Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki akumulator na wymianę?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie,

Okazało się, że mam Akku 92Ah 520A z włókniną

Na aukcjach widzę tylko z 850A i 950A. Są jakieś użuwki z 520A ale nie ma sensu kupować używanego akku.

Jaki akku kupić ? Jaki będzie najlepszy (Banner, Varta) ?

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Nie patrz na prąd rozruchowy, tylko na pojemność. Kup coś zgodnego z listą kodowania. Może być klasyczne 110ah varta silver lub bosch. Koszt to około 500zł Zakodujesz w sterowniku i będzie chulać. Chyba, że masz strat-stop wtedy raczej agm z włókniną, ale ręki sobie nie dam uciąć czy zwykły też przypadkiem nie podejdzie.

Dopiero teraz przeczytałem, że masz auto z 2012 roku, zatem start-stop w standardzie, także najpewniejsze będzie kupienie 92ah AGM obojętnie jakiej marki.

Edytowane przez bodas

  • 3 lata później...
Opublikowano

Zabawię się w górnika gdyż
Doczytałem że zmieniając akumulator na taki sam jaki był wcześniej nie trzeba kodować.

A co w przypadku gdy mam oem aku 105Ah i 580A AGM i zmienię na aku o takiej samej pojemności 105Ah, ale prąd rozruchowy będzie większy?

Czy obejdzie się bez kodowania ?

Pytam gdyż obecnie w wszędzie w sprzedaży dostępne i sugerowane są z większym prądem rozruchu , nawet na stronie varta dedykowany do mojego auta podaje od 800do950A.

 

Opublikowano
W dniu 29.10.2019 o 17:02, MRX898 napisał:

Zabawię się w górnika gdyż
Doczytałem że zmieniając akumulator na taki sam jaki był wcześniej nie trzeba kodować.

A co w przypadku gdy mam oem aku 105Ah i 580A AGM i zmienię na aku o takiej samej pojemności 105Ah, ale prąd rozruchowy będzie większy?

Czy obejdzie się bez kodowania ?

Pytam gdyż obecnie w wszędzie w sprzedaży dostępne i sugerowane są z większym prądem rozruchu , nawet na stronie varta dedykowany do mojego auta podaje od 800do950A.

 

Nie patrz na prąd rozruchowy bo sterownik nie jest az tak mądry. W kodzie aku jest zawarta pojemność akumulatora i to jest ważne dla sterownika. Powinno się kodowac aku przy jego zmianie ale Ty zmieniasz na używany. Pytanie czy Twój już padł? Jeśli tak to zostając przy starym kodowaniu "nowy" aku nie będzie ladowany do swojej pojemności bo sterownik pamięta pojemność starego aku. Jeśli są w tej samej kondycji to nie koduj, jeśli nie to możesz zrobić test i nie kodowac, ale jak aku Ci padnie to zmień kodowanie na nowe. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.