Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki akumulator na wymianę?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Przyszedł czas na wymianę mojego akumulatora w aucie.

Mam Audi A4 B8 2.0 Diesel 120KM.

Akumulator jaki posiadam obecnie jest to dokładnie firmy

Moll - 8K0915105F MLA 1902055HGA - 110AH DIN

Czy taki na zamianę będzie dobry?

http://allegro.pl/akumulator-bosch-silver-s5-77-ah-780a-2014-2015-i4856011590.html

Bieguny + i - itd wszystko będzie pasować? Proszę o podpowiedź z którym będzie prawidłowo wszystko śmigać i ew o linki tutaj bądź na PW.

Dziękuję.

Opublikowano

Jeżeli obecnie masz 110AH, to taki musisz założyć, ten z linka ma 77AH. Następna kwestia to twój obecny aku jest prawdopodobnie AGM, więc nie możesz pakować zwykłego aku.

Opublikowano
  • Autor

Nie widzę nigdzie aby pisało agm. Podałem dokładnie jaki to. Pomoże mi kto to ustalić?

Opublikowano

Masz 110 Ah to o mniejszej pojemności nie zakładaj. Szukaj najlepiej takiego samego gdyż w b8 coś tam się koduje. Jest nawet o tym temat . Trafną odpowiedź da Ci na pewno Grześ wrclaguna.

Opublikowano
  • Autor

Pisałem z nim i mówił że mogę wsadzić ten 77ah tylko muszę zakodowac w vcds. Na forum są kodY do odpowiednich aku. Jak się wejdzie na stronę Varty i dopasuje akumulator to też pokazuje o tej mocy. Nie musi być koniecznie 110ah. Są dedykowane też o mniejszej mocy Ale prad rozruchowy jest dobry.

Opublikowano
  • Autor

Witam.

Czy ma kto jakąś instrukcje jak prawidłowo przeprowadzić wymianę akumulatora?

Tam widziałem przy klemach są jakieś sterownik układu kontroli akumulatora i układu odłączania.

9ddff90c44d099579fde686075036e6c.jpg

Czy może ktoś opisać jakie klucze itd będą potrzebne i jak po kolei krokami to zrobić, aby prawidłowo wszystko przebiegło.

Dzięki!


Znalazłem super filmik ktory przedstawia wymianę krok po kroku.

Może komuś się przyda.

http://www.carcarekiosk.com/video/2009_Audi_A4_Quattro_2.0L_4_Cyl._Turbo/battery/replace_battery

Opublikowano

czy w filmiku jest też coś o kodowaniu nowego akumulatora ?

bo jak nie to pamiętaj że musisz dokodować nowy akumulator ;)

Opublikowano
  • Autor

Wiem wiem. Pamiętam. Już sobie przygotowałem wszystko :)

P.s W filmiku pokazane jest, że do klem podłącza prostownik chyba w celu podtrzymania zasilania.

Jeśli tego nie zrobię to nic się nie stanie, tylko zgubi ustawienia użytkownika itd i przywróci fabryczne auta.

Opublikowano

Jednym słowem porażka. To już nie można w b8 odciąć aku bo coś tam się stanie. Tragedia. Niby wszystko ok. tylko nie wiem co będzie jak niedaj Boże padnie komuś aku nagle i to na przykład za granicą na jakimś za....?

Opublikowano
  • Autor

Zastanawiam się właśnie czy jak nie podłącze prostownika tylko normalnie odepnę akumulator i wymienię, to wszystko będzie ok hm...

Opublikowano

Niby podtrzymanie będzie ale czy będzie wszystko ok to trudno powiedzieć. W końcu tu kodowanie nie jest na darmo. (Niestety).

Opublikowano

Wiem wiem. Pamiętam. Już sobie przygotowałem wszystko :)

P.s W filmiku pokazane jest, że do klem podłącza prostownik chyba w celu podtrzymania zasilania.

Jeśli tego nie zrobię to nic się nie stanie, tylko zgubi ustawienia użytkownika itd i przywróci fabryczne auta.

hmmm no ja podmieniałem na podłączonym to nic nie potraciłem.. :D

Opublikowano
  • Autor

Wiem wiem. Pamiętam. Już sobie przygotowałem wszystko :)

P.s W filmiku pokazane jest, że do klem podłącza prostownik chyba w celu podtrzymania zasilania.

Jeśli tego nie zrobię to nic się nie stanie, tylko zgubi ustawienia użytkownika itd i przywróci fabryczne auta.

hmmm no ja podmieniałem na podłączonym to nic nie potraciłem.. :D

Tzn robiłeś idetycznie jak na filmikach tak? Podpinałeś prostownik do klem przed odłączeniem ich od akumulatora?

Wskazywanie poziomu naładowania mam aktywowane. Zastanawiam się czy jak odłącze aku bez prostownika np czy nie po tracę wszystkich ukrytych menu i funkcji, raczej nie powinno bo to jest zakodowane w oprogramowaniu.

Opublikowano
  • Autor

Jedyny mankament to pewnie adaptacja szyb oraz zerowanie czasu na liczniku i tyle

a tak strzelam tylko.

Jakbym miał jakieś ustawienia wtrysków adaptacje itp też może się przywrócić do fabrycznego ?

Edytowane przez grax

Opublikowano
  • Autor

Zrobione. Straciłem tylko inspekcje i musiałem ja zresetować. Tak wszystko gra :)

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Panowie odkopię trochę temat.

Idzie zima a aku słabnie wiec pomyślałem o wymianie. Dzwoniłem do ASO to mi powiedzieli 810 zł za sam akumulator więc szukam jakiejś alternatywy.

Aktualnie mam założony akumulator

Moll 8K0 915 105 E

12V 450A 95ah DIN

760A

i mam takie pytania.

1. mam szukać akumulatora co ma 760a a nie 450a prawda ?

2. z racji że takich samych parametrach tzn 95ah i 760a znalazłem akumulator tylko banner'a to czy mogł bym kupić akumulator Molla czy Varty który będzie miał zamiast 760a 800?

chodzi mi głównie o to żeby dobrze zakodować akumulator, a skoro na ori bateriach nie będzie BEM Codu to jak go poprawnie zakodować ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.