Skocz do zawartości
IGNOROWANY

falujące obroty silnika


killer92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nie znalazlem rozwiązania,a oblecialem pol neta.Mianowicie falują mi obroty po dodaniu gazu i puszczeniu a nastepnie sie ustatkują na 850 i jest ok.A chodzi o to że po włączeniu klimy to jest masakra pływają jak szalone a ostatnio to nawet auto gaśnie gdy jest gorąco na dworze.Byłem na gazowni-podpinali sie i katem ucha uslyszalem o zbyt duzej temp. gazu(nie wiem czy to ma cos wspólnego)ale na benzynie też mi falują.I autko sie muli jakby mialo z 70km po włączeniu klimy..Myślę że przepustnica by tak nie muliła.Odma i podciśnienie zrobiłem,sondy nie mogę wykręcić by podmienić a oscyluje chyba dobrze bo w zakresie 0...-0.8.Tylko nie wiem od czego są % bo tam mam ujemne wartosci(jak to sprawdzić).Błędy usunięte i nie ma żadnego,kiedyś był o składzie mieszanki-ale mysle ze to od różnicy paliwa bo teraz mi nie pokazuje go chociaz pojezdze i sprawdze jeszcze.Co myślicie o tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to przy klimie będzie zawsze samochód słabszy, no ale bez przesady :P:)

Daj logi tej sondy i przepływki będzie wiadomo więcej :) Jak nie masz możliwości ich zrobienia, to odłącz mu najpierw przepływkę i zobacz co się będzie działo, jeżeli to nie pomoże to podłącz przeływkę (skasuj jej błąd) i odłącz sondę, jeżeli i to nie pomoże to pisz będziemy kombinować dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz tak robilem odlaczylem przeplywke to było zamulenie.po pdlaczeniu sondy nie bylo bledu ani roznicy i zgupłem :Pale wczoraj mialem blad a falowanie dalej bylo,tylko nie jezdzilem,tak.


http://www.directupload.net/file/d/4048/zmye4j4o_jpg.htm

http://www.directupload.net/file/d/4048/htlfsj8s_jpg.htm

nie wiem, czy dobrze zrobiłem.

Edytowane przez killer92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logi raczej dobrze zrobiłeś, ale otwarcie ich w OpenOffice niestety nic nie da :) Są totalnie nieczytelne :) użyj tej stronki i wstaw co wypluje :)http://vaglog.pl/?l=pl

Edytowane przez ja74687
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to są dobre logi :facepalm:

od 1500 do 6500 gaz w podłodze i wrzócaj na vaglog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z adaptacją przepustnicy? Może też być winna sonda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś włączyłem klime podczas jazdy wcisnalem sprzeglo jak dojezdzalem do ronda i autko zgaslo.wrocilem do domu podpinam pod kompa i zero błędów więc zrobiłem logi na benzynie.Sprawdzajta o co ma focha. :)

http://vaglog.pl/log_225220.html

A co do tej adaptacji przepustnicy to jak to zrobić? bo może pomoże-po otwarciu maski na jalowym zauważyłem jak czarny plastik chodzi od przepustnicy równo z falujacymi obrotami.


Panowie czekam na jakąś podpowiedź!

Edytowane przez killer92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No logi sondy wyglądają bardzo słabo niestety, myślę że będzie potrzebna wymiana bo takie duże wartości + i - jeszcze nie spotkałem :) Zrób jeszcze tak: odłącz mu klemy na noc i rano jak odłączysz klemy nie dotykając niczego (skrzynia na luz, nogi przy fotelu) przełączasz zapłon na ok 1 min następnie wyłączasz zapłon na ok 30 s. i następnie odpalasz samochód. Zrób wtedy logi i wstaw ponownie :) (Napewno nie zaszkodzi bo to jest reset sterownika, ale myślę że nie za wiele pomoże :)


daj jeszcze logi przepływki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie ten reset i zobacze jak oscyluje na jalowym,jesli bedzie jak bylo to wymienie sondę i wtedy zrobię ponowne logi.Tylko to trochę potrwa bo muszę wyciągnąć cały kolektor wydechowy bo nie mogę jej odkręcić :( Przepływka dobrze chyba pracuje bo po odlaczeniu silnik się zamula..Po odlaczeniu sondy brak reakcji

A mam pytanie czy można lutować kable od sondy czy będzie łapać błędy bo tak slyszalem ale tez robią nowe sondy bez wtyczek ? chciałbym wziąć sondę z 04r a ma za krótki kabel.

Edytowane przez killer92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tyle podpowiem, że po załączeniu klimy obroty mi się delikatnie podnoszą tak do 1100 obr/min

I tak to powinno chyba prawidłowo działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...