Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik położenia wałka rozrządu do wymiany


mariuszolek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, muszę wymienić czujnik położenia rozrządu. Wyrzuca mi błąd 19759 P3303 - Czujnik CMP (Położenia wałka rozrządu) 4 (Blok 2) (G301) - Obieg otwarty/Zwarcie do plusa

Przy tej okazji check engine.

Rozrząd ustawiony na 0,0,1,1.

Niestety sprzedawcy nie mogą znaleźć czujnika w etce. Podpowiedzcie proszę jej numer albo choćby przybliżoną lokalizację tak żeby można było do tego dojść...

Edytowane przez mariuszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06C 905 163B - nadajnik impulsów, 140zł w ASO.

Wszystkie 4 są jednakowe, więc proponowałbym Ci wpierw zamienić miejscami dwa z nich i zobaczyć czy błąd się przeniesie (uszkodzony czujnik) czy zostanie (uszkodzona wiązka) :hi:


PS. Rozrząd masz ustawiony wzorcowo, gratuluję i zazdroszczę :wink:


http://google.plwyszukaj/artMDZDOTA1MTYzQnwxMHww.html


Czujniki znajdują się na wałkach (wiadomo :decayed: ), od strony ściany grodziowej. Zauważysz je na pewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadę we środę lub czwartek do mechanika żeby je pozamieniał. Nie miałem jeszcze czasu. Muszę jeszcze poszperać który to czujnik, po której stronie bo taką pracę domową zadał mi mechanik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry znajomy, bierze ode mnie znikomą kasę, prosił tylko żebym sprawdził w necie którą stronę oznacza Blok 2 tak żeby była jasność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:


Dzisiaj podmieniłem czujnik zaworów ssących i wydechowych. Błąd się przeniósł. Jutro zamawiam czujnik ;)


czujka wymieniona na nową. Jakby lepiej odpala, równiej pracuje i ma trochę więcej mocy na niskich... Podobno uszkodzony czujnik mógł wpływać też na spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do wymiany Czujnik Pozycji Wałka rozrządu na wylocie rząd 2 , czy ktoś mi podpowie gdzie szukać tego czujnika ?? Ewentualnie czy trzeba rozbierać przód auta czy jest widoczny z góry ten czujnik i jest jego wymiany bez demontażu przodu samochodu ??

Z góry dzięki wielkie za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do wymiany Czujnik Pozycji Wałka rozrządu na wylocie rząd 2 , czy ktoś mi podpowie gdzie szukać tego czujnika ?? Ewentualnie czy trzeba rozbierać przód auta czy jest widoczny z góry ten czujnik i jest jego wymiany bez demontażu przodu samochodu ??

Z góry dzięki wielkie za pomoc

a co masz za błędy? może to przestawiony rozrząd lub fazator nie domaga a nie czujnik. znajdują sie od grodzi silnika

http://www.directupload.net/file/d/3720/xfog9qpu_jpg.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi , od przyszłego tyg będę brał się za wymianę wtedy poinformuje jak poszło i co było , wszystkim którzy odpowiedzieli na moje zapytanie wielce dziekuje uwielbiam tą markę i chce doprowadzić auto to stanu bez awaryjnego


Dzięki za pomoc , czujnik okazał się dobry lecz problem leżał po stronie okablowania . Dzięki jeszcze raz za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...