Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Zaraz po odpaleniu nie trzyma obrotów - spadają do 600-700


cichy1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po odpaleniu gdy silnik jest zimny to obroty spadają do 600-700 i wracają do 900 ale są nie stabilne tzn wskaznik spada do np 800 i spowrotem i tak dopuki nie przygazuje pare razy. A czasami też w takiej sytuacji jak odpalam i jest zimny to trzyma stabilnie 1100 i po krótkiej jezdzie jak wcisne sprzęgło to juz spada do 900... czemu tak sie dzieje troche to dziwne raz sie dusi a raz trzyma wyzsze obroty... :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od czyszczenia przepustnicy bo w ADR to podstawowy problem zwiazany z obrotami,po przeczyszczeni nie zapomnij jej zaadoptowac,byc moze jest to czujnik tempetatury do wymiany i pare innych jeszcze mozliwosci ale to raczej po zdiagnozowaniu vagiem zeby nie wydawac bez potrzeby pieniedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak silnik zimny po odpaleniu ma wyższe obroty 1100 bo zadziałało automatyczne ssanie,a jak trochę się rozgrzeje to ssanie się wyłancza i obroty spadają do 900.Tak jak kolega wspominał przeczyść przepustnice i zobacz czy nie rozszczelniła się odma pod kolektorami bo u mnie pękła i też falowały obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanie czasami jak odpale po długim czasie to słychać dobiegający z silnika dźwięk jakby coś było nienasmarowane nie wiem jak go określić.. :disgust: jak przygazuje to ten dźwięk wraz z obrotami coraz intensywniej słychać po krótkiej jezdzie tego już nie ma i nie zawsze to występuje. Dodam że po wymianie kompletnego rozrządu nic się nie zmieniło hmmm... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długim postoju auta przeważnie po odpaleniu odzywają się na krótką chwilę popychacze hydrauliczne,zależnie jak się ustawią raz się odzywają ,raz nie a może już odzywa się łańcuszek z napinaczem(jaki przebieg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 200 tyś powinno się wymieniać łańcuszek ale dokładnie musisz zlokalizować czy to na pewno to bo trochę kosztuje.[br]Dopisany: 31 Październik 2008, 18:01_________________________________________________No i jeszcze jedno kiedy był wymieniany olej i filtr i jaki olej to też jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem, po odpaleniu na zimnym silniku rano obroty spadają na biegu jałowym przez chwilę do 700-800 obrotów ale dosłownie na chwilę. Jak przejadę kawałek już wszystko się normuje. Zauważyłem jeszcze, że w momencie, gdy pojawia się problem auto słabo reaguje na gaz. Przepustnica przeczyszczona. Co może być przyczyną ? Uszkodzona przepustnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...