Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Orginalne sprężyny


Patryk41

Rekomendowane odpowiedzi

Mam audi a4 b6 1.9tdi sedan. Z tyłu poprzedni właściciel założył nowe sprężyny KYB oraz nowe amortyzatory Bilstein. Z przodu są orginalne amortyzatory i prawdopodobnie zmienione sprężyny. Kolory przednich sprężyn to zielony pomarańczowy pomarańczowy. Mam felgi 16 na oponach 215/55 i prześwit nad tylnym kołem jest idealny natomias z przodu za duży. Przód stoi sporo wyżej niż tył i bardzo brzydko to wygląda. Chciałbym to naprawić, skorygować. Co radzicie mi zrobić? mogł by mi ktoś rozszyfrować przednie sprężyny? Zawieszenie w wlepce 1BA

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory zielony pomarańczowy pomarańczowy to 5 kategoria wagowa zawieszenia 1BE/1BV w dodatku z B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przód stoi mi o prawie 3cm wyżej niż tył. Na kołach 16 i oponach 215/55 z tyłu mam prześwit od opony do błotnika około 7cm czyli raczej tak powinno być a przód patrzy w góre i jest prześwit nad kołem koło 10cm.

Czyli co radzisz? zmienić przednie na jakie? i tylne KYB zostawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przód stoi mi o prawie 3cm wyżej niż tył. Na kołach 16 i oponach 215/55 z tyłu mam prześwit od opony do błotnika około 7cm czyli raczej tak powinno być a przód patrzy w góre i jest prześwit nad kołem koło 10cm.

Czyli co radzisz? zmienić przednie na jakie? i tylne KYB zostawić ?

Zobacz na wlepce kod wyposażenia jaki jest na przednią oś i bedziesz wiedział jakich szukać. Nie ma różnicy czy B7 czy B6. Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zawieszenie 1BA. Przód: OYJ, Tył: OJJ

Czyli tył zostawić tak jak jest a przód zmienić?

mogłby mi ktoś rozszyfrować bo nie wiem jakie oznaczenia u mnie powinny być?

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sprawdź ale z tego co widzę to masz 2x 9 kategoria. Coś nie tak.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98994-all-b6b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-jak-dobierac-zakres-mas-osi/

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi też wyszło przód kategoria 9 i tył też. Im wyższa kategoria to tym stoi wyżej auto bo nie rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego na odwrót. Przód masz PR-1BA+0JJ; PR-1BR+0JJ , Kolory (od góry ) niebieski, pomarańczowy, różowy. NR. katalogowy 8E0411105BG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stoi bardzo wysoko. Ja na takich samych kołach mam szczelinę od góry opony do błotnika: góra 3,5 cm, dół 2cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stoi bardzo wysoko. Ja na takich samych kołach mam szczelinę od góry opony do błotnika: góra 3,5 cm, dół 2cm.

Bo ma teraz nie te co trzeba założone. Jak założy te które powinny być, bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmienić wszystkie czy te nowe kyb z tyłu zostawić?

Im wyższa kategoria to tym auto stoi wyżej? mogłby mi ktoś to wytłumaczyć

z tyłu mam około 6cm prześwitu miedzy oponą a brzegiem błotnika. Chciałbym żeby przód był delikatnie niższy. Czyli tylko przednie zmienić a tylne zostawić?

Czy na tej kategori 9 samochód bedzie stał bardzo wysoko?

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zmienić wszystkie czy te nowe kyb z tyłu zostawić?

Im wyższa kategoria to tym auto stoi wyżej? mogłby mi ktoś to wytłumaczyć

z tyłu mam około 6cm prześwitu miedzy oponą a brzegiem błotnika. Chciałbym żeby przód był delikatnie niższy. Czyli tylko przednie zmienić a tylne zostawić?

Czy na tej kategori 9 samochód bedzie stał bardzo wysoko?

Jezeli założysz do siebie z wyższej kategorii wagowej auto bedzie wyższe. Jezeli założysz z niższej niż powinno być auto pójdzie w dół. Niestety sa to kombinacjje eksperymentalne na własną odpowiedzialność bo nie wiadomo jak się to wszystko będzie sprawowało, pomijając już kwestie wytrzymałość słabszych sprzężyn. Jak założysz takie, które sa przewidziane do Twojego auta bedzie wyglądało normalnie.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98994-all-b6b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-jak-dobierac-zakres-mas-osi/

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli założe kategorie wagową 9 z przodu i tyłu to będzie równo przód i tył? Czyli jeżeli bym chciał przód delikatnie niżej to wtedy tył kategoria 9 a przód 8 dobrze rozumiem?

Widze że rozumiesz to wszystko. Jak sądzisz lepiej jakby przód był delikatniej niżej czy jeżeli przód i tył równo?

Szukam zdjęcia z kategoriami 9 bo chciałbym zobaczyć jak to wygląda ale nie moge nigdzie znaleźć

Edytowane przez Patryk41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli założe kategorie wagową 9 z przodu i tyłu to będzie równo przód i tył? Czyli jeżeli bym chciał przód delikatnie niżej to wtedy tył kategoria 9 a przód 8 dobrze rozumiem?

Widze że rozumiesz to wszystko. Jak sądzisz lepiej jakby przód był delikatniej niżej czy jeżeli przód i tył równo?

Szukam zdjęcia z kategoriami 9 bo chciałbym zobaczyć jak to wygląda ale nie moge nigdzie znaleźć

B6 i B7 maja na oryginalnych sprężynach zawsze "wiszącą" pupe. Różnica między przodem a tyłem jest zawsze widoczna. Przód jest nieco większy prześwit. Nawet w 1BE i 1 BV. Poszukaj zdjęcia na mobile.de aut z Twoim silnikiem i wyposazeniem a zobaczysz jak w oryginale wyglądają różne zawiasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest moze jakas przewidywana przez ffabryke wysokosc auta np. od ziebi do błotnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest moze jakas przewidywana przez ffabryke wysokosc auta np. od ziebi do błotnika??

Jest wysokość ogólna auta która wynosi dla poszczególnych wariantów 1428–1453 mm. Wątpię żeby w fabryce sugerowali sie miarą, o którą pytasz bo ze względu na wyposażenie, silnik i kóła jakie montowane są, musieliby mieć badzi ile wariacji. Zapytaj któregoś kolegi na forum, majacego identyczne auto, czy poda Ci wymiary od podłoża do krawedzi nadkola dla obu osi. Mierzone oczywiscie na środku nadkola.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie :)

Teraz mam sprężyny ( zielony pomarańczowy pomarańczowy) czyli od b7 od zawiechy 1BE. -- Kategoria wagowa 5

Ksążkowo powinienem mieć (niebieski pomarańczowy różowy) od b6 od zawiechy 1BA-- kategoria wagowa 9 ( 886-918kg)

Mogłby mi ktoś wytłumaczyć? bo ja teraz uważam że te co teraz mam od b7 są słabsze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory zielony pomarańczowy pomarańczowy to 5 kategoria wagowa zawieszenia 1BE/1BV w dodatku z B7.

Pomyliles sie kolego. To co napisales to sa zielony i 3 pomaranczowe PR-1BE+0JE; PR-1BV+0JE, Kategoria wagowa 5, Nr. katalogowy 8E0411105EE

A Ty Patryk41 popatrz dokladnie na te sprezyny jeszcze raz, bo chyba pomyliles sie w odczytywaniu kolorow. Nigdzie nie ma spezyn o kodzie 1 x zielony i 2 x pomaranczowy

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i mam 1 x zielony i 2 x pomaranczowy jakiej one są wagi? bo nie moge nigdzie znaleźć i porównać do tych które powinny być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, ze takich nie ma. Przeszukałem ETKA i nie znalazłem takich.

Zrób zdjęcie i wstaw tu.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...