wzmocnioną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem czasu zajrzeć i obejrzeć lepiej plecionkę, bo musiałem się zająć hamulcami z tyłu. Jak tylko znajdę czas to dam znać co udało mi się ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...