Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba o pomoc w wyborze radioodtwarzacza samochodowego z obsługą SD BT + FLAC o ile się coś znajdzie.


ShatyMK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyborem wysokiej jakości sprzętu car audio które zaspokoi moje wysokie oczekiwania odnośnie całego pasma, góra środek dół, z dobrej jakości wyjściem na subwoofer (radia bardzo różnią się pod tym względem). Do tej pory przesłuchałem naprawdę dużo radioodtwarzaczy, między innymi sam posiadałem Pioneera z serii DEH 4000UB, jak na pierwsze zakupione przeze mnie radio grało dobrze, fajnie zgrywało się z subwooferem solinga cp123 + 350W carpower,

Pioneer%20DEH-4000UB.jpg

później w A4 B5 Pioneer DEH 4200SD, bardzo fajne radio, jednak cały czas czegoś brakowało mi w dźwięku, muzyka rockowa miała za dużo piasku, nie było słychać takiego pięknego stereofonicznego brzmienia, chociaż dużo zależało od utworu, niektóre kawałki brzmiały pięknie, przestrzennie, inne ostrzejsze trochę słabiej, muzyka klubowa i DnB z subwooferem brzmiała godnie :)

DEH4200SD1.jpg

Kolejnym modelem który był obecnie użytkuję, jest SONY MEX-BT2600 który nabyłem razem z autem. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym radioodtwarzaczem, posiada BT, wbudowany zestaw głośnomówiący no i przede wszystkim jakość dźwięku radia jest bardzo przyzwoita. Gra bardzo przestrzennie, fajnei buduje scenę muzyczną, jednak też po jakimś czasie zaczęło mi czegoś brakować w tym dźwięku. Subwoofer na tym radiu gra troszkę twardo, nie do końca przyjemnie, chociaż sumarycznie dobrze zgrywa się z całością. Od pewnego czasu zaczęłem testować inne radioodtwarzacze, o tym poniżej:

sony_MEX-BT2600.jpg

Udało mi się dostać na testy na miesiąc Pioneer DEH-P88RS-II, mega miazga, ale nie posiada USB i BT, jedynie CD, jak na razie faworyt (cena za używkę około 800zł) Jakość dźwięku na chyba najwyższym poziomie, chociaż po miesiącu użytkowania też zaczęło mi czegoś brakować. Subwoofer gra an nim pięknie, miękko, w końcu słychać wyraźne basy w bardzo dobrej jakości. Dźwięki sa precyzyjne, instrumenty się nie sklejają, gra pięknie, jednak w miarę stonowanie,liniowo, można by powiedzieć audiofilsko :P Jedyna wada to brak czytnika SD i modułu BT.

Pioneer%20DEH-P88RS-II.jpg

Kolejne radio które wpadło na testy to Alpine CDE-170RR, powiem w skrócie, nie warto w ogóle się tym interesować, jeśłi ktoś poszukuje jakości dźwięku, odpowiedniej dynamiki i przestrzennego stereofonicznego dźwięku. sub grał twardo, nieprzyjemnie, ogólnie według mnie tragedia. Ogólnie, w momencie kiedy podłączyłem z powrotem moje radio MEX-BT2600 byłem znów zachwycony jego brzmieniem.

Radioodtwarzacz-ALPINE-CDE-170RR-1-73178

Prośba do osób które posiadają Audi A4 B6 z fabrycznym nagłośnieniem Audi Sound System (u mnei nie ma suba na tylnej półce) o opinię jakie macie u siebie radioodtwarzacze i jak to u was gra. Chciałbym zakupić rozsądny model radia, najlepiej coś z nowej serii Pioneera lub Kenwooda, ewentualnie jakaś używka w rozsądnej cenie, myślę że przedział cenowy w granicach 400-1000zł.

Głównie zależy mi na:

-Wysoka jakość dźwięku, bardzo dobra dynamika, stereofoniczne czyste przestrzenne brzmienie z możliwością zaawansowanej korekcji

-Obsługa kart SD (ewentualnie w ostateczności USB)

-obsługa formatu FLAC, ewentualnie niekoniecznie

-dobrej jakości wyjście na subwoofer (ewentualnie podzielcie sie swoimi odczuciami jak to gra u was)

-(opcjonalnie, różnokolorowe podświetlenie)

Ze swojej strony jeśli ktoś chce mogę dokładnie opisać brzmienie każdego z wymienionych w poście radioodtwarzaczy, gdyby ktoś szukał podobnego dla siebie. ;)

Na ten moment, jedyne nowe radio które chyba spełniłoby moje oczekiwania to: KDC-BT47SD

http://www.kenwood.eu/car/receivers/sd_receivers/KDC-BT47SD/

Edytowane przez ShatyMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpine kolego jest bardzo dobry mam już czwarte z kolei tej firmy radio i jestem bardziej zadowolny niż z piooniera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpine kolego jest bardzo dobry mam już czwarte z kolei tej firmy radio i jestem bardziej zadowolny niż z piooniera

Możesz podać modele które miałeś okazję przesłuchać u siebie? Podaj również model który aktualnie użytkujesz.

Stare Alpine faktycznie grały pięknie, ale ta nowa seria to jakaś porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdy lubi jakąś barwę dźwięku. Też szukałem radia na flac... Ale nic sensownego nie znalazłem... Pionka odpuść bo mi też czegoś w ich dźwięku brakuje... 88 pionka też uważam za jedno z najlepszych ;-) podobno nowe kenwoody fajnie grają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu tygodniach poszukiwań, wybó padł na KDC-BT73DAB

http://www.kenwood.eu/car/receivers/all/KDC-BT73DAB/

We wtorek powinno do mnie dotrzeć, zdam relacje z odsłuchu. Radyjko posiada juz procesor dźwięku więc powinno zagrać "ładnie" :) Ciekawe czy będzie mogło konkurować z pioneerem PRS

Edytowane przez ShatyMK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej starej a6 C4 mialem alpine, gral swietnie

w aktualnej a4 mialem (krotko) tez alpine, cd/mp3 gralo naprawde super, ale odbior radia to katastrofa, dlatego wrocilem do originalu a aktualnie zmiana na 2din BNS 5.0.

np: http://www.alpine.de/p/Products/cd-head-units19/cde-196dab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten alpine zagrał lepiej niż ori radio? Mi zależy głównie na jakości dźwięku, dobrej dynamice i bardzo dobrej scenie muzycznej. Dźwięk ma być przestrzenny i żywy. Wiem ze ori radio gra bardzo przyjemnie i dlatego zastanawia mnie jak w porównaniu z ori kształtuje się ten alpine ;) We wtorek dam znać jak zagrał mój kenwood ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o mp3 i cd to alpine gral lepiej, radio natomiast jak juz pisalem cienko bo odbior slaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się dokładniejszego opisu ;) Ale dobre i to :) Na tym alpine głośniki nie wchodziły w przester przy większych głośnościach? Wbudowany wzmacniacz dawał radę napędzić fabryczne głośniki?

PS. Własnie odebrałem przesyłkę od kuriera i po pracy montuję Kenwooda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przester wchodzily jak juz w aucie nie szlo wytrzymac.

jestem ciekaw jak kenwood gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak ten kenwood gra. Zmieniam u siebie oryginalne głośniki w drzwiach na Bose, do tego mam suba zewnętrznego Infinity + wzmacniacz jbl, zastanawiam się co jeszcze mogę wyciągnąć z tego sprzętu, radyjko mam Sony DSX-S300BTX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie :) Kenwood szału nie zrobił :( nie gra źle, nawet w niektórych utworach całkiem przyjemnie, ale trzeba się nieźle nakręcić w konfiguracji żeby dźwięk stał się przyjemny. Po podłączeniu radia i uruchomieniu jakiegokolwiek utworu bez konfiguracji według mnie Kenwood wypada na przeciętniaka, i chętnie wrócę z powrotem do mojego sony, który o dziwo gra lepiej. Fakt, Kenwood jest bardzo selektywny, ale brzmienie nie powala. Gdzieś wyczytałem, ze jeśli ktoś poszukuje radioodtwarzacza który zagra dobrze, to powinien szukać sprzętu z przed 10 lat i chyba w taką stronę to zmierza. Mój Sony z 2008 roku gra na tyle dobrze że cieżko znaleźć coś co zagra lepiej. Im bardziej wchodzę w temat, tym bardziej utwierdzam sie w przekonaniu że ciężko będzie kupić coś w rozsądnych pieniądzach (do 1000zł)

Ewentualnie może spróbuję jakiegoś Alpine z średniej/wyższej półki ale też nie jestem zbytnio przekonany. Najchętniej bym stestował tego nowego Pionka DEH-80PRS, o ile gra tak jak swój poprzednik, ale ciężko znaleźć na jakimkolwiek forum coś więcej na temat tego radioodtwarzacza.

Pewne forum "car audio" miało nawet taki wątek dotyczący porównania tych dwóch pionków, ale jakiś "bystry" admin wykazał się dojrzałością i zamknął ten temat, nie wiadomo dlaczego. Może "jaki admin takie forum" ;) Nie to co u nas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, ze jeśli ktoś poszukuje radioodtwarzacza który zagra dobrze, to powinien szukać sprzętu z przed 10 lat i chyba w taką stronę to zmierza. Mój Sony z 2008 roku gra na tyle dobrze że cieżko znaleźć coś co zagra lepiej. Im bardziej wchodzę w temat, tym bardziej utwierdzam sie w przekonaniu że ciężko będzie kupić coś w rozsądnych pieniądzach (do 1000zł)

Nie bez powodu m.in. CDA 98xx series nadal trzyma wysoką cenę.

Ja na Twoim miejscu zostawiłbym to radio, które masz, a zainwestował w maty wygłuszające drzwi. Jeśli chcesz poprawy jakości, to zacznij od początku :) Po takim zabiegu możesz zyskać więcej niż żonglująć w kółko odtwarzaczami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damiano, to Ty? :)

Zgadza się, ale żeby wykonać to zgodnie ze sztuką, dobrze by było wymienić kable, dorzucić nowe głośniki, pruć tapicerkę, wstawić zwrotnice, dodatkowe wzmacniacze i wtedy można powiedzieć że powinno to zagrać dobrze, ale wtedy trzeba już wymienić wszystko :) Niestety są to dosyć duże koszta, a kwotę rzędu 5-6tys wolałbym przeznaczyć na Stage2 :)

Według mnie każdy radioodtwarzacz zagra inaczej i szukam czegoś co na moim setupie głośnikowym zagra najlepiej :) Na ten moment Pionek DEH-P88RS II wygrał, zaraz za nim, o dziwo sony którego testowałem. Na razie zostawiam wszystko tak jak jest, może za jakiś czas wpadnie mi jeszcze jakieś inne radyjko na testy to podzielę się opiniami.

Ewentualnie może sam zabiorę się tylko za wygłuszanie, ale ciężko będzie znaleźć na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę wątek, coś tam od ostatniego postu osłuchałem, wyrobiłem sobie jakieś różne opinie, ostatnio kupiłem najnowszy model 100Wx4 odtwarzacza SONY więc podzielę się opinią, niech kawałek wiedzy zostanie na forum ;) 

[RECENZJA SONY MEX-GS820BT]

Cześć,

Ostatnio szukałem radioodtwarzacza z obsługą FLAC, wybór padł na SONY MEX-GS820BT czyli najwyższy model ze średniej półki SONY o mocy "100Wx4". Chciałbym podzielić się opinią na temat tego radioodtwarzacza, ponieważ sam osobiście nie mogłem znaleźć zbyt wielu informacji.
Od razu zaznaczę, że pomysł zmiany dotychczasowego radioodtwarzacza, czyli starego SONY MEX-3600U narodził się ze względu na brak obsługi plików FLAC oraz braku podświetlenia które by pasowało do reszty auta 1f609.png?_nc_eui2=AeFnE4KHN_WhSPQay_kzD Przy okazji liczyłem, że nowszy model zagra dużo lepiej i tu niestety się delikatnie zawiodłem.
Nie będę generalizował, bo nie słyszałem wszystkich modeli SONY, rozważałem też MEX-N6002BD ale po doświadczeniach z modelem 820GS chyba sobie odpuszczę, a recenzja dotyczy tylko i wyłącznie modelu MEX-GS820BT w oparciu o moje doświadczenia odsłuchowe innych modeli radioodtwarzaczy.
Żeby całkiem nie skreślać GS820BT, na obronę muszę napisać, że jeśli chodzi o obsługę, funkcje, i samo brzmienie jako takie (gdybym nie miał porównania) określiłbym je na bardzo dobre, bo i wokale i instrumenty brzmią tu naprawdę dobrze, dynamika też jest na bardzo dobrym poziomie a także budowanie sceny i przestrzeni też jest akceptowalne i na pewno tu występuje. Radio posiada wiele funkcji ulepszania dźwięku, niestety w większości są to ulepszenia które wprowadzają więcej bałaganu niż poprawy, ja głównie używałem korektora, który faktycznie jest precyzyjny i nie ważne po jakiej korekcji, dźwięk jest nadal przyjemny co jest bardzo na plus dla tego radioodtwarzacza. Funkcja Extra Bass wcale nie dotyka tylko niskiego pasma, jest to tak jakby 2 pozycyjny loudness i w sumie brzmi to akceptowalnie, według mnie lepiej użyć 1 poziomu extra bass i skorygować resztę equalizerem niż bawić się w ulepszacze i odzyskiwanie jakości z mp3 jakimiś pseudo sound enchancerami, DSO itp. Rewelacyjną funkcją według mnie jest możliwość sterowania ustawieniami radia z poziomu smart-fona, jest to wygodniejsze, szczególnie w przypadku korektora (chociaż przywykłem do sterowania z wyświetlacza). Z poziomu aplikacji na androida można również w wygodny sposób przeglądać nośnik USB wpięty w radio. Swoją drogą wielki minus za zastosowanie tak podstawowego wyświetlacza w tym modelu, przydałby się chociaż wyświetlacz taki jak oferuje Pioneer gdzie można bardziej komfortowo przeglądać foldery z poziomu radia w 2 liniach graficznych. Co do samego sterowania radiem nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, pomimo małego wyświetlacza, sterowanie jest czytelne i proste, każdy przycisk pod ręką, przerzucanie do kolejnego folderu z poziomu Radia, przeszukiwanie korzystając z lupki też jest akceptowalne. Radio gra żywo, barwnie, selektywnie co jest jego wielką zaletą, instrumenty i wokale są bardzo dobrze wyeksponowane, bass jest dobrze kontrolowany choć mógłby być nieco cieplejszy, korekcja subwoofera jest dosyć precyzyjna jednak po idealnym dostrojeniu, brzmieniowo nie różni się wiele od mojego starego modelu (MEX-3600U). 
Pierwsze wrażenie po podłączeniu tego radioodtwarzacza było bardzo pozytywne, stwierdziłem, że chyba nie gra gorzej, jednak po chwili zacząłem szukać i kręcić ustawieniami bo czegoś brakowało mi w utworach które dobrze pamiętałem jak grały na starym SONY. Trochę te niedoskonałości przyćmiły bajery w stylu podświetlenia, sterowania z poziomu smartfona, obsługi plików FLAC, jednak zgodnie z tym co sobie założyłem po kilku dniach odsłuchu z powrotem podłączyłem MEX-3600U i doznałem szoku, to było wrażenie porównywalne z zatkaniem i odetkaniem uszu. Nie ukrywam ze w międzyczasie testowałem też inne radioodtwarzacze i mimo wszystko ze wszystkich testowanych przeze mnie odtwarzaczy ten sony i tak zagrał najlepiej, ale nie sięga brzmieniowo do pięt staremu wysłużonemu MEX-3600U.
Byle jakie MP3 w niskiej jakości zagrało na starym sony lepiej niż najlepszej jakości FLAC na MEX-GS820BT. Decyzja jest jednoznaczna, zostawiam stary model sony, pogodziłem się z niebieskim podświetleniem i brakiem obsługi FLAC i na spokojnie będę testował również inne radioodtwarzacze, może w końcu znajdę ten święty grall 1f609.png?_nc_eui2=AeFnE4KHN_WhSPQay_kzD

Podsumowując model MEX-GS820BT
Dźwięk: 6,5/10
Funkcje: 8,5/10
Łatwość obsługi: 9,5/10
Design: 8,5/10 (mi bardzo przypasował)

Poniżej link do strony producenta i pełny opis:
https://www.sony.pl/…/radioodtwarzacze-odtwarza…/mex-gs820bt

Dodam, że radioodtwarzacz był testowany w Audi A4 B6 na standardowym systemie Audi Sound System. Z moich doświadczeń w tym samym środowisku odsłuchowym każdy radioodtwarzacz który testowałem zagrał zupełnie inaczej. Kiedyś spotkałem się z komentarzem mówiącym, że nie ważne jakie radio kupisz bo wszystkie w podobnej cenie grają tak samo, że trzeba wymienić głośniki. Jak najbardziej, zgodzę się że wymiana głośników ma sens, ale jeśli nie chcesz pruć tapicerki i robić rewolucji to polecam zmianę radioodtwarzacza bo każdy ma innej jakości wbudowany DAC, wzmacniacz oraz każde gra inna barwą. Można wiele poprawić wymieniając tylko radioodtwarzacz.

Poniżej dodaję taki mój mały ranking ze wszystkimi radioodtwarzaczami jakie miałem okazję testować, ranking dotyczy tylko i wyłącznie brzmienia, bez skupiania się na funkcjach. Na pewno nie wypisałem wszystkich modeli, wrzuciłem te które pamiętam i miałem na pewno u siebie w aucie. Obecnie na celowniku do testów będę miał Alpine ute92bt bo go po prostu nie słyszałem, wiec może coś się zmieni w rankingu 1f609.png?_nc_eui2=AeFnE4KHN_WhSPQay_kzD

1. SONY MEX-3600U, 
2. SONY MEX-2600BT
3. Pioneer DEH-P88RS II
4. SONY MEX-GS820BT
5. Pioneer DEH-4200SD
6. SONY MEX-BT3900U
7. Pioneer DEH-4000UB
8. Kenwood KDC-BT73DAB
9. Pioneer DEH-X8700BT
10. LG LCS500UR
11. Alpine CDE-170RR

Trochę się rozpisałem, więc jeśli tu dotarłeś i miałeś okazję usłyszeć którykolwiek z powyższych radioodtwarzaczy to podziel się opinią czy udało Ci się znaleźć coś co gra lepiej 1f609.png?_nc_eui2=AeFnE4KHN_WhSPQay_kzD

 

TRP6tfsmibXlz9G_cNxFHYAxE32-5dfC85tOU8Gz

BsLSeim_04Q19WrkSGVbPh1-c3AYgIJcnATGSP5T

NrZsVMTDqDyGtXHOXIRwgRP7T-17Nza7gxiJt4kh

ELuHTpVkXm8CwhjWVRJCirHu1PnjKsvHA2P3yIce

ro0lleuBg_37uW0dYZPQo5WDpd7nhZcWemRFJvO6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...