Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Moje pierwsze Audi 1.8t BEX KUATRO ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Audi A4 B6 2003 BEX 140 KW

oczywiście w KUATRO Avant

Nalatane od nowści 220 000 i dalej działa;)


Długo nie jeżdżę ale jestem pozytywnie zaskoczony cóż może za twarda zawiecha. Na chwilę obecną rozkmniniam co można porobić na tym sprzęcie i zastanawiam się nad ewentualnymi zmianami które można zastosować choć czuję że będzie ich niewiele.

Specyfikejszons:

Nadwozie

- poprawki /zaprawki lakieru może po jakimś czasie detail w postaci jakiejś powłoki

- wycieraczki nano

- polerka lamp

- konserwacja drzwi klapy maski "VAVOLINE ML 550" - zrobione na dniach

- felgi 235/45/17 - poszukuje dojazdówki / propozycje dla quattro?

- tylna tablica podświetlona led'em

- ramki forumowe ;) - za***iste!

Podwozie

- konserwacja "vavoline body" - w najbliższych dniach
- konserwcja profili zamkniętych oraz nadkoli "VAVOLINE ML 550" - zrobione na dniach

- zmiana koloru zacisków z brudnego na czerwień/ srebrny - propozycje?

- dokupiona płyta pod silnik i skrzynię oryginał

Wnętrze S-Line

- standardowo RNS-E angielska/ bez map - dorobić mapki choć trzeba samemu walczyć bo na forum nie każdy chce pomóc;)

- podłączony bluetooth - taki już zakupiłem

- czarna podsufitka

- szyby przód elektyka tył korbkotronic

- przyciemniane szyby tył z klapą

- półskóra

Silnik

- zrobiona uszczelka pokrywy zaworów

- nowe świece

- filtr K&N

- filtr powietrza węglowy olej MANNA i olej motula 8100

- płukanka silnika PROTEC'a

- filtr oleju MANN

- ucieka olej !! / przy lewym intercoolerze opaska była luźna ale ok 1l oleju poszło na 6000 tys km. zobaczymy co dalej.

- na zimę wymiana oleju w skrzyni oraz na dyfrach

- wymiana czujnika położenia wału padł po 5k km czyli po tygodniu od zakupu;) za 25zł oryginał

- montaż LPG - w LPG techu w ich głównej siedzibie "tak tak kryptoreklama" jestem pozytywnie zaskoczony kulturą pracy silnika bo nic nie czuć benzyna / gaz.

Z dodatków to:
- tampomat

- w planach coming home

- zabezpieczenie anty

- może kamerka w klapie tył

Więcej grzechów nie pamietam a żadnego nie żałuję bo Audi chodzi perfekcyjnie prowadzi się dobrze i chicho nawet przy 200km/h. Przesiadłem się z golfa IV 1.9tdi 115km i jest pozytywniea quattro nie żałuję!

PS. Auto zakupione od handlarza z DSW i szczerze polecam. Zero problemów co najważniejsze prawdomówny! A dzis się to ceni. Książka potwierdzona w serwisach za granicą bo auto jest z Dojczlandu.

Foty:

t2465153_821587861-10-1080x720-18-t-190- t2465152_821587861-9-1080x720-18-t-190-k t2465151_821587861-8-1080x720-18-t-190-k
t2465150_821587861-7-1080x720-18-t-190-k t2465149_821587861-6-1080x720-18-t-190-k t2465148_821587861-5-1080x720-18-t-190-k
t2465147_821587861-4-1080x720-18-t-190-k t2465146_821587861-3-1080x720-18-t-190-k




20 sierpnia 2015 roku pańskiego wykonałem płukankę silnika. Ponieważ udało mi się przejechać około 9500km w ciągu 3 miesięcy postanowiłem zabrać się za to sumiennie:|

- płukanka LM
- filtr oleju filtrona 25zł + 4 litry oleju GULF 5w40 za 70zł
- środek do czyszczenia silnika

Całość przebiegła średnio sprawnie tym bardziej że nie posiadałem odpowiednich narzedzi do podwieszenia silnika. Najpierw zalałem płukankę do starego oleju - czarny jak w dieslu;) 15 minut pracy póżniej
sposzczenie oleju auto na podnośnik a reszta przepisowo. A więc:
1. Sanki w dół

2. Micha w dół nagaru i syfu było pod dostatkiem (płukanka robi swoje)

3. Czyszczenie srodkiem do mycia silników miski oraz spodu silnika ponieważ na sciankach także znajdował się gruby nalot nagaru jak w kominie w zakładowej palarni.

4. Przemyłem wszystko benzyną tak aby nie zachlapać korby (tylko sciany)

5. Miska wymyta i założona

6. Zdjęta pokrywa zaworów - wcale nie było lepiej
7. Mycie pokrywy i dokładne czyszczenie zakamarków blok było bielutki zero nagaru(?)
8. Załozyłem nowy filtr filtrona i wlałem nowy olej Gulfa przejechałem 50km
9. Spuściłem to co było w środku i olej znów czarny...
10. Załozylem nowy filtr knechta i olej:

Olej Synthoil High Tech 5W-40 I wszystko jest jasne bez przebarwień po prawie 1000km przebiegu.. WARTO;)

FOTKI:

http://www.directupload.net/file/d/4096/8eqc4z8w_jpg.htm"

http://www.directupload.net/file/d/4096/5a8q2yib_jpg.htm"

http://www.directupload.net/file/d/4096/akmtvm9d_jpg.htm"
http://www.directupload.net/file/d/4096/hathfxs7_jpg.htm"

http://www.directupload.net/file/d/4096/keiwo4e6_jpg.htm"

Edytowane przez sams0n

Opublikowano
Foty:

:eusathink:

Opublikowano

chętnie zobaczymy tego bexa

Opublikowano

pamiętam to autko, zwróciło moją uwagę... miałem jechać je oglądać, ale no coż, byłeś szybszy :) przy okazji, możesz przypomnieć nazwę sprzedawcy z serwisu jeśli kojarzysz?

Opublikowano

też ją pamiętam, mam identyczną tylko w 3.0

Opublikowano
  • Autor

Także myślałem nad 3.0 ale bardzo chwalą tutaj silniki 1.8t wiec uznałem co się trafi pierwsze to biorę - cena nie grała roli

Opublikowano

Quattro jak już :wink:

Opublikowano
  • Autor

Masz rację z Quattro się nie żartuje . :kox: Pozdrawiam Krosno.

Opublikowano

Masz rację z Quattro się nie żartuje . :kox: Pozdrawiam Krosno.

Nie chodzi o żarty tylko to twoje kuatro durnowato wygląda... no ale twoja broszka.

Opublikowano
  • Autor

Tak samo jak essi johnson zwłaszcza zaczynając z małej litery. Pewne rzeczy dla jednych są zabawne drugich rażą ot cała w tym filozofia. Dzięki za radę ale pozostanę przy swoim.

Opublikowano

Rób co chcesz... kuatro :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Bardzo Ci dziękuję jesteś wielkoduszny.

Opublikowano

ładniej dla oka wyglądało by KŁATRO :decayed:

Opublikowano

Autko ładne, jak dla mnie wielki plus za to że Avant :)

A co do kuatro ... Co za różnica jak sobie kolega samsOn napisał w tytule? Mamy auto oglądać i nim oko cieszyć [emoji14] a mi się ono podoba :)

Edytowane przez Joziek79

Opublikowano
  • Autor

Dzięki chłopaki KŁATRO też by dobrze wyglądało;) bo jak napisał Joziek79 najważniejsze jest to że ktoś o nie dba a mnie śmieszy forumowe - "tylko brakuje quattro" każdy kupuje to co chce i na co go stać. Ja byłem zmuszony wydać wiecej kaski na ten napęd chociaż jestem jego zwolennikiem i przeciwnikiem jednocześnie. Najważniejsze aby oceniać co w nim zmienić albo podpicować jeśli komuś się tylko tytuł nie podoba to rozumiem że auto jest idealne;)

Opublikowano

ładnie się prezentuje i to najważniejsze :thumbup1:

pomyśl o czyszczeniu michy i smoka pompy oleju

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za podpowiedź. Jedna rzecz mnie drażni że zalałem go motulem Xclean FE 8100 5w30. Powoduje to że właściwości tego oleju może i coś tam oczyszczają lub wypłukują lecz przy wysokich obrotach tzn autostradowych mocno się spala. Na chwilę obecną mało będę jeździć ale przed zimą planuje powyższcze czynności. Mam w pn umawiam się na sprawdzenie ciśnienia oleju.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

KOLEGO JAK BYŚ MYŚLAŁ NAD ZMIANĄ TEGO BEX TO DAJ ZNAĆ

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.