Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator na wymianę?


grax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przyszedł czas na wymianę mojego akumulatora w aucie.

Mam Audi A4 B8 2.0 Diesel 120KM.

Akumulator jaki posiadam obecnie jest to dokładnie firmy

Moll - 8K0915105F MLA 1902055HGA - 110AH DIN

Czy taki na zamianę będzie dobry?

http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s5-77-ah-780a-2014-2015-i4856011590.html

Bieguny + i - itd wszystko będzie pasować? Proszę o podpowiedź z którym będzie prawidłowo wszystko śmigać i ew o linki tutaj bądź na PW.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli obecnie masz 110AH, to taki musisz założyć, ten z linka ma 77AH. Następna kwestia to twój obecny aku jest prawdopodobnie AGM, więc nie możesz pakować zwykłego aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nigdzie aby pisało agm. Podałem dokładnie jaki to. Pomoże mi kto to ustalić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 110 Ah to o mniejszej pojemności nie zakładaj. Szukaj najlepiej takiego samego gdyż w b8 coś tam się koduje. Jest nawet o tym temat . Trafną odpowiedź da Ci na pewno Grześ wrclaguna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z nim i mówił że mogę wsadzić ten 77ah tylko muszę zakodowac w vcds. Na forum są kodY do odpowiednich aku. Jak się wejdzie na stronę Varty i dopasuje akumulator to też pokazuje o tej mocy. Nie musi być koniecznie 110ah. Są dedykowane też o mniejszej mocy Ale prad rozruchowy jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ma kto jakąś instrukcje jak prawidłowo przeprowadzić wymianę akumulatora?

Tam widziałem przy klemach są jakieś sterownik układu kontroli akumulatora i układu odłączania.

9ddff90c44d099579fde686075036e6c.jpg

Czy może ktoś opisać jakie klucze itd będą potrzebne i jak po kolei krokami to zrobić, aby prawidłowo wszystko przebiegło.

Dzięki!


Znalazłem super filmik ktory przedstawia wymianę krok po kroku.

Może komuś się przyda.

http://www.carcarekiosk.com/video/2009_Audi_A4_Quattro_2.0L_4_Cyl._Turbo/battery/replace_battery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w filmiku jest też coś o kodowaniu nowego akumulatora ?

bo jak nie to pamiętaj że musisz dokodować nowy akumulator ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Pamiętam. Już sobie przygotowałem wszystko :)

P.s W filmiku pokazane jest, że do klem podłącza prostownik chyba w celu podtrzymania zasilania.

Jeśli tego nie zrobię to nic się nie stanie, tylko zgubi ustawienia użytkownika itd i przywróci fabryczne auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem porażka. To już nie można w b8 odciąć aku bo coś tam się stanie. Tragedia. Niby wszystko ok. tylko nie wiem co będzie jak niedaj Boże padnie komuś aku nagle i to na przykład za granicą na jakimś za....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie czy jak nie podłącze prostownika tylko normalnie odepnę akumulator i wymienię, to wszystko będzie ok hm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby podtrzymanie będzie ale czy będzie wszystko ok to trudno powiedzieć. W końcu tu kodowanie nie jest na darmo. (Niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Pamiętam. Już sobie przygotowałem wszystko :)

P.s W filmiku pokazane jest, że do klem podłącza prostownik chyba w celu podtrzymania zasilania.

Jeśli tego nie zrobię to nic się nie stanie, tylko zgubi ustawienia użytkownika itd i przywróci fabryczne auta.

hmmm no ja podmieniałem na podłączonym to nic nie potraciłem.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem. Pamiętam. Już sobie przygotowałem wszystko :)

P.s W filmiku pokazane jest, że do klem podłącza prostownik chyba w celu podtrzymania zasilania.

Jeśli tego nie zrobię to nic się nie stanie, tylko zgubi ustawienia użytkownika itd i przywróci fabryczne auta.

hmmm no ja podmieniałem na podłączonym to nic nie potraciłem.. :D

Tzn robiłeś idetycznie jak na filmikach tak? Podpinałeś prostownik do klem przed odłączeniem ich od akumulatora?

Wskazywanie poziomu naładowania mam aktywowane. Zastanawiam się czy jak odłącze aku bez prostownika np czy nie po tracę wszystkich ukrytych menu i funkcji, raczej nie powinno bo to jest zakodowane w oprogramowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny mankament to pewnie adaptacja szyb oraz zerowanie czasu na liczniku i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny mankament to pewnie adaptacja szyb oraz zerowanie czasu na liczniku i tyle

a tak strzelam tylko.

Jakbym miał jakieś ustawienia wtrysków adaptacje itp też może się przywrócić do fabrycznego ?

Edytowane przez grax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione. Straciłem tylko inspekcje i musiałem ja zresetować. Tak wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nigdzie aby pisało agm. Podałem dokładnie jaki to. Pomoże mi kto to ustalić?

Powinien być taki aku

http://allegro.pl/akumulator-varta-agm-105ah-950a-lodz-92-95-100-i5631643014.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopię trochę temat.

Idzie zima a aku słabnie wiec pomyślałem o wymianie. Dzwoniłem do ASO to mi powiedzieli 810 zł za sam akumulator więc szukam jakiejś alternatywy.

Aktualnie mam założony akumulator

Moll 8K0 915 105 E

12V 450A 95ah DIN

760A

i mam takie pytania.

1. mam szukać akumulatora co ma 760a a nie 450a prawda ?

2. z racji że takich samych parametrach tzn 95ah i 760a znalazłem akumulator tylko banner'a to czy mogł bym kupić akumulator Molla czy Varty który będzie miał zamiast 760a 800?

chodzi mi głównie o to żeby dobrze zakodować akumulator, a skoro na ori bateriach nie będzie BEM Codu to jak go poprawnie zakodować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...