Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy przegub się rozlecial.


Yasieck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa miesiące temu wymieniłem na nowy przegub zewnętrzny, minęły 2 miesiące i znowu halasuje.... Co się mogło stać?

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się mogło stać?

Cena = jakość.

No chyba że lubisz ruszać z piskiem na skręconych kołach :kwasny:

BTW Smaru nałożyłeś podczas montażu ?

Edytowane przez Jędrulawawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przegub dales firmy krzak to nie dziw sie ze sie zesr....

Znane sa przypadki ze siadaly po tyg takze tobie i tak dobrze wytrzymal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem 100 zł a jeżdżę delikatnie do nie mam gazu

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Smar nałożył

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dobry przegub trzeba zapłacić. Szukaj w cenie od 150 w górę , zwracając uwagę na producenta a będzie dobrze. Jak to mówią: tanim mięsem to są psy karmione .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tanim mięsem to są psy karmione
Dokładnie ... też kiedyś się połaszczyłem i kupiłem do Skody szczęki nieoryginalne, m.in. z tego powodu że miałem w planach ją sprzedawać. I każdego poranka kiedy nalot rdzy był na bębnach hamulcowych to szczęki przyklejały się do bębnów i trzeba było zdejmować bębny. Masakra :facepalm:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, cenie około 100 zł dostaniesz dobry przegub zewnętrzny. Sam wymieniałem 2, jeden Ruville drugi Meyle. Jeden 2 lata temu, drugi 3 lata temu i do tej pory mam spokój. Tylko po montażu radziłbym zwracać uwagę na osłony co jakiś czas, do zestawów dają zawsze najtańsze i jedna wytrzymała mi rok a druga kilka miesięcy, wymieniłem na Lobro/GKN i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymieniałem 2, jeden Ruville drugi Meyle. Jeden 2 lata temu, drugi 3 lata temu i do tej pory mam spokój. Tylko po montażu radziłbym zwracać uwagę na osłony co jakiś czas, do zestawów dają zawsze najtańsze i jedna wytrzymała mi rok a druga kilka miesięcy, wymieniłem na Lobro/GKN i spokój.

Ruville to pakowacz a nie producent. Co było w pudełku może pamiętasz więc podawaj producenta a nie pakowacza.

Przeguby Meyle takie sobie znam lepsze w podobnej cenie.

Przeguby dobrej firmy są od razu wypełnione smarem i zafoliowane a załączona tubka smaru jest do wypełnienia osłony.

Co do gum czy to w zestawie czy osobno łatwo poznać dobry wyrób po pewnych detalach wykończenia aby nie przesuwały się i nie spadały podczas eksploatacji.

Załączony rodzaj opaski również jest ważny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam co było w pudełku, może to pakowacz ale ma jakieś swoje standardy, ja się nie zawiodłem na tym egzemplarzu. Oba przeguby Meyle i Ruville były zafoliowane, wypełnione smarem i miały załączone dodatkowe tubki smaru. Także ja ze swojej strony polecam.

Moim zdaniem po detalach wykończenia gum nie poznasz dobrego wyrobu, wystarczy wziąć do ręki taką osłonę i już w dotyku poczujesz różnicę, im bardziej miękka guma tym lepsza, twarda szybko zacznie pękać. Jak dobrze założysz opaskę to guma nie ma prawa spaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to ja zaciskałem obcęgami
Udało Ci się. Natomiast co do opasek, to specyficzny sposób zagniecenia dedykowanymi szczypcami gwarantuje pewność połączenia. A robienie tego obcęgami to loteria.

BTW nie jestem producentem szczypiec :naughty:

yt-0606-szczypce-do-opasek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...